1

Téma: super dlouhe struny

neznate nekdo dobry super long scale struny?

VIVIAN GLIM-Marek Haruštiak Signature Bass, Fender JazzBass, MXR 80, Markbass - Compressore
GK RB1001 II, 4x10, 2x12
www.booters.cz
0 xLajků:

2

Re: super dlouhe struny

dadárka mívaj dost paletu

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: super dlouhe struny

Hlavne neber Chromes - sou jen na LB. Na moji XLB sou kratky na skrztelo.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: super dlouhe struny

Haha, dlouhý struny, moje oblíbený téma (http://forum.baskytara.com/viewtopic.php?pid=141757)!
Od té doby jsem trochu pokročil a mám to definitivně vyřešený. Jestli chceš, zkus http://www.lakland.com/direct/merchant. … _Code=STRS

Jinak bacha na ty Dadárka, jejich ExtraLongScale jsou na 35" menzuru a provlečení skrz tělo asi o 3 cm (!) krátký. Vřele doporučuju si nechat neověřené struny na pultě přeměřit.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

5

Re: super dlouhe struny

Přeměřit? No tebe musí prodavači milovat:) Zatavená sada dAddárek, kterou musí rozbalit a pokud ti nebudou, můžou je nechat leda na kusovky. Jinak dAddárka super long scale jsou dycinky 36" tedy 914 mm přesně. Není jednodušší si změřit, kolik přesně potřebuješ a nakupovat přímo, aniž bys chudáky prodavače nechal ničit obaly, bez kterejch ty struny neprodají...?

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6

Re: super dlouhe struny

el BassTardo napsal:

aniž bys chudáky prodavače

Hehe ....a jeste jednou hehe .....kdeze je ta zeme zaslibena kde prodavajici jsou chudaci ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: super dlouhe struny

prodavači. Prodávající jsou u mně většinou magoři z netu, kteří se snažej prostřelit hrozný sračky za přemrštěný ceny, bohužel většinou mladým klukům, které nachytají chytrejma řečma vyčtěnýma z webu

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: super dlouhe struny

@ el BassTardo: Slušné prodejce odměním nákupem, ostatní mě nezajímají. O prodeji přes internet nemluvím, tam obvykle prodávají roboti (ať už elektroničtí nebo živí).

Pokud jsem zjistil, tak většina strun naštěstí zatavená není, takže s vyzkoušením nebývá problém. Když mi onehdá všeznalý prodavač v Music city nabízel zatavená dAddárka super long scale, ptal jsem se ho, jestli mi je vezme zpátky, když budou krátké. Naznačil, že jsem exot, protože delší struny se už nedělají. Tak jsem vytáhl z kapsy staré Háčko a navrhnul, že když budou ta dAddárka dost dlouhá, koupím rovnou tři sady. S kyselým ksichtem jednu sadu rozbalil, Háčko bylo o 3 cm kratší, slušně jsem poděkoval a teď už vím, že dAddárka super long scale jsou na moje basy krátké. Od válečku ke konci plného opředení (nulťáku) potřebuji 98 cm.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Deamon9009 (09. 03. 2009 22.47:40)

Re: super dlouhe struny

OT:

4ksch napsal:

.....Háčko bylo o 3 cm kratší.....

chtel bych videt ten oblicej prodavace kdyz "setrel" a popravde by me to nejvic tesilo ze sem mel pravdu smile

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

10

Re: super dlouhe struny

...nu, privezl jsem troje DR long necks s taper Hckem z USA, kdyby mel nekdo zajem.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

11

Re: super dlouhe struny

Deamon9009 napsal:

OT:

4ksch napsal:

.....Háčko bylo o 3 cm kratší.....

chtel bych videt ten oblicej prodavace kdyz "setrel" a popravde by me to nejvic tesilo ze sem mel pravdu smile

music city to ze srdce přeju big_smile

jinak prodavači sou opravdu chudáci...dyt oni vo tom v podstatě kromě pár vyjímek kdy prodávaj profesionální muzikanti nic nevědi....kdyby měli aspon načteno z netu

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: super dlouhe struny

Uau, ostře:)

Kubš napsal:

music city to ze srdce přeju

proč zrovna jim? mně nepříjdou o nic horší než jinde a to už jsem sjezdil dost

Kubš napsal:

dyt oni vo tom v podstatě kromě pár vyjímek kdy prodávaj profesionální muzikanti nic nevědi

, prosimtě kde prodávají opravdu profesionální muzikanti, kterejm stojí za to denně vstávat někam do krámu? Fakt bych je chtěl vidět :-) Třeba Janda na penzi...:-)

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

13

Re: super dlouhe struny

panove dekuji za plodne nazory a za poznatky na pude obchodniku a prodavacu. Nicmene jsem se vas chtel jeste jednou zeptat jako muzikantu se zkusenostma, zda jsou nejaky konkretni extra dlouhe struny 36", jestli je znate, jestli je mate vyzkousene a tak. Jiste me chapete.
Diky

VIVIAN GLIM-Marek Haruštiak Signature Bass, Fender JazzBass, MXR 80, Markbass - Compressore
GK RB1001 II, 4x10, 2x12
www.booters.cz
0 xLajků: