1

Téma: Epiphone či jiné

Dobré deň, už hodně dlouho se rozhoduju co pořídit za basu... Jeden čas sem byl rozhodlej pro tuto :
http://www.musiccenter.cz/baskytary/Ari … n/:3:29533

A ted zas váhám a váhám, prostě vůbec nevim... V tech basách se teda zas tak nevyznám ty styly jaký jsou a tak... Akorát vím, že chci hrát nákej metal big_smile:D . Kdyžtak jestli ste někdy slyšeli tuto basu, zkuste prosím poradit... Jinak pak se mi zalíbily tyto tak můžete taky něco ohodnotit :

http://www.musiccenter.cz/baskytary/Ari … e/:3:31403

http://www.musiccenter.cz/baskytary/Ari … e/:3:26233 
(sice ne moc modern ale víteco, Steve Harris lol)
nebo

http://kytary.cz/aria-elektricka-baskyt … 22:0:0:1:0

...
Dík moc předem za rady jinak se moc omlouvám fakt sem hledal jinde lol;)  (profíci lituju Vás... bych se tu asi nervama neudržel ale držím Vám palce big_smile)

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

2

Re: Epiphone či jiné

prosimtě kup si Precision nebo jazz bass od skvera, tim nic nezkazíš, ale tyhle levný epiphony jsou k hovnu, aspoň to, s čím sem se měl možnosti setkat já...

0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Ivo (19. 12. 2008 23.58:05)

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

(profíci lituju Vás... bych se tu asi nervama neudržel ale držím Vám palce

Tady jsme spíš samej sběratel (vintage trosky), skladatel (ve smyslu šroubovák v ruce), lepič (aparátů), tapetář a úžasnej myslitel. Profíci hrajou a nepotřebujou tady tapetovat... Ale všichni se úžasně bavíme a víme o všech novinkách, čímž máme teoreticky hodně navrch.

Takže ty profíky necháme raději spát, ne? Tady jsme totiž teoreticky profíci všichni, včetně tebe. A to že tu má někdo nejlepší basy a nejlepší aparát ještě neznamená, že se mu musíš klanět, srážet paty a ztrácet hlavu :-)

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

4

Re: Epiphone či jiné

precision... zvlášť jestli začínáš

0 xLajků:

5

Re: Epiphone či jiné

deafslap napsal:

precision... zvlášť jestli začínáš

... +1.. a klidně skvéra, dneska už tam dávají Alnico snímače jak jsem se dočet v jednom testu, tak do začátku no problem...  big_smile big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

6

Re: Epiphone či jiné

A o tom Ibanězu a Arii si myslite co?:rolleyes:

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

7

Re: Epiphone či jiné

Eště jedna věc, bych tu precku klidně bral ale hodí se to na metal když bych eště hrál prstama? lol:lol::lol:

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

8

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

Eště jedna věc, bych tu precku klidně bral ale hodí se to na metal když bych eště hrál prstama?

na co hraje Steve Harris? precision, tak co řešíš smile

0 xLajků:

9

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

A o tom Ibanězu a Arii si myslite co?

:-!

Pokud to není stará Aria Pro II z Japonska, tak to proti preclíku/jazzu za stejný prachy bude s největší pravděpodobností hrát hůř.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

10

Re: Epiphone či jiné

Termit napsal:
Imo (IronMaiden) napsal:

Eště jedna věc, bych tu precku klidně bral ale hodí se to na metal když bych eště hrál prstama?

na co hraje Steve Harris? precision, tak co řešíš smile

Jjjj

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

11

Re: Epiphone či jiné

A ten ibanez? nemusí být vůbec špatnej ne?

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

12

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

A ten ibanez? nemusí být vůbec špatnej ne?

ale může big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

13

Re: Epiphone či jiné

O levných Ibanezech toho moc dobrého neuslyšíš. Hele na tvrdý styly je fakt Precl zlatá věc, se kterou nesáhneš vedle. Až v tom budeš nějakou dobu chodit a budeš vědět, co přesně chceš, budeš moct přesedlat na něco jinýho, ale tohle je do začátku prostě kvalitní klasika, nehledě na to, že v téhle cenové kategorii PB (společně s JB a MM) konkurenci často výrazně převyšují svojí kvalitou. Jinak by se určitě dal vybrat i lepší Precl za podobnou cenu (i od Squieru). Předpokládám, že sis ho vybral podle barvy, že.

0 xLajků:

14

Re: Epiphone či jiné

jak už se tu mnohokrát zmínilo, není než se držet zaběhlých konvencí a koupit PB nebo JB...  Za tu cenu dostaneš basu, z který vytáhneš mnohem víc než z těch pokakanejch Ibanezek, samozřejmě pokud ti jde o design, tak si kup třeba od fokusu ty nádherný custom tvary big_smile:D, ale kámo hudba se hraje rukama a ne designem :-)

0 xLajků:

15

Re: Epiphone či jiné

OT:

MatthewDiesel napsal:

hudba se hraje rukama a ne designem

...říká člověk, kterej každý ráno stráví půl hodiny před zrcadlem... :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

16

Re: Epiphone či jiné

kurcatovium napsal:

...říká člověk, kterej každý ráno stráví půl hodiny před zrcadlem...

big_smile big_smile big_smile +3,14 na druhou

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

17

Re: Epiphone či jiné

vy tady chudákoj imovi nedáváte na vybranou a řikáte mu že jedině PB JB, jako já bych si malou vošklivou posranou ibnezku taky nekoupil, ale znám lidi co na to nedaj dopustit a maj k tomu svý důvody, každej od basy očekává něco jinýho a váží si na tý base jinejch hodnot. Z těch moderních sraček leze trochu jinej zvuk, řek bych, že se do tvrdý muziky vobčas i docela hodí... a to že je jinej by znamenalo že kdyby JB hrál jako ta ibanezka, tak by to byl hodně špatnej JB co hraje z prdele, ale je to ibanezka a taky tak hraje.... myslim že se nedá takle vod sotlu poradit


Hele, fatk ty moderny sou na kokot, kup si PB :-)

0 xLajků:

18

Re: Epiphone či jiné

no to ale nevylučuje to, že necvičim :-)... Na image kapely sice záleží taky, zvlášť když chceš komerčně uspět, ale jde to ruku v ruce s kvalitní hrou, to je dozajista jasný :-). Jen si utahujte hajzlíci big_smile

0 xLajků:

19

Re: Epiphone či jiné

Já teda neznám nikoho, kdo by u těchhle základních řad Ibanezu dobrovolně zůstal. Zatím každej z okolí to prostě po pár týdnech/měsících hodil z okna s tím, že je to sračka.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

20

Re: Epiphone či jiné

kurcatovium napsal:

Já teda neznám nikoho, kdo by u těchhle základních řad Ibanezu dobrovolně zůstal. Zatím každej z okolí to prostě po pár týdnech/měsících hodil z okna s tím, že je to sračka.

... SVATÁ PRAVDA! pozor na špatnou investici ...

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

21

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

O levných Ibanezech toho moc dobrého neuslyšíš. Hele na tvrdý styly je fakt Precl zlatá věc, se kterou nesáhneš vedle. Až v tom budeš nějakou dobu chodit a budeš vědět, co přesně chceš, budeš moct přesedlat na něco jinýho, ale tohle je do začátku prostě kvalitní klasika, nehledě na to, že v téhle cenové kategorii PB (společně s JB a MM) konkurenci často výrazně převyšují svojí kvalitou. Jinak by se určitě dal vybrat i lepší Precl za podobnou cenu (i od Squieru). Předpokládám, že sis ho vybral podle barvy, že.

Jo tak jestli můžeš tak sem nahod´ ňáký tvoje dobrý typy nebo i ostatní... Za každej příspěvek sem moc vděčnej;) Jinak všem moc díky...:)

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

22

Re: Epiphone či jiné

Kdybys chtěl JB, bylo by to trochu jednodušší a ač se určitě i vatkovéhle hudbě dá použít, PB je asi lepší řešení. Samozřejmě se do tvrdší muziky docela hodí i MM koncepce, ale tu jsi ve výběru neuváděl.

Výběr závisí na penězích... Pokud bys chtěl něco kolem pěti sedmi tisíc, tak Squier (www.baskytary.cz, ale maj je i jinde), SX (www.muziker.cz) - kamarád kytarář o jejich nástrojích celkem básnil a taky jeden mam, nebo třeba BaCH dělá zajímavá PJka (třeba tohle: http://www.bachmusik.com/p1152/bach-pj-02-na/). Na fóru se tu často chválila Třebíčská firma Fokus, ale jejich PB prý nejsou tak dobré, jako jejich ostatní nástroje (pokud bys ale chtěl třeba MMko, tak to dělaj výborný). Každopádně čtyři základní rady: 1) Chtěj radši PJko (to znamená, že má i snímač u kobyly, nejen ten u krku). 2) Běž do obchodu se zkušeným basákem a vybírej z více kusů. 3) Kašli na vzhled, u prvního nástroje, navíc v téhle cenové kategorii to vůbec nemá smysl řešit a když ho budeš chtít změnit, můžeš to přestříkat, něčim polepit nebo cokoliv. u nástroje za tyhle prachy je to fakt jedno. 4) Basovka musí hlavně hrát na sucho. Snímače se daj snadno vyměnit za lepší, u těla to jde mnohem hůř.

Pokud ale máš víc peněz k dispozici (kolem osmi deseti knedlíků) zkus spíš bazary a sehnat si Mexickej Fender. To bude o několik tříd vejš.

0 xLajků:

23

Re: Epiphone či jiné

Nevím co je MM lol ... Jinak co je špatné na té P base co sem dával odkaz?

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

24

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

Nevím co je MM

To je označení baskytary typu Music Man

0 xLajků:

25

Re: Epiphone či jiné

A ta vypadá jak? odkaz by nebyl prosím? smile

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

26

Re: Epiphone či jiné

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_Man_StingRay

0 xLajků:

27

Re: Epiphone či jiné

Tak tohle je dobrej mutant! :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Ivo (21. 12. 2008 01.12:44)

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Na fóru se tu často chválila Třebíčská firma Fokus

Myslel jsi asi korejskou firmu fokus, ze? ;-)

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

29

Re: Epiphone či jiné

Což o to, firma je to česká, ale nástroje se dělaj v šikmárně.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

30

Re: Epiphone či jiné

kurcatovium napsal:

Což o to, firma je to česká, ale nástroje se dělaj v šikmárně.

Ty seš mi takhle ráno ale puntičkář big_smile big_smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

31

Re: Epiphone či jiné

Jo, ale z ukázek, co maj na webu to nezní špatně. A pokud vim, nejvyšší řady PB maj u kobyly taky hambáč.

@Imo (IronMaiden)
MMko jsou MusicMany. Samozřejmě mluvíme o kopiích, kterých na trhu není zdaleka tolik, jako JB nebo PB, ale stojí za zmínku. No obecně lze říct, že je to nástroj s hodně agresivním a velice průrazným zvukem, takže v kapele tě nikdo jen tak nepřeslechne. Kopie dělají Fokus (www.fokuskytary.cz) a SX ( http://www.muziker.cz/Default.aspx?SX-S … od_id;6557 ). Letos v září jsem si sám vybíral tuhle basovku a z mnoha kusů, co jsem prošel hrála nejlíp pětka od SX, tak ju mám a spokojenost. Měnil bych asi jen za tu samou čtyřku, protože jsem prostě zjistil, že na slap se na tu pětku opravdu nevejdu (což ale v tvym případě problém fakt nebude). Trsátkem je tahle basovka fakt zabiják. Dobrý na tom MMku je, že je na něm dobře slyšet, když něco nedomáčknu a nutí mě to hrát pořádně (i když PB to dělá taky). Jinak teď je v inzerci nabídka na prodej MMka od Fokusu od parabasse, ale to je bezpražec a já momentálně nabízím tu svou výměnou za čtyřku, takže bys mohl mít pětku za cenu čtyřky (v metalu by se hlubší tóny mohly hodit).

K té PB, co jsi dával odkaz: Rozhodně to neni špatná volba, ale za podobnou cenu mají i verze s kobylkovým snímačem a taky dřevo, ze kterého je tělo je aghatis, které patří k těm horším volbám.

0 xLajků:

32

Re: Epiphone či jiné

taky by jsi mohl ješte vyzkoušet to Ibanez ATK jak prodává Kiwi v jiným tématu...
ta basa má pěkně průraznej zvuk, do rocku i metalu se hodí

0 xLajků:

33

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

A o tom Ibanězu a Arii si myslite co?:rolleyes:

o ibanez nic dobreho, to rozhodne radsi toho skvera a aria netusim, v ruce jsem to nemel. Myslim ze ten skver je fakt asi nejlepsi volba

jinak nevim kolik penez do toho chces vrazit ale koukni treba jeste na nejaky esp ltd

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

34

Re: Epiphone či jiné

Myslim, že do začátku je určitě lepší nějaká klasika (JB, PB, MM) než moderny, které navíc za tuhle cenu jsou mnohem víc na hovno.

0 xLajků:

35

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Myslim, že do začátku je určitě lepší nějaká klasika (JB, PB, MM) než moderny, které navíc za tuhle cenu jsou mnohem víc na hovno.

... ano ano +1  big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

36

Re: Epiphone či jiné

To Wexx :
MM bych asi nebral spíš to PB...
Jak si říkal i s kobylkovým snímačem, tak takový sem od skveru nenašel nebo jiný moc neznám... Viděl sem takový jen od Tenson ale to je sux.. Kdyžtak neznáš nákou takovou cos popisoval i s lepším dřevem nebo tak ? smile Dík všem za názory...

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

37 Naposledy upravil: MatthewDiesel (21. 12. 2008 21.31:54)

Re: Epiphone či jiné

tuhle :
skver

0 xLajků:

38

Re: Epiphone či jiné

MatthewDiesel napsal:

tuhle :
skver

Člověče já ti nevím. Tohle jsem měl zrovna v pazourách a byl to docela průser. Snímače - šílenej brum, zvuk takovej nijakej, jak když jsou struny na krabici od bot. No já fakt nevím, možná z druhý ruky za 3000 by to byl slušnej kup...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

39

Re: Epiphone či jiné

MatthewDiesel napsal:

tuhle :
skver

měl sem pár let doma (starší, ale stejný) a jako basa pro začátečníka je to ok. Brumí ten singl u kobyly, to je vlastnost koncepce, to dělaj i basy za mnohem víc a nedá se toho zbavit, pokud se člověk nevzdá toho singlu. jinak je zvuk dobrý, na hraní po klubech a nahrávání dema stačí bohatě. po pár letech chrastili potenciometry, řešil sem kontaktolem smile

0 xLajků:

40 Naposledy upravil: Ivo (21. 12. 2008 23.19:56)

Re: Epiphone či jiné

deafslap napsal:

měl sem pár let doma (starší, ale stejný) a jako basa pro začátečníka je to ok.

Tak to jen potvrzuje fakt, že není skvér jako skvér. Já se teda přiznám, koupil jsem ho asi před dvěma roky s tím, že nebudu na zkoušku lítat s MM a budu zkoušet na něj. Ale to fakt nešlo, to byl tak propastnej rozdíl, že jsem ho asi po 14-ti dnech prodával. Ale jak říkáš, že jsi byl spokojen, tak to opravdu bude kus od kusu a chce to pečlivě vybírat.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

41

Re: Epiphone či jiné

já ho shodou okolností mám taky, ale chytl jsem dle "odborníků" vynikající kousek, jeden z prvních co se sem dovezli a nemůžu si stěžovat... No někdo má hold štěstí big_smile

0 xLajků:

42

Re: Epiphone či jiné

Taky si myslim, že jsi Ivo musel chytit špatnej kus. Imo, projeď si www.baskytary.cz , tam maj snad kompletní výběr od Squieru. Na brum snímačů úplně kašli, vyměnit je můžeš dycky za mnohem lepší. Určitě ale platí, abys vybíral s někym, kdo se vyzná, aby tě nepotkalo to, co Iva. A k tomu MM: Pokud ho nechceš, tak si dej hodně pozor, abys ho náhodou v prodejně nezkusil;-) Ten zvuk má ve srovnání s JB i PB (zvlášť těmahle levnějšíma) neskutečný koule. Mam blbou kopii, ale i Americkej Fender, kterého jsem vedle ní postavil najednou vypadal, že nemá vůbec žádný basy.

0 xLajků:

43

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

A k tomu MM: Pokud ho nechceš, tak si dej hodně pozor, abys ho náhodou v prodejně nezkusil;-) Ten zvuk má ve srovnání s JB i PB (zvlášť těmahle levnějšíma) neskutečný koule.

... hlavně proto že je to HUMBUCKER proti SINGLům (MM proti JB.PB) ...  big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

44

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Mam blbou kopii, ale i Americkej Fender, kterého jsem vedle ní postavil najednou vypadal, že nemá vůbec žádný basy.

.. ehm hm tak i když máš na té blbé kopii kdovíjaký humbucker může být že má větší objem i možná basy ale srovnávat s American fender ....  to teda nevím nevím, kvalitou tónu... to snad ani není možné ......

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

45

Re: Epiphone či jiné

Nesrovnávám kvalitu tónu, srovnávám to, že ty Fendry, co jsem vedle toho postavil měly sice krásné zpívavé vejšky, ale basy (ač by ve srovnání s jinými nástroji byly nejspíš slušné) ve srovnání s timhle tam téměř nebyly a když byly, bylo to hlavně bahno. A nešlo vůbec o objem, ale o to, že ty Fendery byly ve srovnání s timhle zahuhlaný a nekonkrétní, zatímco tohle prdělo, jak cyp. Jinak, standardně to bylo zapojený paralelně, stejně jako JB, takže ten rozdíl by neměl být až tak brutální, jelikož jsou ty cívky akorát mnohem blíž u sebe.

0 xLajků:

46

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

standardně to bylo zapojený paralelně, stejně jako JB, takže ten rozdíl by neměl být až tak brutální, jelikož jsou ty cívky akorát mnohem blíž u sebe.

... no jo ale někdy tento fakt nestačí, občas jsou ve hře taky různá vinutí snímačů tedy i když máš tam dva SC vedle sebe paralelně nemusí to znít stejně. Navíc u těch no name jsou ty snímače nahoněné frekvenčně na úkor frekv.dalších ... a můžou se mylně zdát hlasitější nebo basovější...FENDR mívá ALNICO které se můžou zdát mylně slabší ale jsou bohatší, mají basy a určitě né bahnivé.....

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: Wexx (22. 12. 2008 21.04:17)

Re: Epiphone či jiné

Hele, mluvim o tom, co jsem slyšel. Neřikám že to bylo totální bahno, ale vedle tohohle to bylo bahno. Zvlášť H struna. Když ti z nástroje leze konkrétní zvuk, můžeš z něj bahno klidně udělat, ale obráceně to prostě nejde. Jako netvrdim, že je to špatně, mě se ten mírně zabahněnej zvuk líbí a JB si chci pořídit, ale přijde mi to nahovno nástroj na učení v tom smyslu, že nemáš-li cvičený ucho (což ze začátku určitě nemáš), neslyšíš kvůli tý nekonkrétnosti v nižších polohách co vlastně hraješ. A u levnejch kopií to bude ještě horší. Jak jsem přesedlal na tu MM koncepci, najednou ten zvuk hrozně ožil a i v řevu v hospodě na příšernym kombu slyšim, co hraju. Tam bych s žádnym Fenderem neměl šanci, to je prostě fakt. Vlastně když to vezmu kolem a kolem, tak bych Imo poradil, ať si sežene cokoliv, co má dobře srozumitelnej zvuk a hraje konkrétně. Jinak mu učení půjde mnohem pomalejc. Takže možná ta PB neni až tak úplně nejlepší...

0 xLajků:

48

Re: Epiphone či jiné

Ztracen lol:lol:

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

49

Re: Epiphone či jiné

ted fakt teda nevím co brát lol akorát náky PB lol

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

50

Re: Epiphone či jiné

Naprosto chápu. Chceš radši vypadat drsně, nebo se radši naučit dřív hrát? V případě a) si kup nějakou Ibanezu, nebo co se ti líbí a hraje tvrdě (PB). Pokud preferuješ b) sháněj podle konkrétnosti a čitelnosti zvuku - učit se hrát na basovku je taky napůl učení se poslouchat a začínat se zahuhlanym nástrojem tě určitě hezky zpomalí (vlastní zkušenost). Na tohle jsou nejlepší nějaké dražší moderny (v těch se tolik nevyznám), popřípadě pak ten MM, ale to je fakt extrém. No a u MM už stačí jen vyměnit záchodoidní pickguard a snímače a máš víceméně PB.

0 xLajků:

51

Re: Epiphone či jiné

PB je nečitelný?

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

52

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

PB je nečitelný?

.... kravina    ... možná tak s rok starýma strunama kterés ani jednou nepral a nefastfretoval..   jinak PB koncepce je naprosto konkrétní, záleží fšak od jaké firmy ale jak to bude minimálně skvér tak budeš slyšet co hraješ do začátku až až ...  jinak jak už se tu psalo KIWI prodává ATKáčko to jsou ibadnesy co celkem hrajou...... např..

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

53 Naposledy upravil: girzi (22. 12. 2008 23.24:49)

Re: Epiphone či jiné

nečitelkný neznamená špatný, ale řek bych že svym způsobem jo .... než sem to napsal tak tam pribylo to nademnou..... taky záleží jak se na to hraje ale myslim že nečitelnej zvuk de dostat z čehokoli.....

0 xLajků:

54 Naposledy upravil: Wexx (23. 12. 2008 01.16:45)

Re: Epiphone či jiné

To samozřejmě jo, ale jak jsem již napsal, když z toho leze bahno už od přírody, nic s tim nenaděláš. Slušnej PB určitě nemá nekonkrétní zvuk, to ne. Ale nevim, jak moc slušnej PB ten skvér je. Myslim, že právě ta čitelnost bude to, co bude u takhle levnýho nástroje haprovat. Neřikám, že to nebude lepší než u 90% jiných basovek v týhle cenový relaci, ale pořád to bude mít k ideálu daleko.

@richo5
PB koncepce je konkrétní, ale v tomhle je právě to MMko ještě o několik dimenzí dál. Sám jsem začínal na PB a kdybych mohl vrátit čas, koupim si do začátku MM, určitě by mě to minimálně ze začátku hodně pomohlo. Z PB jsem měl vždycky dojem, že je to hrozně náchylný na všechno (struny se musej měnit pořád, aby to hrálo), s některejma aparátama to hraje, s jinejma ne (mluvim o levnejch) a celkově se bojim, že když jsem to tady na začátku tak doporučoval, že by mohl z toho nástroje nakonec být Imo nešťastný, protože by to třeba hrálo jen se strunama tejden starejma (což bych za tuhle cenu čekal). Proto teď razim radši to MMko, protože je to blbovzdorný, neni to citlivý na struny, do metalu to jde použít taky a sám s tim mam výborný zkušenosti.

0 xLajků:

55

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

PB koncepce je konkrétní, ale v tomhle je právě to MMko ještě o několik dimenzí dál. Sám jsem začínal na PB a kdybych mohl vrátit čas, koupim si do začátku MM, určitě by mě to minimálně ze začátku hodně pomohlo. Z PB jsem měl vždycky dojem, že je to hrozně náchylný na všechno (struny se musej měnit pořád, aby to hrálo), s některejma aparátama to hraje, s jinejma ne (mluvim o levnejch) a celkově se bojim, že když jsem to tady na začátku tak doporučoval, že by mohl z toho nástroje nakonec být Imo nešťastný, protože by to třeba hrálo jen se strunama tejden starejma (což bych za tuhle cenu čekal). Proto teď razim radši to MMko, protože je to blbovzdorný, neni to citlivý na struny, do metalu to jde použít taky a sám s tim mam výborný zkušenosti.

napíšu to slušně jo? smile sou to tvoje dojmy, já s nima HODNĚ nesouhlasím a myslím že je chyba je vydávat za nějaký definitivní soudy. PB není citlivý na struny ani na aparát a není to bahno, mám MM originál i PB, troufnu si srovnávat. MM je tvrdší a konkrétnější, ale tvrdit že PB je zvukové bahno je zavádějící nesmysl.

0 xLajků:

56

Re: Epiphone či jiné

No jo, ale tady se nebavíme o originálech za 30 až 40 klacků, ale o kopiích hodně pod deset tisíc. O tom bahně u originálů jsem psal dřív a to souviselo s dvěma JB a jednim PB (konkrétně mexickym) a ten byl na půl bahno, běž si ho klidně do Muzikeru poslechnout, jestli ho tam ještě maj. Když bylo napůl bahno mexiko za něco kolem 20 tisíc, jak asi může hrát Squier za pět? Co jsem zatim měl možnost si vyzkoušet, usuzuji na zhruba úměru, že s klesající cenou poroste zabahněnost. Samozřejmě usuzuju obecné pravidlo jen z několika málo exemplářů, takže je to nutný brát s rezervou. Ta kopie MM zdaleka taky nehraje jako originál, ale ten MM charakter je dobře patrnej (má blízko ke zvuku Sterlingu) a s klesající cenou patrně zabahněnost a nekonkrétnost rozhodně neroste.

0 xLajků:

57

Re: Epiphone či jiné

no, tudle sem hrál na hoodně levnou kopii preclav hudebninách na levný kombo a mělo to docela preclózní zvuk... jinak bych řek že když je MM hodně čitelnej tak musí bejt i něco míň čitelnýho, to nejde aby byly všechny zvuky čitelný to by to nemělo smysl... no a tak bych řek že PB je na poslouchání toho co hraju v kapele kapku náročnější, než třeba ty moderní ibanézy... ale podle toho se nedá říct co je horší a lepší... Jinak bych asi taky doporučil MM nebo to ATK od ibanezu, to má ještě víc MMsound než MM a je hodně průrazný...

0 xLajků:

58

Re: Epiphone či jiné

A kdybych teoreticky vyloučil MM i ATK tak byste mi doporučili to PB ?:)

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

59

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

A kdybych teoreticky vyloučil MM i ATK tak byste mi doporučili to PB ?

... to jsou všechno sračky kup si FODERU to už je bez kompromisu ....   big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

60

Re: Epiphone či jiné

Hele určitě to neni špatná volba, to zas ne. Ale došlápni si na to, aby byl co nejlíp čitelnej zvuk. Ono pro nás, kteří jsme tady je to dost špatně představitelný, protože všichni už minimálně pár let hrajem, tak nám tohle nedochází, že se ze začátku musí každej nejdřív naučit pořádně poslouchat. Mě třeba překvapilo, že mi nejeden dobrej muzikant už řekl, že vůbec netuší, co hraju za tón řekněme od Dčka níž. Prostě zastávám názor, že člověk musí být nejdřív basák třeba i několik let, než se vůbec naučí ty hluboký frekvence poslouchat. A čim budeš mít konkrétnější a čitelnější zvuk nástroje, tím dřív se s nim budeš schopnej sžít.

@girzi

Preclózní zvuk jsem měl i se snímačema za 200 korun. Ale to nesouvisí s tim, jestli tomu zvuku je nebo neni rozumět.

0 xLajků:

61

Re: Epiphone či jiné

Co je FODERA ? lol:lol::lol:

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

62

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

Co je FODERA ? lol:lol::lol:

ty smajlíky tam máš, že fakt nevíš, nebo že si dobře pochopil ten vtip  od richo5???Začínám být z tohot threadu volajaký zmatený....

0 xLajků:

63

Re: Epiphone či jiné

girzi napsal:

ATK od ibanezu, to má ještě víc MMsound než MM a je hodně průrazný...

co znamená "má víc MMsound než MM"? smile

0 xLajků:

64

Re: Epiphone či jiné

fakt nevím do znamená fodera...

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

65 Naposledy upravil: deafslap (23. 12. 2008 15.27:18)

Re: Epiphone či jiné

hlavně sme tu vytvořili dojem, že precision je zahuhlaná rozbahněná hrůza, na kterou nejde hrát bez speciální průpravy, což je jedna z největších pitomostí co tu kdy zazněly. Ano, MM má humbucker u kobylky a díky tomu konkrétnější a tvrdší zvuk. Precision naopak lépe zapadá do kapelního soundu, tvoří podle mě lepší základ, je nesmírně univerzální, lépe hraje ve vyších polohách kde se MM proti němu ztrácí. Chce to zkusit obojí, a vybrat si podle toho co komu sedne. já mám rád obě ty basy, ale pokud bych měl mít jednu, byl by to PB nebo JB.
P.S: fodera je značka hodně drahých baskytar

0 xLajků:

66

Re: Epiphone či jiné

No ono to tu ve skutečnosti takhle nikdy nezaznělo, jen ten celkovej dojem z toho může takový být. Asi jsem to moc rozňahňal, tak bych to za sebe shrnul, předem však upozorňuju, že to je pro nástroje řekněme do deseti tisíc, tedy rozhodně levné kopie originálů:

Konkrétnost, čitelnost, průraznost zvuku:
MM > PB > všechno ostatní
Tmelivost v kapele:
JB > PB > všechno ostatní

Ale fakt Imo, přijde mi, že si zatim vybíráš nástroj podle obrázků na internetu, to absolutně nikam nevede. Mazej pěkně do krámu a dokud nevyzkoušíš aspoň 30 různejch nástrojů, nemá smysl to tady řešit. Stejně si nakonec koupíš ten, kterej se ti bude líbit víc designem.

0 xLajků:

67

Re: Epiphone či jiné

... no a taky by nebylo od věci obejít případné známé, zkušebny, koncerty kde ty nástroje mají a používají at si uděláš obrázek jak to f prax funguje a zní, jedna věc je zkoušet to v obchodě druhá jak se ty nástroje projevují v praxi. Nebo vychytat nahrávky kde se hraje na precis a kde na musicmana.... atd. atp...   big_smile big_smile tongue wink

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

68

Re: Epiphone či jiné

Hochu Wexx dík moc... S tou "tabulkou" si to vychytal wink

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

69

Re: Epiphone či jiné

Hele a s těma skvérama .. měli ste nákej konkrétní v ruce?

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

70

Re: Epiphone či jiné

Já měl chvíli Skvér Precižn Speciál- Preci tělo, jazz krk, singl u kobyly. Hezká, dobře hrající a umně vyrobená basa, za ty peníze se mi moc líbila.

0 xLajků:

71

Re: Epiphone či jiné

mám ho v ruce do dneska a za ty peníze je to nejlepší možná investice...

0 xLajků:

72

Re: Epiphone či jiné

já měl squier precision speciál několik let jako hlavní basu, a byl sem spokojenej

0 xLajků:

73

Re: Epiphone či jiné

zkoušel sem je v hudebninách...

Myslim že nikdo nechtěl dělat dojem že PB je zahuhlaná rozbahněná hrůza, protože to je blbost...a nemá smysl to tady už řešit protože se toho tady napsalo dost a je to všechno +- to samý...

0 xLajků:

74

Re: Epiphone či jiné

Tak dík moc všem... Myslím , že už sem se rozhodl pro ten puvodní skvajr... kdyby ste meli ještě nákou připomínku tak prosím napište ... smile

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

75

Re: Epiphone či jiné

Imo (IronMaiden) napsal:

Tak dík moc všem... Myslím , že už sem se rozhodl pro ten puvodní skvajr... kdyby ste meli ještě nákou připomínku tak prosím napište ... smile

děláš dobře chlapče :-)

0 xLajků:

76

Re: Epiphone či jiné

Připomínka je pořád stejná.... běž si to nejdřív vyzkoušet, pak se poděl o dojmy a nerozhoduj se podle toho, co se ti líbí na obrázku.

0 xLajků:

77

Re: Epiphone či jiné

Jo no ja vim jenze jediny co me na tom pomuze bude ze aspon nenarazím na špatnej kus... já jsem moc bas v životě naživo teda nesylšel takže ani nepoznám dobrej zvuk od špatnýho roll

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

78

Re: Epiphone či jiné

POZOR: To, že vezmeš Squiera neznamená že nenarazíš na špatnej kus. Pouze to znamená, že je o něco větší pravděpodobnost, že narazíš na dobrej, než u jinejch značek. Vem si s sebou do krámu nějakého basáka, nebo aspoň ostříleného muzikanta. Hele, všechno co jsme kdo k tomuhle mohli říct jsme už řekli.

0 xLajků:

79

Re: Epiphone či jiné

jo to je jasný že to musím vozkoušet ale myslel sem to co se týče toho, jak ste tu řešili tu zabahněnost a nečitelnost... toto já moc nerozeznám co je dobrej zvuk...

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

80

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Konkrétnost, čitelnost, průraznost zvuku:
MM > PB > všechno ostatní
Tmelivost v kapele:
JB > PB > všechno ostatní

... tak konkrétnost, čitelnost, průraznost vidím já v - JB...    a tmel - PB...
jinak co se týče dalších jsou ve hře ještě průraznější a konkrétnější prkna ale budu se držet těchto dvou koncepcí ...  big_smile IMO  jinak poslouchej muziku kde hraje PB, a kde JB  pak si udělej orázek o tom co ti voní nejvíce a taky co hraješ za stajl ... podle toho se rozhodni (MAIDEN)PB ... (ACCEPT)JB ...  např..

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

81

Re: Epiphone či jiné

Teda nevim, kde vidíš tu čitelnost a průraznost v JB? Já jí tam teda spíš slyšim, ale rozhodně mnohem míň, než u PB. A jsi si jist, že žiješ na stejné planetě, jako my?

Hele JB jsme tady asi vážně vůbec neřešili, na ten asi v tomhle případě kašli. Je to sice hodně univerzální nástroj, ale do tvrdý muziky se moc nehodí, má na to moc měkkej zvuk.

0 xLajků:

82

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

kde vidíš tu čitelnost a průraznost v JB?

ve snímači u kobylky?

0 xLajků:

83 Naposledy upravil: Dunde.e (27. 12. 2008 19.29:25)

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Teda nevim, kde vidíš tu čitelnost a průraznost v JB? Já jí tam teda spíš slyšim, ale rozhodně mnohem míň, než u PB. A jsi si jist, že žiješ na stejné planetě, jako my?

Já nevím co je to průtaznější zvuk, co je ztmelovací, ale zatím co sem měl možnost slyšet JB v dobrých rukou tak se mi vždy líbil a nepřišel mi nějaký měkký nebo přidušený. Vím že ta basa je hodně ochotná hrát jakkoliv a umožňuje vytvářet takový zvuk co ruce dovedou.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

84

Re: Epiphone či jiné

... no nevím, nevím jax to myslel s tou planetou .... ale to nechme stranou. Bylo by super WEXXI kdybys měl někdy možnost vyzkoušet JAZZBASE koncepci (origoš značku né DO-DO na pořádném aparátu)  a poštelovat aby kobylkáč hrál silněji než ta krkoviczka a viděl bys v čem že já tu průraznost spatřuji ... a PB(snímač) už tou polohou blíže ke krku nemá takové prdy jako ten JB.. (tím ovšem neříkám že je PB bláto..) ale JB má větší možnosti průraznosti díky tomu singlu u kobyly to je fakt  .... no a k tomu jestli se to tu řešilo JB nebo né tak ano! sám jsi to v tej své "tabulce " znázorňoval ... no a k tomu jestli se hodí nehodí, JAZZBASS(koncepce) se hojně v rockové hudbě užívala a užívá ..  a ten "měkkej" zvuk u těch singlů bych chtěl vidět srandisto...

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

85

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Když bylo napůl bahno mexiko za něco kolem 20 tisíc, jak asi může hrát Squier za pět?

Skver PB za 5k, ktery jsem koupil naslepo z Aukra za cca 3k, hraje velmi slusne. Bahno to urcite neni, na original USA Precl 1978 (1980 smile) samo taky nema... Ale nemam duvod se za nej stydet, byt sveho casu (cca pred rokem) jsem tu byl kamenovan, ze jsem asi hluchy, vzdyt skvery prece ze zasady nehrajou...

Faktem je, ze prosel (stejne jako jine basy, co se mi dostanou do ruky) klasickou procedurou vycisteni kapsy pro krk + dotazeni sroubu...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

86

Re: Epiphone či jiné

D.a.l.i napsal:

+ dotazeni sroubu

zásadní věc!

0 xLajků:

87

Re: Epiphone či jiné

Jasně, ale to je fakt trochu o štěstí. Samozřejmě člověk za tyhle prachy musí čekat, že bude třeba v elektronice bordel, že krk nepůjde dát úplně dokonale narovno, nebo to faux pas s pražcema u Fokusu a podobně. Většinou je ale řešení jen otázka trochu snahy si ten nástroj sám zvelebit.

@richo5
Ano, v tom srovnání jsem JB napsal tak nějak kvůli tomu, aby mělo vůbec smysl něco srovnávat, od metalu mi přijde přinejmenším jako méně vhodný, než PB. Jak hraje pořádnej JB vím docela dobře, odehrál jsem kdysi pár zkoušek a jeden koncertík s Americkym Deluxe JB, samozřejmě půjčenym. Pravda, s JB jde dělat leccos, ale do tvrdší hudby (= tvrdší než rock). Taky tady pořád dokola opakuju, že PB jedině v té special verzi s JB snímačem u kobyly.
Ještě něco: Z toho, jak mě často nechápeš, nebo překrucuješ a z tvého pravopisu soudím, že nejsi rodilý čech? Pokud je to pravda, tak bych nerad působil nejasnosti příliš složitými větnými konstrukcemi apod., vím že k tomu mám sklony.

0 xLajků:

88

Re: Epiphone či jiné

Wexx napsal:

Z toho, jak mě často nechápeš, nebo překrucuješ

... no já myslím že každý kdo to tu čte tak vidí velmi jasně že mistr v nepochopení a překrucování, osobním útočení nejsem já WEXXI ....   a můj pravopis, možná to souvisí jax psal o tej jinej planetě .....  a čech nejsem jsem moravák...

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

89 Naposledy upravil: MatthewDiesel (27. 12. 2008 21.14:03)

Re: Epiphone či jiné

mě se spíš zdá, že wexx prostě nechce připustit, že dle názoru jiných není konecpce musicman nejlepší, ale máme raději (alespoň co tak čtu) PB/JB.
Jinak k tématu, viděl jsem metal hranej na JB a vůbec mě nepřišel divnej, naopak průraznej sound, kterej byl slyšet

0 xLajků:

90

Re: Epiphone či jiné

Nepopírám, že jsem fanda do MM, ale už jsem dávno (několikrát) napsal, že radím PB, protože se podle mě do metalu hodí nejvíc (a taky ho asi v metalovejch kapelách najdeš výrazně častějc).

@richo5
No jo, tak jestli se na moravě běžně píše tím českopolským geektalkem, tak pak je všechno OK.

0 xLajků:

91

Re: Epiphone či jiné

no nevim nevim, PB spis vidavam z panku nebo HC, v metalu spis nejaky moderny nebo rohatosti ala BC atd. ale je fakt ze proste PB a JB se da pouzit vsude....treba soucasnej basak z DEP hraje na JB a neda se rict ze by se to tam nehodilo

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků:

92

Re: Epiphone či jiné

super

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

93

Re: Epiphone či jiné

Moje poslední otázka : Co radši vzít?
1)
http://www.musiccenter.cz/baskytary/Squ … e/:3:26231

2)
http://www.musiccenter.cz/baskytary/Squ … e/:3:26233

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

94

Re: Epiphone či jiné

toho standarda, je to podle mě to samý za míň peněz a se snímačem u kobylky kterej můžeš a nemusíš používat.

0 xLajků:

95

Re: Epiphone či jiné

... taky jsem pro tu jedničku, ten kobylkový snímač je výhoda a v kombinaci s tím PB u prostřed to má dobré kule .... wink

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

96

Re: Epiphone či jiné

Souhlas.

0 xLajků:

97

Re: Epiphone či jiné

D.a.l.i napsal:

Skver PB za 5k, ktery jsem koupil naslepo z Aukra za cca 3k, hraje velmi slusne. Bahno to urcite neni, na original USA Precl 1978 (1980 smile) samo taky nema... Ale nemam duvod se za nej stydet, byt sveho casu (cca pred rokem) jsem tu byl kamenovan, ze jsem asi hluchy, vzdyt skvery prece ze zasady nehrajou...

Ted jsem na zkousce srovnaval v kapele Skvera vs. Fendera. Skver nema spatny zvuk (Dimavery se muze jit zahrabat), nicmene je tam hodne citit to, ze nema zdaleka tak dobrou dynamiku jako Fender a chybi tam ten drive, ktery slusny nastroj udela s prehledem. Holt nekde tech 25.000 musi byt citit....

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

98

Re: Epiphone či jiné

To stejně první dva roky hraní od sebe zvukově nepozná.

0 xLajků:

99

Re: Epiphone či jiné

A co tohle? :
http://www.musiccenter.cz/baskytary/LTD … e/:3:24703

ma to stejne reseny snimace a navic je ve sleve a vypada dost metalově big_smile

Cort C4H, Hartke HA 3500, Ashdown deep 414T
0 xLajků:

100

Re: Epiphone či jiné

mě tak napadá, že dá se koupit i solidně hrající dřevo, ale chce to fakt zkusit v prodejně nebo nějaký bazarový kus a k tomu pak koupit lepší už pořádné snímače a basa může hrát jako hovado. Pokud koupíš basu s atypickýma snímačema tak to je už neřešitelné co snima. Lepšíma snímače myslím už nějaké fakt hodně profi, s takovýma těma levnějšíma tuningama mám minimum zkušeností, ale třeba singlRM oproti těm  EMG byl o dost nudnější (na tom fretlessu od Fokuse)

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků: