1

Téma: Vyroba boxu

Tak lidickove a je to tu, chtel bych si postavit domamont basovy box 2x10, a chtel bych vedet uplne vsechno big_smile

muzete mi prosim poradit hlavne v oblastech, jako napr. kolik stoji material (preklizka) a jak se spravne takovy box kompletuje?? srouby..lepidlo...


box bych chtel mit cca 70*50*25cm


diky moc za jakykoliv pouceni... dikyyyy smile))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Kubš (22. 02. 2006 23.01:46)

Re: Vyroba boxu

no co já vím tak sřouby se snad na smontování neopoužívaj mělo by to bejt lepený a nejlíp takovej ten "hřeben na hřeben"......šrouby se dávaj tak akorát na připevnění těch plastovejch krytek/rohů....šrouby bo boxu sou údajně velká prasárna
jinak sem někde snad na eminencu ofiicial stránkkách viděl program(free) k navržení boxu tak to zkus.....je tam všechno včetně různejch výpočtů...a myslím že to je celkem jednoduchý na použití

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Vyroba boxu

tka program zkusim najit... jinak samotny srouby prasarna prej jsou, ale kdyz se jeste pouzije lepidlo+srouby, tak to je prej vyborny....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

4

Re: Vyroba boxu

Já bych chtěl box 30x30x10cm a aby hrál aspoň od 40Hz do 10kHz. Ale přání je věc jedna a realita druhá. Nejdřív je potřeba vědět jakým výkonem budu box krmit, z toho pak jak tlustý repráky použiju (aspoň dvojnásebek výkonu zesilovače) a jaký mají TS parametry. A teprve z toho mi vyjde potřebný objem bedny a její rozměry (někdy se taky uvádí optimální poměr stran 5:3:2). Materiál na bednu bych pro první pokus volil levnější (březová překližka vícevrstvá tzv. multiplex je dost drahá). I renomované firmy dělají standardní boxy z MDF, nebo dřevotř. (Peavey, Ampeg etc.). Jednoduchá konstrukce je slepit desky a stáhnout vruty. Po zaschnutí vruty vyšroubovat, díry po šroubech převrtat podle použitých kolíků a ty do děr zalepit (nejlepší vroubkované kolíky tzv. "typle").

0 xLajků:

5

Re: Vyroba boxu

vyčerpávající... Servisman se nezapře :-))

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

6

Re: Vyroba boxu

Hmm, vycerpavajici? To asi ne, jde to i jinak a jednoduseji a clovek se nemusi bat ze mu ty desky popraskaj, kdyz je bude z hrany vrtat, navic takovy spoj nemusi byt uplne idealne pevny.
Nejsem serviceman, ale box jsem jsem si stavel takze jakes takes zkusenosti jsou, treba ti budou taky k necemu yikes) Nekdy v budoucnu az budu mit vic soukromyho casu nejspis zkusim stavet dalsi, je to docela zabavne. Takze dalsi nazor na vec: preklizka je na prvni pokus zbytecne draha,
zkusil bych konstrukci z OSB desek (pripadne MDF a v nejhorsim drevotrisku),
pouze na predni desku s repraky dat opravdu preklizku. Ty OSB jsem okoukal z original ampega 4x10. Vsechny desky alespon 18mm tluste, spojeni hrebenovym spojem je doma nerealizovatelne,
takze spojit pres 2x2cm borove hranoly (lepenim a srouby pro jistotu, nemusi jich byt moc cca 1 na kazdych 15 cm delky). Genialni lepidlo je Neopren do firmy Soudal v tube za par kacek, drzi jak cert, ty srouby jsou opravdu jen pojistka, spis pomuzou k pritazeni lepenych ploch na sebe, aby tam nebyly netesnosti. Co se tyce tvaru bednu, velikosti, bassreflexu a jeho typu atd. tak je vic nez vhodne:
1/ inspirovat se nejakym prodavanym profiboxem (na netu jsou vzdy parametry a rozmery)
2/ sehnat repraky s podobnymi parametry (stredobas nebo subbas s citlivosti aspon 98dB a vic, vykon se scita, takze aby soucet RMS vykonu repraku v bedne byl aspon 1,5
vic nez dava zesilovac, impedance je taky dulezita, kazdy repro muzes spojit paralelne nebo seriove)
3/ zkusit si to alespon trochu spocitat v nejakem programu, nejlepsi je volne dostupny WinISD
Další věci jsou tlumení bedny a vyztužení, je vhodný tam dát (pokud je tam víc repráků) aspon jednu vyztuhu, lepe dve (borovy hranol 4x4cm jeden rozpira bocni steny a druhy predni a zadni stenu, proste takovej kriz uvnitr boxu, zabrani nezadoucim vybracim materialu.
U bassboxu je taky dulezity tlumeni, da se koupit tzv. cupanina v urcitejch tloustkach ale je draha, ja jsem daval par vrstev vatelinu co se dava do vycpavek obleceni, genialni a levne v kazde galanterii, dava se na zadni pripadne horni a bocni steny (nesmi prijit na repro yikes).
Dalsi vec co jsem nevel a hledal jak vyresit je uchyceni repraku, vsude vsichni prodavaj specialni uchyty repro, ale je to zbytecny, opet me nadchl ampeg svou jednoduchosti a ucinnosti -
okraj repraku ve kterem jsou diry pro srouby, jsem zespodu polepil samolepicim siliconovym tesnenim z Bauhausu (ostatne vse jsem koupil v Bauhasu az na repraky), vlozil do diry na reprak (ta musi byt mensi tak aby ten okraj precuhoval) no a jinak uplne normalne vrutama uchytil do predni deskyc (jiz polepene kobercem), zadny speciality (co je dobre pro Ampeg je dobre i pro mne).
Tohle neni tema na pet minut a jeden prispevek, doporucuju podivat se alespon na tyhle stranky:

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Bi … aker2.html
http://www.linearteam.dk/default.aspx?download=winisd
http://home.earthlink.net/~iktoblikto/wire_diags.htm

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

7

Re: Vyroba boxu

no hele není lepší si radši koupit pořádnou bednu??vyjde sice dráž ale je tam jistota toho že to bude fungovat jak má....a další je ten čas to taky není zanedbatelná položka...nejsem zádsadně proti homamade věcem ale přeci jenom když to chce člověk brát trošku vážnějc tak holt musím tlačit z peněžeky prachy

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

8

Re: Vyroba boxu

tak vam teda dekuju (v dobrym big_smile), ted to vypada ehm nedobre, protoze ten typas, co od nej mam mit ten teslak ani neodepisuje... takze prozatim kaslu i na bednu...


Hocke: jojo, na preklizku jsem se ptal a co mi rikali za ceny.. joj... z drevotrisky zase na netu vsude pisou, ze se to nedela...

Harvey58: mno, tak to je na mne uz moc big_smile ale diky za refferat smile))




takze asi vidim, ze na fenderu.cz koupim neco jetyho big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

9

Re: Vyroba boxu

No hele, po ty zkusenosti musim rict ze urcite se da za mensi penize a v rozumnym case udelat box kterej bude stejne dobrej ne-li lepsi nez to co koupis. Nejvetsi zadrhel je najit idealni repraky, ale jak rikaji hifisti - "muzikant je debil kterej nepozna kvalitni repro", kuprikladu Eminence Beta, levnej reprak, kterej k**vi nektery frekvence a v PA a v HIFI je temer nepouzitelnej, je skoro nejosazovanejsi basovy repro, protoze prave pro basu ma typickej zvuk a basakum se libi, tak je to s kytarovyma reprakama obecne, vsechny ktery jsou oblibeny, nejakym typickym zpusobem mrvi zvuk a to je prave jejich vyhoda yikes))) POSTAVIT SI BOX urcite za tu zkusenost stoji a zvlast kdyz to potom i hraje yikes)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

10

Re: Vyroba boxu

hele hifisti sou magoři co maj doma elektornkový hifiny a před tím než začnou poslouchat půl hodiny žhavěj elektronky...a že sme prasata?? no já bych je nechal leštit si elektronky a sral bych na ně...bez nás prasat by neměly co poslouchat

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Vyroba boxu

KUBŠ: ale klíd cece, ja nejsem hifista, spis to prase yikes) ale jinak to je stejny jako bavit se o tom jestli bylo driv vejce nebo slepice, jedno s druhym souvisi a bez nich bysme zase byli nahrany mi, tim je nijak neomlouvam. Jo a na lampy nedam sahnout, mam taky lampac, ale zhvaim jenom minutu ci dve ne pul hodiny yikes)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: juhuuu (01. 03. 2006 17.21:33)

Re: Vyroba boxu

Kubš: nepravda, ty se hlavne staraj o to, jestli jejich zesilovac nema zkresleni nad 0.0000000001 %, pokud ma, tak zesilovac navstivi pana kose, a dal se staraj o to, aby byla charakteristika beden od 20hz do 20Khz  konstantni, pokud je tam mensi skok o 0.00001% v jakykoliv frekvenci, tak si pak aspon ten zesilovac ma v tom kosi s kym povidat.....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

13

Re: Vyroba boxu

harvey: lampy sou super-a zvlášt když antihifisticky kreslej smile ber to s nadsázkou co sem psal ne jako agresivní útok big_smile
jen mi hifisti občas přijdou směšný svejma názorama který se pohybujou v mezích psích uších....nebo měřících přístrojů

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

14

Re: Vyroba boxu

Hifisti jsou banda bláznů, ať žije lo-fi!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Vyroba boxu

mikulik, mas recht jediny "HI" ktery uznavam je znacka HIWATT, hele co je zac ten tvuj box Austrovox 4x12, co tam je za repro a jak to hraje?

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

16

Re: Vyroba boxu

Jó, Hi-Watt, legenda, mňam!

Austrovox je normální velká, třiceti lety rock´n´rollu omlácená bedna na kolečkách se čtyřma dvanáctkama, vyrobili ji prý v Rakousku v 70. letech... někde vyštrachám fotku, vydrž!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

17

Re: Vyroba boxu

ok, hod sem okdaz, at se na to kouknu, zajima me to, a to je basova nebo kytarova?

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

18

Re: Vyroba boxu

Tak fotku Austrovoxu v práci nemám, teď jsem na to koukal... takže ji musím přitáhnout z domova. Je to basová bedna, akorát ten zesilovač, co do ní zapojuju, je kytarovej :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

19

Re: Vyroba boxu

ale nestezujes si smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

20

Re: Vyroba boxu

To teda ani trochu... teď je Fender na přelampování, dostane Sovteky :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

21

Re: Vyroba boxu

mikulik: prd na sovteky, co je tam za lampy? 6L6? kup si radsi od JJ, jsou fakt lepsi, maly lampy nemaj moc dobry, to jsou lepsi klasicky stary Tesla, ale vykonovy lampy ma JJ skoro nejlepsi v soucasny svetovy produkci

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

22

Re: Vyroba boxu

Jo, jsou tam 6L6ky... mně docela ty Sovteky lákají, slyšel jsem na ně zatím jen chválu. Tak uvidíme...

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

23

Re: Vyroba boxu

6L6

Sovtek 5881WXT: Let’s see, the first word that comes to mind is "cardboard". As for describing the lows, mids and highs, three words will do it, Flabby, harsh and piercing. This tube is also sold by G.T. and re-labeled GT6L6B. The 5881/6L6WGC is the same tube with a disc base.

Sovtek 6L6WXT: This is a better tube than the 6L6GB but it still falls way short of any of the good old standard GE, Philips and RCA 6L6’s. It’s grainy and piercing highs turn to sounding like a swarm of bees when overdriven.

Svetlana 6L6: This is a very nice tube with nice low end, not real deep but much better than any of the Sovtek tubes. The mids are full with a fair amount of harmonic content. The highs are smooth and not piercing. This tube reminds me a lot of the old GE and Philips 6L6’s. It has good detail and the break-up is smooth and rich.

JJ ELECTRONIC 6L6GC: This tube has the deepest, tightest low end of any 6L6 I have ever tested. The mids are full of complex harmonics. The highs are sweet and down right lush. This tube is the reason I searched out JJ Electronic when I was in Europe. I imported some of them to test before my trip and was blown away by their tone and performance. My collection of RCA, GE, Tung Sol, Philips and all the others that sit on a shelf in my tube cabinet and are now only used when other players want to A/B them to the JJ’s. When the JJ’s are biased up nice and warm they come incredibly close to that upper mid magic that my Black Plate RCA’s have but the JJ’s out do the RCA’s otherwise and especially in the low end. When over driven the JJ’s get very rich and thick. They don’t squash down and they have excellent definition and detail.

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

24

Re: Vyroba boxu

nech si poradit ty JJ jsou lepsi :-)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

25

Re: Vyroba boxu

Hm, tos mě docela zdrtils... zapracuju na tom!

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

26

Re: Vyroba boxu

JJ nych nebral.... jsou sice precizne delany, ale zvuk je udajne prisernej (vim o EL34 a Ecc85, takze ostatni nevim), sovteky ti zavidim smile) ale ja bych tam nasral mesiny... smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

27

Re: Vyroba boxu

Mluvil jsem se servismanem, říkal, že JJčka párkrát do aparátů dával, ale že chrastily a nebyly nic moc... nejlepší zkušenost má prej právě se Sovtekama. Probrouzdal jsem taky fendeří FDP Forum a nikdo tam ty Sovteky nijak zvlášť nehaní... tak ti nevim.

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

28

Re: Vyroba boxu

hele pro mne za mne, je to tvuj aparat, tvoje prachy, tvoje rozhodnuti a tvuj zivot :-) ja chtel jen poradit, prave ze ty JJ hodne lidi ve svete ocenuje, co jsem nasel za info ja ze se prave sovteky davaj jako standard z vyroby a taky je hodne kupujou Groove Tube a tema se hodne aparatu osazuje.  v nekolika debatach na netu jsem nasel opakovane info ze sovteky vyhodili a dali misto toho JJ ze maji lepsi vyssi harmnicky ale hlavne mnohem vetsi basovej zaklad, ty sovteky znej prej jako z papirovy krabice, tak ti nevim cece. ja osobne mam ty JJ KT88 a jsou super, jak rikam akorat maly lampy JJ se do starejch aparatu nehodej, maji moc gainu a jsou moc ostry, spis na nejakej Hi-Gain, tohle mozna slysel JUHUU

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

29

Re: Vyroba boxu

ja jsem pro sovteky, MESINY a taky tesla neni spatna (musi se vybrat dobre smile))  pak si jeste vybavuju svetlanu, ta tusim taky nebyla hrozna... tou si ale nejsem jistej.. zkratka.. sivtekama nic nezkasis wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

30

Re: Vyroba boxu

ono nejlepsi mit sanci srovnani, kdyz jsem sel koupit premapovy lampy tak jsem je kupoval u jednoho kluka doma a zkusili jsme asi 10 lampicek nez jsme nasli vhodnou kombinaci, nejlip z toho vysly tesly a to mel i brimary,  phillips , JAN a ja nevim co jeste

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

31

Re: Vyroba boxu

No díky za info, uvidíme, kdyžtak ty Sovteky můžu vždycky nahradit čímkoliv jiným. Ono už takhle si troufám dost, když hraju na basu přes kytarovej zesilovač :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

32

Re: Vyroba boxu

ja myslim ze ne, ono u tehle starejch to asi nebylo tak vyrazne cleneny, rekl bych ze dnesni lampace jsou spis vyhranenejsi a maji mozna trafa vynuty presnejc pro potreby kytary, nez to bylo u tech starejch, ale je to jen muj nazor. spousta starejch lamapcu bylo viceucelovych a hralo se na ne leccos, kytara, basa, klavesy, zpev, dyk vem treba fender bassman urcenej pro basu a nakonec oblibenej spis u kytaristu, hodne basaku hralo ma muj oblibeny HIWATT 100, kterej byl kytarovej, dokonce hraly na stejny kytarovy bedny a zvuk jedna basen :-)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

33

Re: Vyroba boxu

ale nestezujes si smile)))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

34

Re: Vyroba boxu

jeste bych se chtel zeptat, nekdo tu zminoval material MDF, ted jsem narazil navod na bassbox na netu a taky pise o  tomhle materialu, muze mi ale nekdo rict, co to vubec je?.. smile))) diky

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

35

Re: Vyroba boxu

Medium Density Fiber board, v podstate neco podobnyho jako drevotriska, akorat ze to jsou jemnejsi vlakna, takze ta deska je kompaktnejsi, nema dutiny atd., nevyhodou MDF i drevostrisky je dost velka vaha, to ta preklizka je proti tomu lehoucka (musis ovsem pouzit truhlarskou nejlip brezovou a nejlip finskou, ty jsou nejkvalitnejsi) jenze zase kde na to vzit, to je desne drahy. idealni kompromis cena/vaha/kvalita je OSB deska tak 18mm (Oriented Strand Board, cesky se tomu rika drevostepka a jsou to pod vysokym tlakem lisovany piliny)http://www.wolman.de/imagepool/OSB_Platte_frontal_1.jpg
z toho delaj i profi firmy, jak jsem psal, treba Ampeg

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

36

Re: Vyroba boxu

jeste to doplnim, ted jsem nasel jsem clanek, srovnavaci experiment prave zminenych materialu a jejich vliv na basove frekvence:
http://share3.esd105.wednet.edu/mcmille … /danef.htm

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

37

Re: Vyroba boxu

joj diky moc, to OSB vypada nadejne (ahm ampeg slysim rad, i kdyz to moje by pak urcite ampeg nebyl big_smile )

a to OSB je u nas asi v jaky cenovy relaci??... by voko..

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

38

Re: Vyroba boxu

ja nevim, asi to bude ruzny podle prodejce ale tak nejak kolem 200 za m2, to se da, kdyz jsem stavel tak jsem pouzil drevotrisku protoze jsem ji mel doma hafo, takze jsem nekupoval, koupil jsem akorat preklizku ma predni desku, ani jsem ale nekupoval tu truhlarksou, nechal jsem si uriznout presne i s otvorama na dve repra v bauhausu, kdybys chtel nejak poradit, pomoct urcite se na mne muzes obratit, pokud ti budu co platnej smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

39

Re: Vyroba boxu

no to naprosto cumim, jestli sis teda nakou bednu delal... big_smile jako urcite neco chci splacat, ale to tak 1-2x10" jen na doma na zkouseni, mam tu jen 30W teslu, takze nadoma staci....

ja hlavne vubec nevim co a jak, jak zacit, co udelat spravne smile))) takze nekdy v budoucnu se mozna i ozvu big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

40

Re: Vyroba boxu

tady sem našel stránku o výrobě boxu: http://www.kapaaudio.sk/urobreproduktory.htm

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

41

Re: Vyroba boxu

hele juhuuu, zkus tenhle thread projit jeste jednou od zacatku, psal jsem tu dost podrobne jak se to da udelat i s odkazama :-)
jinak dej vedet, dulezity je vybrat rozumny repra a od nich se pak vsechno odviji, muzem zkusit i neco spocitat a navrhnout boxik, rad se toho zucastnim, me to laka znovu, ale sam jsem casove tak v pytli ze to proste delat nemuzu, ale muzu aspon castecne asistovat :-)

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

42

Re: Vyroba boxu

Harvey58: jo, takhle jsem to nemyslel, dejme tomu, ze navody jsou, ale jsem neschopnej a manualne nezrucnej big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

43

Re: Vyroba boxu

salof: kuju wink

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

44

Re: Vyroba boxu

na zacatku tady byl uveden idealni pomer stran 5:3:2,takze na 1*12 budou stacit rozmery 50*30*20cm??..kdybych to udelal treba 60*40*30cm bude v tom nejakej zasadni zvukovej rozdil??

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

45

Re: Vyroba boxu

podle me vetsi box -> vic basu, ale kdo vi...

hehe, koukam, ze nejsem sam, kdo vyuziva tesla music 40 smile)))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

46

Re: Vyroba boxu

si pis ze objem bedny ma sakra vliv na frekvence, to nejde strelit jen tak od oka. jinak idealni pomer stran (zlaty rez, cili řecké FÍ, četli jste někdo Da Vinciho Kod? :-) je konstatni pomer danej prirodnimi zakony, vztahuje se na vsechno mozny a u tech boxu prej jako ze to nejlip hraje.
jinak to je spravne pomer stran (1,6 : 1 : 0,6) ale nebral bych to tak doslova, spousta dobrejch beden nedrzi tohle pravidlo a presto hraje

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

47

Re: Vyroba boxu

kazdopadne: hraje vsechno.. pokud nejsou odpaleny repra... big_smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

48

Re: Vyroba boxu

to mas pravdu, jde o to jak to hraje, aby to jenom neprdelo smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

49

Re: Vyroba boxu

ozaj, vyber repraku je dost zaludna vec, jakou mas predstavu, co teda stylove hrajes?

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

50

Re: Vyroba boxu

urcite chci 10 palec, hraju vsechno mozny, fakt co me bavi, to si zahraju, nejvic Blink182,GreenDay, Simple plan.. -> punkrock

a myslel jsem, ze bych pak vzal 1x10" celestion  BASS BL10 - 200 (cca 1700kc) na www.baskytary.cz , nebo nejakej eminence..

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

51

Re: Vyroba boxu

hraju neco na pomezi punku a rocku...z financnich duvodu sem si vybral repro od tipa-czech(rms 120w, citlivost 93dB)..vim ze to nebude zadnej zazrak ale holt nemam penize a slyset se musim sad

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

52

Re: Vyroba boxu

juhuuu napsal:

podle me vetsi box -> vic basu, ale kdo vi...

hehe, koukam, ze nejsem sam, kdo vyuziva tesla music 40 smile)))

tesla forever big_smile

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

53

Re: Vyroba boxu

Lykan: to je naprd, citlivost 93 dB ti moc hrat nebude zvlast s tou teslou, to je na doma do panelaku
juhuuu: nejlepsi je udat tvuj cenovej limit na jedno repro, podle toho muzem zkusit neco najit

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

54

Re: Vyroba boxu

Lykan: tak jsem mel mit tesla 130, ale mono (to samy jen bez predzesilovacu na mikrofony), ale ten kreten se mi neozval, ja se tak tesil sad((

Harvey: jak rikam, zatim chci jen jednoreprak do mu na zkouseni k tomu 30W teslaku (tak jak koukam, tak je i 10" 70W od Celest. za 900,-), takze to neni tak strasny....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

55

Re: Vyroba boxu

juhuuu: me mel ten music 130 prijit uz v patek ale ceska posta je ceska posta:(

harvey58:ja vim ze by bylo potreba tak 98dB a vic ale holt no money no funny:(...chtel bych to zivit tim musicem 130 ne tou 40

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

56

Re: Vyroba boxu

Lykan: bez prachu.. hm to znam, taky nemam prachy na tu bednu a pritom se tady uz porozhlizim po navodech a radach na bednu... hraju pres 10W bedynky od kompu jen tak pro radost (kupodivu jecej a basujou - 4" repraky)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

57

Re: Vyroba boxu

ja sem uz ve zkusebne zapojil do toho musicu 40 kazdou bednu a ted se skoncil  u naky s napisem Vocal 60 s 4*8 a 4*nejakej oval,ale stejne se neslysim i kdyz stojim 20 cisel od bedny, bubenik totiz nema vlohy pro jemnou hru=)

Crafter Cruiser CSR 20
REGENT 50B
0 xLajků:

58

Re: Vyroba boxu

chlapi, jestli to mate takhle lozeny tak si kupte cokoliv, protoze vsechno vam bude hrat stejne, ja myslel ze mate seriozni zajem postavit seriozni box smile tam byste museli pritlacit slusnej hrajici reprak do docela dobry bedny tak za 1500,-, mozna ze se da sehnat jeste neco bazarove ale to je risk, ja osobne bych sel minimalne do tech Eminenci, pripadne Fane, pripadne Beyma, mozna i ten Celestion, ale rozhodne ne do toho nejlevnejsiho repraku co prodavaj, je dobry se trochu kouknout na parametry

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

59

Re: Vyroba boxu

harvey: big_smile to vim, to se hcystam splacat, az bude solidni zesilovac/hlava, ted jak rikam, neco obyc domu smile))

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

60

Re: Vyroba boxu

souhlasím s harveyem....prostě  bez peněz a šetřením nemá cenu hudbu dělat snad ani doma...je to drsný ale je to tak

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

61

Re: Vyroba boxu

bohuzel, jinak bych rekl ze si radsi kup jakykoliv stary kombicko s malinkym reprackem, urceny pro cokoliv a vyjde te to na stejny prachy jako ten box na doma a bude to hrat lip smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

62

Re: Vyroba boxu

jo kluci na fender.cz nekdo nabizi Dynacord 200W zesilovac (full lampa 6xEL34) za asi 4,5 tisice, to bych vam doporucil, pred 14 dny jsem na jeden hral nekde v bazaru (tam za to chteli 10.000,- jako vintage raritu) za 4 by to bylo tezce v pohode, akorat byste museli vymenit potaky a filtracni kondenzatory, a trochu vycistit. kdybych nemel uz jednoho lampace tak do toho jdu hned, hraje to paradne

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

63

Re: Vyroba boxu

Harvey taky jsem se na to díval, mít prachy tak asi neváhám, nemohl jsem na netu nikde najít o tomhle typu informace

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

64

Re: Vyroba boxu

Harvey58: na ten dyna jsem koukal... nadhera jeste ehm asi 4450 mi chybi k radosti sad(

ale bral bych...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

65

Re: Vyroba boxu

ty vole, i kdyby ses mel zadluzit, se podivej za kolik dneska sezenes full lampu, vsechno co je dneska na thru stoji 40 koliku a vic, tohle je za halir yikes) jak rikam, kdybych nemel apec, uz je to moje

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

66

Re: Vyroba boxu

když není ani na jídlo a děcka brečí hlady

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

67

Re: Vyroba boxu

no a takhle na tom prave jsem taky

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

68

Re: Vyroba boxu

jo a exekutoři klepou na dveře, být svobodný a bez závazků, tak zítra pro to jedu, z kterého roku to tak může být, v 70 letech se dělala serie 1000, takže to bude asi ono, v 60 letech to byl bass king co jsem vyčetl, přesně tenhle typ nikde

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

69

Re: Vyroba boxu

Katalog DYNACORD z roku 1971: B1000 (asi předchůdce B1001 - vypadá stejně) 150W/220W (sin/hud.) 4xEL34 - v podstatě basová verze GIGANTu (6ti vstupý PA zes.)
Nejlevnější řešení použitelné basové bedny IMHO: EMINENCE ALPHA10 (1140,-) a box cca 42l, basreflex průměr 64mmx18 (síla ozvučnice).

0 xLajků:

70

Re: Vyroba boxu

Jo, na repráky Dynacord se dá ještě čas od času dodneška v nějakém klubu narazit... to je dobrý retro :-)

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

71

Re: Vyroba boxu

tak ten dynacord snad budu mit - doufam ze ho zitra neproda sad  jinak, mate naky rady na co se u toho lapovyho zesaku zamerit a vyzkouset?

0 xLajků:

72

Re: Vyroba boxu

to je tezky, u lampace je nejdulezitejsi clanek vystupni trafo, pochybuju ze by se nekdo namahal v dynacordech trafo premotavat nebo tam davat jiny, ale podivat se jak vypada opticky (melo by bejt hnusne volezly, vorezly a melo by mit neporusenej papirovej obal vinuti, mozna i s nejakou samolepkou vyrobce), jinak samozrejme okouknout jestli se to neprehrejva a jestli zhavej vsechny lampy a pokud mozno stejne,
jestli se tam neco nepali po pul hodine hrani a tak. urcite vyzkousej funkcnost vsech ovladacich prvku, ale potaky budou zraly na vymenu a budou sustit a praskat to je vcelku normalni u takhle staryho kusu. pamatuj ze vsechno krome trafa se da vymenit, predpeti lamp znovu nastavit. jedine investice ktere se vyplati udelat je vymena vyschlych elektrolytickych kondenzatoru, spatnejch potenciometrů (i kdyz jsou cistici spreje na elektroniku, ktery by to mohli spravit) no a asi lampicek, tady bych doporucil koupit starou teslu, tyhle aparaty se moc s novyma lampama nekamaradej, nema to ten zvuk no a taky musis posoudit jestli ten zvuk je to co chces, lampac taky neni pro kazdyho

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

73

Re: Vyroba boxu

tak ja to teda omrknu a doufam ze neprohloupim... cena je nejak az moc dobra

0 xLajků:

74

Re: Vyroba boxu

nohlavně se trochu prohneš při výměně lamp tam bude tak 8-10 koncovejch ne?? pokud to je tak těch 200W

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

75

Re: Vyroba boxu

to ne, 6 podle me

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

76

Re: Vyroba boxu

cena je primerena, vse je o nabidce a poptavce, dynacordy se objevuji, jejich produkce asi byla docela velka narozdil od jinych znacek.
ELek by melo bejt 6, malejch lamp nevim kolik, obvykle tak 2 az 5, ale treba budou lampy vymeneny a pouzitelny, nech si to nekde zmerit

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

77

Re: Vyroba boxu

hmm tak jsem dneska dostal datasheet k tomu zesilovaci a nejsem si uplne jisty, ze je to full lampa:

1xECC 81 4xEL 34 to jsou lampy
ale pak jsou tady naky dalsi tranzistory, tak nevim

0 xLajků:

78

Re: Vyroba boxu

ty tranzistorty budou  asi pouzity v aktivnich korekcich EQ, jinak Gain a Preamp budou lampovy a vykonova sekce jsou ty 4x EL34, z toho nedelej vedu, naopak bud rad, ty stary germaniovy tranzistory hrajou super, ale hlavne u full lampacu je problem s korekcema, to se moc aktivne udela neda, takze jsu vetsinou pasivni, ta aktivni korekce ma vetsi moznosti barev zvuku

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

79

Re: Vyroba boxu

aha, dobre smile  to jsem nevedel... ten sheet je bohuzel v nemcine, takze si moc neskrtam big_smile

0 xLajků:

80

Re: Vyroba boxu

jo tak je to jinak smile lampovej je jenom koncovej zesilovac.... preamp je teda asi tranzistorovej, myslite ze se to i tak vyplati?

0 xLajků:

81

Re: Vyroba boxu

ja myslim, zeeee..

...


chvilka napeti...


...




..


jo.. smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

82

Re: Vyroba boxu

hergot to byly nervy smile  dneska je ale obvyklejsi, ze je lampovy preamp a konec tranzistorovy ze?

0 xLajků:

83

Re: Vyroba boxu

jasne, tam se namodeluje zvuk a tranzistory to zesilej, ale kdyz je flaskovej konec, tak prave tam se delaj ruzny prijemny hamonicky, tam se prave vyrabi ten zvoucek........ i kdyz je pravda, ze nevim, jak takovehle hybrid muze hrat (pre-tranzistor a konec-lahev)

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

84

Re: Vyroba boxu

juhu taky si to myslím, třeba jsou ty malé předzesilovací elektronky schované, na první pohled je nemusíš vidět

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

85

Re: Vyroba boxu

salof: taky si myslim, ale pokud nejsou, tak nejsou.. ale bylo by to tim padem zajimave udelany smile


rooten: zkus sem dat naky fota....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

86

Re: Vyroba boxu

oni bývají schované v takových malých plechových válečcích, které se pootočením oddělají a tam jsou ty elektronky

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

87

Re: Vyroba boxu

B1000, později B1001 - preamp je tranzistor, 1/2 ECC81 jako úrovňový zes. a 1/2 ECC81 jako invertor. Konec 4xEL34 se 750V na anodách.
http://www.el-me-se.de/pdf_files/B1000.pdf

0 xLajků:

88

Re: Vyroba boxu

hmm no byl to jen muj typ, ale moc jsem se nespetl, preamp tranzistor pro basu urcite pouzitelna vec,
myslim ze sice dneska se to vetsinou dela naopak, ale v 70 letech urcite najdes vic pripadu kdy byl TR preamp a Lamp konec, treba Dallas Arbiter to taky delali. hral jsem na dynacord nedavno, bohuyel nevim presne typ, myslim ze B 2000 a hralo to paradne, teda samozrejme ze to chtelo nejaky upgrade starejch soucastek, ale ten clovek za to chtel 10.000,- takze okud nejsi moc majetnej a chces lampovej sound jdi do toho, tohle se da za puvodni cenu vzdycky prodat, to si pis

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

89

Re: Vyroba boxu

750V na anödach?? no dop..ele...  to by me zajimalo, jak dlouho ty elky vydrzej...

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

90

Re: Vyroba boxu

tak jsem si na to dneska zahral a hodnotit musim slovy CHRO CHRO big_smile jdu do nej smile

0 xLajků:

91

Re: Vyroba boxu

ROOTen: Blahopřejeme smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

92

Re: Vyroba boxu

ROOTen, tak vidis srabe, co jsem rikal :-))))

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

93

Re: Vyroba boxu

tak uz je doma... tezky jak prase sad ted jeste budu muset sehnat nejaky reprobox... kolik by mel byt na 150W sinus vykon zesilovace?

0 xLajků:

94

Re: Vyroba boxu

minimálně 200W

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

95

Re: Vyroba boxu

já bych i přidal

LEE HOOKER,  PEAVEY SPECTRUM ANALOG FILTER, EH MICROSYNTH, KORG X-911, FENDER MUSTANG FLOOR, MINIPOPS
0 xLajků:

96

Re: Vyroba boxu

tech 200W je fakt tesny, optimum je 300 - 400 W

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

97

Re: Vyroba boxu

říkám minimum

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

98

Re: Vyroba boxu

jasne kubsi, prece se nebudem hadat smile ja jenom ze je lepsi psat doporuceny hodnoty, nez ty minimalni, na kterejch ti uz zacnou repraky vyskakovat z bedny na chodnik ne, to prece chapes, no ne :-)))

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků:

99

Re: Vyroba boxu

No tak, chlapi... to jste družstevníci???

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

100

Re: Vyroba boxu

ma pravdu predsedo smile

Fender Precision Bass 1975, SOUNDCITY 200+, AmpegSVT412, CryBaby105Q
oblibene fraze: olse, javor, jasan, japan, nikl, ferrit, ECC832, ECC83, ECC82, ECC81, KT88, EL34
0 xLajků: