1

Téma: hraje jen "doleva" ... :-/

nevim,jestli se to nekomu z Vas stalo, ale po zapojeni kablu do basy mi leze signal jen na levej kanal... kombo nemam,takze hraju pres 2.1 bedny k PC, kde rozdil neslysim(spis ho vidim na grafu v Goldwave...), ale jakmile si to pichnu na sluchatka, tak se me zmocnuje vztek.. proste jen levej kanal - pravej bzuci...

zkousel jsem to i na KVALITNI aparature, nevim, co to bylo zac, ale obrovsky 3 pasmovy repro pres vez, levou bednou jsem malem zboril panelak, ale prava jen tise bzucela...

nekde jsem cetl,ze konektor po spravnem zapojeni "cvakne" ... me asi ne smile Myslim,ze tam neni kontakt na ty spicce. To, co se zapojuje prvni(to je prave levej kanal) hraje, to hloubs(prava) ne... :-/

stalo se to nekomu ? A jak jste to vyresili ? smile Ja absolutne netusim, jak sundat struny, nebo ten bilej "kryt", snimace... natoz abych se hrabal v "utrobach" ty my "levicovy" basy...

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

2

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

no nevim, ale basa je mono signal, tak od toho muzes tezko cekat stereo vystup

0 xLajků:

3

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

na kompu mi to vod přírody hraje pěkně stereo (pravda že mono, ale z obou beden)

"IN FACT - JAZZ'S NOT DEAD. I could be wrong now, but i don't think so..." smile
0 xLajků:

4

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

LOL pánové tak za prvé samozřejmě že existujou stereo basy (už rickenbaker to dělal) ale pochybuju že normální smrtelní něco takového koupí....krom toho k tomu potřebuje stereo kabel
tzn. když de signál přímo pak je jasný že pojede jen zjedný bedny...samozřejmě se dá v programu (cubase apod.) nastavit převod do sterea ale do věže, přímo do linky a pod prostě pojede MONO  není to porucha, není to levicová uchylka je to proste realita protože nástorjovej kabel má jen jeden "kanál" proste jednu lajnu po který jede zvuk....koukni na jack od nástrojáku a na jack od stereo sluchátek a napiš mi jeden rozdíl.....

stereo signál z mono basy se dá dostat i přes krabičku např. chorusy , volume, tremola to mívaj- např. funkce PAN je docela úlet ale není taky problém spájet doma "převodníček" ale nevím k čemu to je na domácí použití.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Kubsiku:
A nestaci privezt (rozdvojit) zivy signal basy na obe spicky stereo jacku a pichnout ho do zvukovky? Je to mozna dost surove, ale hrat by to mohlo. Zeme pochopitelne zustane zemi...?

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

6

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

stačí ale pořád toje ale "primitvní převod" krom toho je podle mělepší volit software emulaci

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

A nebo jeste lepsi koupit nejaky "plug", ktery ma z jedne strany jack a z druhe USB a valit to po digitalu. Stoji to do 1000,- korun, premyslim, ze neco takoveho poridim. Pak uz nemusis resit nic...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

8

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

no hlavně to funguje většinou jako Asio zvukovka tzn. můžeš používat i různý efekty (a věř tomu že i zdarma a legálně se na netu najdou) jinak ale do 1000 nevím ani behringer snad do 1000 nestojí

http://shop.audiopro.cz/katalog/zvukove … UCA202.htm

ale není to uplně košer s cinchema...
tohle je asi už docela solidní nabídka
http://www.behringer.com/UCG102/index.cfm?lang=ENG
koleme 1600

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

diky za rady - nevedel jsem, ze je to mono smile)

mimochodem jak jsem se mel kouknout na konektor nastrojaku... smile Asi ne, ja pouzivam prave klasickej,podomacku delanej stereo JACK - JACK kabel...navic je nestinenej, vedu to pod stolem kolem vsi ty elektroniky tady a rvu to do integrovany zvukovky - dokazete si predstavit ten bzukot prazndyho kanalu smile)

Přesedláno z Adonis na Cort Action Bass V smile

nejposlouchanější za minulý týden(nepřesný - u hodně věcí mi chybí tagy)

http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/SimsonCZ.gif
0 xLajků:

10

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Háááá tak to sou věci big_smile ale stejně to nemůže hrát stereo když je to normálně zapojený prootže jack a signal basy je mono - konvenční basu myslím

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

haha, hardcore debata... ale taky jsem to resil, kdyz jsem hral pres gramofon tesla... uplne staci, kdyz si ten domackej stereo jack-jack kabel poupravis - propojis nekde pravej a levej signal (spicka a ten prostredni mezikus, nepletu-li se... staci pajka... smile a nechas uzemneni...

bude Ti to pak hrat do obou beden, ale osobne moc nevim k cemu to je v zacatcich dobry... na cviceni si vystacim s basou jen tak a na koncerte asi na bedynky od PC hrat stejne nemuzes...

"Akademický PUNK" www.reklane.cz
0 xLajků:

12

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

a propos... ty stereo basy jsou fakt raritka a pokud se nepletu pouzivaji dva mono kabely a nikoliv jeden stereo kabel...

naproti tomu stereo signal je casto pouzivanej u chorusu, halu a pod. - spis to jde dvema linkama ke zvukari a ten to do PA rozdeli na P+L, ale fajnsmejkri maji treba na kazdym konci podia jinou aparaturu, ale to uz neni ziva hudba, ale online hi-fi produkce... smile

"Akademický PUNK" www.reklane.cz
0 xLajků:

13

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Kubs: Aha, tak ceny jsem mozna mirne podcenil, nevim, jestli bych sel zrovna do Behringera. Neco dela i Planet Waves a neco jsem videl i od jinych firem (nejaky lightsnake, ci jak se to menovalo, za provozu sviti).  Myslim, ze jsem to nekde zahlidl za 700,-, ale asi to byla nejaka aukce...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

14

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Tak jsem to nasel:
http://www.soundtech.com/lightsnake/index.asp
Cena 40$, otazka je, kolik u nas... smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

15

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

no jasný ale vem si ře dáš 800 za obyč kabel a to ještě nepočítám českou cenu která by šla ještě výš to už se mi zdá lepší nabrat nějakou "externí" nástrojovou zvukovku....která má apson už nějaký ovládací prvky, třeba i monitor přes sluchátka a tak....jako tyhle zařízení asi brzo najdou cestu ke mě domů ale musím si nechta čas abych vykoumal jeslti není lepší přímo plnohodnotná externí zvukárna

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Presne to mam take v planu, tady na tom me prave oslovila ta obsolutni jednoduchost, vypada to jako kabel, nic se tam nenastavuje, vse se resi na SW urovni, ale jiz jsem videl i lepsi reseni, jak rikas Ty, s monitorem na sluchatka a podobne. Urcite se to bude pohodlneji ovladat. A tiche cviceni s moznosti mixu nejake mp3 budu muset taky casem poresit. Snad se bude dat do toho vystupu primichat.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

17

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

ehm.. nejak jsem to tady moc nepochytil, heh..take v tuto nekrestanskou hodinu:D no ja jen ze kdyz tu basu pichnu do zvukovky, sound blaster pro 5.1 ...tak mi to hraje normalne z vsech peti+jedne bedny..

jolana proxima l bass
0 xLajků:

18

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

no já mám integrovanou zvukovku a taky žádnej problém, hraje mi to do obou repráků...

tak v čem je teda háček, že někomu to jde a někomu ne?

0 xLajků:

19

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Ze by v moznosti smerovani signalu? A nemate to vrazene v mikrofonnim vstupu? Pak by to mozne bylo, ale musi to strasne sumet...

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

20

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

No, tak si to za klidu poradne zesil smile Zalezi dot na karte, ale pro pohotovostni zaznam to pochopitelne staci. On ten mikrofonni vstup integrovanych karet totiz bere brumy od grafiky a sbernice, a takze to tam potom proleza. Ale pouzit se to kazdopadne da.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

21

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

A nebo slabbe vybuzeny vstup, pak to slyset neni, ale kdyz ho das v ovladacich panelech naplno, je slyset seveleni, hlavne, kdyz grafarna prekresluje obraz smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

22

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

MK napsal:

Ze by v moznosti smerovani signalu? A nemate to vrazene v mikrofonnim vstupu? Pak by to mozne bylo, ale musi to strasne sumet...

jo, tak to je ono, přes mikrofon... ale nešumí to.... do line in to nezapojuju, to skoro neni slyšet...

0 xLajků:

23

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

tak tak, do vstupu pro mikrofon, ovsem bzuci a sumi to jen kdyz to softwarove ... priburim, tedy ve windows to dam na plné ..    pokud to vsak necham na polovic a pripustim to na bednach..je to naramne krasne cisty zvuk:)

jolana proxima l bass
0 xLajků:

24

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

SVK:
Presne tak jsem to myslel smile Ale uz jsem to psal, pro normalni zaznam to staci. smile

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

25

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

ja jen trosku laicky big_smile

jolana proxima l bass
0 xLajků:

26

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

najednou se mě tenhle problém týká... neznáte někdo nějakej software, kterej to dokáže vyřešit - emulovat, jak se tu někdo zmínil... nějak se mi nepodařilo nic najít sad

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: CharlesBass (15. 11. 2008 04.10:06)

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

vpx napsal:

se mě tenhle problém týká

MIC: (většinou růžovej)

Nejednoduší je to píchnout přes redukci na 3,5mm do mikrofonního vstupu. Ten by měl mít každej nevosekanej komp i s interní zvukovkou. Jakejkoli program i ten blbej widláckej záznam zvuku s tím pak nebude mít problém. Můsíš ovšem otevřít nastavení zvuku a povolit mikrofon případně zesílit(dle potřeby). Tohle nastavení najdeš dole v systray ikonka repráku. Při záznamu pak dáš v nastavení jako zdroj pro nahrávání právě mikrofon(máš na výběr i z celkového výstupu, line in, atd). Ten mikrofoní vstup je nejvhodnější z hlediska vysoké citlivosti a toho že je to mono.

V tomto případě budou hrát obě bedny a podle možností zvukovky a jejím nastavení i zbytek (je-li 5.1).
Tento vstup de pohodlně detekovat ve všech nahrávacích programech, či ampmodelingových/efektových programech (je-li nastaven správně mikrofoní vstup, viz výše).

Line IN: (většinou modrej)

Když ale basu píchneš do line-in, což je streovstup, musíš upravit buď  fyzicky konektor stereo, kde na oba kontakty (špička a kroužek) napojíš signál z basy. Zem zůstává zemí. Další možností je ten vstup emulovat, převést levej i do pravýho. Toto mají ve funkcích vyspělejší zvukovky. Nevýhoda je, že vstrčením mono jacku do sterea se spojí zem a pravý kanál vstupu a ten pak brumí. Navíc není line-in vhodný citlivostí, je menší a moc to "nehraje", pokud nemáš aktivku.

V tomto případě budou hrát obě bedny pokud se přikročí k postupu výše, ale slaběji (nižší citlivost).
Tento vstup by měl jít detekovat ve většině nahrávacích programech, či ampmodelingových/efektových programech (je-li nastaven správně zdroj vstupu, viz výše).




Další možností je dokoupení speciálních zařízení, převodníků, které již mají své specifické nastavení a funkce. Ámen a lol.

0 xLajků:

28

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

dík za vyčerpávající odpověď, ale mně hraje do jednoho repráku i ten mikrofonní vstup, to je právě vono... což je při cvičení do sluchátek velkej vopruz... u starýho počítače mi to hrálo v pohodě, tam problém nebyl... tak by mě právě zajímalo, jestli to nejde vyřešit nějak softwarově

0 xLajků:

29 Naposledy upravil: CharlesBass (15. 11. 2008 17.04:59)

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Mno, teď mě napadlo, že bys moh mít balanci u vstupu mikrofonu šoupnutou jen na jeden kanál. Pokud ne, a jsi-li si si jistej, že je to opravdu mikrofoní vstup, je zase pár možností. Buď se jedná o hw závadu, nebo se jedná o stereo vstup i na mikrofon( tam bych to vyřešil tím "pseodo stereo jackem", viz line-in). Softwarowě emulovat takovou věc asi de, ale o takovém dodatečném řešení nevím, pokud to podporuje zvukovka, vyřešil bych to v jejím nastavení. Pokud ne, půjde to dost obtížně.

Nebo ti prostě nehraje jedno sluchátko lol

0 xLajků:

30

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Teď jsem vyštrachal redukci a chtěl si zkusit zahrát "přes počítač" ... nehrálo to lol důvodem je to, že zdířky jack výstupů a vstupů jsou velmi blízko u sebe a jsou tak koncipovány pouze na levné lisované jack konektory. Už vůbec ne na to aby vedle sebe byla píchnutá redukce na 6,3 a audiofilskej kábl s tlustým profi jackem lol i vcelku užší konektory se o sebe opírají a vylamují se navzájem ze svých zdířek, min to má špatnej kontakt, třeba jeden kanál nehraje, nebo se úplně rozpadne vnitřek zdířky(můj případ) ... njn holt levná zvukovka no.

0 xLajků:

31

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

sluchátka mi hrajou samozřejmě obě... je to opravdu mikrofonní vstup a v ovladačích to nijak nastavit nejde...
ale stejně tomu nerozumim... když zapojim sluchátka přímo do basy, hrajou obě... jakto teda?? tak když propojim basu s počítačem stereo kabelem, tak to bude hrát v pohodě???

0 xLajků:

32

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

vpx napsal:

tak když propojim basu s počítačem stereo kabelem, tak to bude hrát v pohodě???

Ne, bude ti hrát z levýho. Já na to používám redukci (mono jack samec do basy, pak kousek stereokabliku a na konci samice, kde je proklemovana L+R), dál už to jde do obou kanálů na vstup do zvukovky.

Ono taky záleží jakou máš zvukovku, jakej používáš soft. Tohle co popisuju je jen na to, aby ses slyšel při nahrávání z obou beden. Jinak při samotným nahrávání zvolíš samozřejmě např v Cubase mono šavli. Jak píšu, ta redukce je jen pro můj poslech z obou beden na obyčejné Creativce. Já nevím jak to líp popsat, snad to jde pochopit...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

33

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

no, snad to pochopit jde, i když teda nejsem v těhle věcech moc zběhlá...
zvukovku mám jenom nějakou integrovanou, tak toho asi moc umět nebude... takže asi bude potřeba upravit ten jack teda...
ale nerozumim tomu, když píchnu sluchátka rovnou do basy, tak jaktože teda hrajou obě? možná se ptám na ňáký základní a jasný věci, ale já v tom fakt jasno nemám...

0 xLajků:

34

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

vpx napsal:

když píchnu sluchátka rovnou do basy, tak jaktože teda hrajou obě?

Ty jsi ale případ lol Mikrofoní vstup máš stereo i když má být mono, výstup basy máš stereo, i když má být mono ... dochází u Tebe k zajímavím jevům big_smile

Ty sluchátka jsou asi jakoby v sérii. To nastavení microfonu, to asi nikdo nerozdejchá, určitě na na dálku. Připojuji malý obrázek. Ještě že mi malování de rychle lol

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/charlesbass-171108-233818-jennalevo.jpg

0 xLajků:

35

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Aktualizace lol
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/charlesbass-231108-164424-jennalevo.jpg

0 xLajků:

36

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

ha, dík za obrázek... já to teda zkusim nějak pořešit... no ale mám doma nějakej kytarovej efekt, tak jsem to začala zapojovat přes něj, což je teda taky nějaký řešení...

0 xLajků:

37

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

koukám, že než jsem to napsala, tak se tu najednou objevily další obrázky smile

0 xLajků:

38

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

vpx napsal:

se tu najednou objevily další obrázky

njn začal zájem o PC virtualitní obskoče

0 xLajků:

39

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Jak tu někdo psal o tom Behringer UCG102 ( http://www.behringer.com/EN/Products/UCG102.aspx ) tak tam jsou k vidění pouze kytarový komba jako sw. Takže když tam píchnu basu , nebude to dělat problém ? Nemělo by ne ? ..

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

40

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Nebo ještě lépe .. kdo přes to nahrává do PC ? Má to někdo ? ..

Michael Tobias Design - Grendel 5  >>> Eden WTX260  >>> SWR Workingman´s 2x12
0 xLajků:

41

Re: hraje jen "doleva" ... :-/

Mirus napsal:

kdo přes to nahrává do PC ? Má to někdo ? ..

No vždycky mě zajímalo jak se přes to nahrává,tak sem to jednou vyzkoušel u kámoše na nějakym hernim pc... no a řek bych to tak,že to určitě stačí na cvičení jako direct do sluchátek jako stereo signál bez brumů,ale pro nahrávání je to celkem otřes... sice píšou low latency,ale když se nastaví nejnižší latence až druhá nejnižší tak to pěkně praská jako levná zvukovka s asio4all driverama,možná ještě víc. Taky to nahrává jenom v kvalitě 44kHz/16,24bit takže nic moc do studia... ale jak řikam,na cvičení perfektní,hlavně stačí napájet z USB,takže kdekoli kde máte něco s USB dírou (počítač,notebook,playstation..) tak můžete vytáhnout basu a hrát wink

0 xLajků: