1

Téma: 2000hz mene nez by melo byt

Ahoj kluci mam bednu 1200w 1x18 repro(velmi kvalitni) a chci se zeptat bedna hraje pekne ale jelikoz su laik tak to nepoznam jestli to vadi ze ma rozsah pouze do 2khz tzn 25-2000hz je to velkej deficit ta bedynka je fakt bozi ale nez ji koupim rad bych se ujistil ze s tim nebude problem - pri takovym vykonu se neda pridat vyskac nebo stredak vyhybky vyrabi do 400w pak uz ledas necha vyrobit na zakazku a vetsinou to neni dobry mam to vyzkousene - zajimaji me vase subjektivni nazory samozrejme mam proctene vsehcno od betarona atd i jine anglicke clanky

0 xLajků:

2

Re: 2000hz mene nez by melo byt

2000Hz nic moc...kór když nebudeš stát přímo před reprákem...osobně bych do toho nešel...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

3

Re: 2000hz mene nez by melo byt

To je prosté. Postav výhybku jen pro výškáč a basák nech hrát co umí. Jsou výškáče co hrajou od 2kHz. Beyma takové dělá.

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: kakabuz (12. 12. 2008 14.52:09)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

ten vyskac uz sem rpobiral ja vyhybku nepostavim protoze to neumim a bracha uz si jednu nechal postavit a stoji to za prd nefunguje jak ma, neslo by ktomu paralerne pripojit boxik nejakej kterej ma vetsi rozsah na pokryti vyssych frekvenci co myslite?

0 xLajků:

5

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Nefunkční výhybka? Tak to asi nebyla postavená správně. Jinak boxy k tomu samozřejmě nakombinuješ. Jenom pořizovací cena není rovná tomu výškáči. Tos měl říct, že máš neomezený budget. big_smile

0 xLajků:

6

Re: 2000hz mene nez by melo byt

no takhle ted mam jeste jeden repracek 15cku kterej ma rozsah do 5000hz ale musel bych na nej udelat box coz je cca 3jka a nebo koupit nejakej jetej ale je to lepsi nez vyhybka proste by hrali 2 ten budget je omezenej vic nez si uz sam myslim XDD

0 xLajků:

7

Re: 2000hz mene nez by melo byt

To bude masakr, 18"+15" to jsem ještě pohromadě hrát neslyšel. Může to mít dobrý koule smile

0 xLajků:

8

Re: 2000hz mene nez by melo byt

no patnackou ty vejsky nijak nezvyrazis. kdyz bude "kytarova" (neurcena do SW) bude slapat tak do 3500. Posili basy a to malo stredu a vejsek ve vysledku stejne zanikne smile To spis casem usetrit na boxik 2x10" k tomu.

Takle bych nechal tu 18 zatim a setril.

0 xLajků:

9

Re: 2000hz mene nez by melo byt

ne tu 15cku nebudu resit mimo to jak pisete bylo by to moc spodaru a malo vysek - pouziju ted tu 18cku 1kw a ktomu bych dal nejakou 2x 10 to by mohlo byt vonco

0 xLajků:

10

Re: 2000hz mene nez by melo byt

U takovejch výkonů se používaj výhybky aktivní. To znamená, ,že rozdělíš signál za předzesilovačem a do každý bedny ho pošleš přez nezávislej zesilovač. Jinak co je to za dosti klalitní bednu, jestli se můžu zeptat?? Popř. by mě zajímala značka toho 18" repráku.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

11

Re: 2000hz mene nez by melo byt

repro je to beyma 1200w citlivost 98db cena holeho repro je 6000kc a opravdu muzu rict ze sem nic tak krasen ciste dunivyho neslysel co me prosel ted pod rukou eminence 2x15 celkem 800w tak to si ktomu necuchne (pri stejne hlasitosti o vykon nejde) a ta 2x15cka byla taky nova uplne takze zadna vyjetina obe bedny jsou custom made od pana kterej to dela 30 let (Betaron to neni XD) mohl sem si vybrat ale ta 18cka ma to Ecko proste lepsi a v tech vyskach je to uplne stejny (obe stoji za hovno XD) chce to nejaky 10sitky ktomu na lepsi citelnost

0 xLajků:

12

Re: 2000hz mene nez by melo byt

No, ty udávaný rozsahy jsou stejně relativní- to, že hraje do 5kHz eště neznamená, že tam bude hrát dobře a dostatečně silně, musel bys vidět frekvenční charakteristiku toho repra. Jak řikaj kluci, nech si 18ku a časem přidej třebas dvoj nebo čtyř desítku, to by se pěkně doplnilo. Jakym zesikem to krmíš?

0 xLajků:

13

Re: 2000hz mene nez by melo byt

mam hartke LH500 je to opravdu slusny za ty penize musim rict je to hybrid pololampa stredni trida koupil sem ho novej
ano ten vykon 1.2kw opravdu neni nejdulezitejsi proto sem psal ze sem to analyzoval za stejne hlasitosti nikoliv zesileny co nejvic na plno co vydrzi vic ale ta 18cka oproti tem 2 15ckam ma takovej cistci zvuk na ecku nebo li v tech spodnich tonech je to pri stejne hlasitosti takovy ze to slysis clovek az do morku kosti ale ty 15cky eminence spis huci neumim to popsat

0 xLajků:

14

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Aby ti 1,2kW bedna hrála celým výkonem musel by si do ni ten výkon nacpat ze zesilovače. Jinak 18ka je pěkné číslo ale v jiné kategorii...tady mi to příjde už jak nějaká šedesátka co je dobrá fakt do kuchyně ale jinak ani nemyslet big_smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

15

Re: 2000hz mene nez by melo byt

dunde ted ti trochu nerozumim co myslis tou 60satkou co to je? jinak sem psal ze nejde o vykon mel sem zesilovac na pulce kdyz jsem zkousel eminence repro 2x15 celkem 800w a beymu 18cku 1.2kw a 18 cka hral podstatne lepe nebyl to jenom muj nazor ale vsech ve zkusebne jinak je lepsi mit rezervu na repro nez li na zesaku a zesak 350w na 8 ohmu zesilenej na 2/3 da dostatek vykonu na to abych normalne hral ovsem o vyuziti 1.2kw prece nejde jde o to si zahrat tak aby to melo peknej zvuk a kdyz ma repro rezervu hraje podstatne lepe i potichu nez kdyz jede na 80% vykonu takze v predimenzovanym repru bych problem urcite nevidel spis jde o tu citelnost a na to potrebuju dalsi bedynku nejakou

0 xLajků:

16

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuzi skoda, ze si vybiral jen mezi 2x15 a 18 bednou (ac od pana co je dela uz 30 let). mluvis tu o znackach repraku, beyma, eminence, 15, 18, 800, 1200... ale to samotny preci zvuk nedela. 18" uz (dneska) neni standardni, i kdyz svoje priznivce urite ma - ale mam pocit ze ji maj lidi co chtej urcitej specifickej zvuk. mekkej, plnej, ale urcite ne konkretni. nizsi frekvence dobre (a ciste) hrajou i mensi prumery, ktery jsou rychlejsi, citelnejsi a taky levnejsi a lehci... a s tim zatizenim repraku bych taky uplne nesouhlasil. to je jak s hlasitosti na base, gainem na zesilovaci atd. 1200w bedna uz bude chtit poradne "krmit" aby zvuk mel trochu koule.

0 xLajků:

17

Re: 2000hz mene nez by melo byt

http://www.s-atics.com/18P1200Nd.pdf  tady sou přesný specifikace tý 18ky.

0 xLajků:

18 Naposledy upravil: kakabuz (16. 12. 2008 15.32:20)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

to ze jsem sem dal zakladni veci jako ze je repro 18 a jake znacky to si myslim, ze je minimum abychom se o tom vubec mohli bavit ale mam vsechny parametry co jsou vubec mozny na ten repro v pdfku pokud by to knecemu zde bylo. Muze me dat jenom nekdo priklad na co hraje, co je podle vsech zucastnenych zde "v poradku" ja teda su asi uplne mimo a mozna ani nevim, jak to muze brutalne hrat a co to muze umet me prislo ze s te 18cky stejne tak jako s tech 15tek leze fakt solidni zvuk na basu co vlastne rozhoduje jestli ten zvuk je dobrej nebo spatnej tabulky nebo ucho posluchace nejlepe laika protoze ten kdo bude poslouchat moji/vasi hudbu nemusi byt zazranej stavitel repro s danou vizi frekvenci a presneho formatu jak to ma hrat samozrejme sem rad za vase typy ale nerozumim tomu proc je vsechno tak spatny, v priruckach pisou ze staci spektrum od 45do 4000hz na basove kombo coz bych splnoval s 18ckou repro(krasny hloubky) a 2x 10tkama na ty vrsky a ten zesak ma mit teda kolik 5kw aby to knecemu bylo, ja si myslim, ze v tomhle trochu prehanite, ale jenom o tom diskutuji nechci davat rady sam je potrebuju, jak pise Lukas opravdu 18 nebo 15cka ani wataz dobrej zvuk nedela, je to podle nej jenom cast toho co je potreba muzu tedy vedet co je jeste potreba krome dobryho zesilovace basy stredni tridy a dobryho repro ktery pokryje nutne frekvence ktomu aby basak kterej neni zrovna profi jako ja vubec hral to mam polozit na stul 100tisic abych s tim vubec zacal?o cem se tady bavime vlastne o profi sestave na to opravdu nemam hosi nekradu mam normalni zamestnani

0 xLajků:

19

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

to ze sem sem dal zakladni veci jako ze je repro 18 a jake znacky to si myslim ze je minimum abysme se o tom vubec mohli bavit ale mam vsechny parametry co jsou vubec mozny na ten repro v pdfku pokud by to knecemu zde bylo, muze me dat jenom nekdo priklad na co hraje co je podle vsech zucastnenych zde "v poradku" ja teda su asi uplne mimo a mozna ani nevim jak to muze brutalne hrat a co to muze umet me prislo ze s te 18cky stejne tak jako s tech 15tek leze fakt solidni zvuk na basu co vlastne rozhoduje jestli ten zvuk je dobrej nebo spatnej tabulky nebo ucho posluchace nejlepe laika protoze ten kdo bude poslouchat moji/vasi hudbu nemusi byt zazranej stavitel repro s danou vizi frekvenci a presneho formatu jak to ma hrat samozrejme sem rad za vase typy ale nerozumim tomu proc je vsechno tak spatny v priruckach pisou ze staci spektrum od 45do 4000hz na basove kombo coz bych splnoval s 18ckou repro(krasny hloubky) a 2x 10tkama na ty vrsky a ten zesak ma mit teda kolik 5kw aby to knecemu bylo ja si myslim ze v tomhle trochu prehanite ale jenom o tom diskutuji nechci davat rady sam je potrebuju ale jak pise Lukas opravdu 18 nebo 15cka ani wataz dobrej zvuk nedela je to podle nej jenom cast toho co je potreba muzu tedy vedet co je jeste potreba krome dobryho zesilovace basy stredni tridy a dobryho repro ktery pokryje nutne frekvence ktomu aby basak kterej neni zrovna profi jako ja vubec hral to mam polozit na stul 100tisic abych s tim vubec zacal?o cem se tady bavime vlastne o profi sestave na to opravdu nemam hosi nekradu mam normalni zamestnani

tyjo.. až zjistíš, co je interpunkce, přečtu si to smile

0 xLajků:

20

Re: 2000hz mene nez by melo byt

opravil jsem tedy chyby v textu na vetsine diskuzi se to neresi de o obsah pokud je to tady motto tak to rad opravim priste zas pisu v rychlosti jsem v praci a musim prepinat okna takze neukamenovat za to ze tam je nejaka ta chybicka

0 xLajků:

21 Naposledy upravil: Ivo (16. 12. 2008 15.39:24)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Ja vim co je interupce, ale zacal bych znovu uplne od zacatku (spešl pro davidaka použiju tentokrate i diakritiku) smile

Kakabuzi: Zvolil jsi úplně špatný a opačný postup. Nejdříve si člověk musí uvědomit co, kde a jak hlasitě chce hrát. Potom se teprve volí nejdříve např. 2x10, 2x12, když víš, že máš kolem sebe prasata, tak 4x10, nebo 4x12.

No a pak teprve si začneš dělat radost. Když zjistíš, že ti tam něco chybí, nebo že hraješ na velkých podiích, tak začneš laborovat co k tomu. Obyčejně se pořizuje 1x15, protože to je tak nějak idealni mít menší repro, hornu a větší repro. Ale někdo si třeba koupí další 4x10 protože má rád větší prostor, než větší bas.

Ale zpět k věci. Samotnej box 1x18 je strašnej extrém. Vezmi si jen to, kolik metrů od boxu se ti teprve tvořej kloudný basy. Já tě zvučit v malým sále, tak jsem z tebe opravdu hodně nešťastnej.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

22

Re: 2000hz mene nez by melo byt

ne 1x18 ale 1x18 a 2x10 byla moje posledni volba ovsem to narazilo na to ze 18cka zvuk nedela a ze je to knicemu proto me to zmatlo vsechno

0 xLajků:

23

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

opravil jsem tedy chyby v textu na vetsine diskuzi se to neresi de o obsah pokud je to tady motto tak to rad opravim priste zas pisu v rychlosti jsem v praci a musim prepinat okna takze neukamenovat za to ze tam je nejaka ta chybicka

ale já to taky neřešim, chyby mi sou celkem jedno, de o čárky a tečky mezi jednotlivejma větama, takhle je to slitý v jeden kus a špatně se ten tvůj tok myšlenek vstřebává, toť vše.

a abych se k tomu vyjádřil- kluci ti akorát řekli, že koncepce 18 palcovýho repra pro basovou kytaru už je trochu mimo, dneska se používaj hlavně 10, 12 a 15ky, jejich vzájemnou kombinací se myslim dá dosáhnout perfektního zvuku při zajímavym poměru výkon/hmotnost/variabilita.. nikdo netvrdí že máš něco špatnýho. a co se tý bedny týče- mnohdy záleží víc na konstrukci bedny, vypočtenym basreflexu, materiálech a kvalitě zpracování víc, než na značce repro. jestli se TOBĚ zvuk líbí, tak proč ne.

0 xLajků:

24

Re: 2000hz mene nez by melo byt

davidak napsal:

ne 1x18 ale 1x18 a 2x10 byla moje posledni

Tak ted nechapu uz vubec nic... mas teda box 1x18, nebo 1x18?

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

25

Re: 2000hz mene nez by melo byt

takze co ted 18cku vyhodit to klidne jeste muzu mam stale moznost volby muzu prakticky si nechat udelat cokoliv proste ted ste me zmatli fakt jo co teda 2x 15cky nebo 18cku a 15cku ktera de spis do stredoveho pasma nebo jednu bednu s 15ckou treba 800watovou a ktomu do stejne bedny 2x 10 s vyhybkou ja nevim

0 xLajků:

26

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Hele je spousta basáků, co hraje na 18"
Já bych do toho šel, pokud ti zvuk 18" vyhovuje. Časem dokoupíš 2x10" jak říkáš a budeš v pohodě.
Podle papírů tadle 18" nevypadá vůbec špatně. Na vyžších frekvencích padá docela pomalu, takže bych se jí na basu vůbec nebál. Je teda spíše dělaná do Subwooferů, ale jak říkám, je to jen věc vkusu.
Jinak hlasitost reproduktoru se ani tak neposuzuje podle výkonu, ale podle citlivosti. 98db není vůbec špatný číslo. Mylsím, že by to mohlo obstojně hrát klidně na 200W zesilovač. Ono číslo 1200 udává jen to, kolik do repráku můžeme pustit, než se tepelně zničí.Vyžší výkon prostě cívka nedovolí.
Neudává to, kolik potřebuje k vybuzení. Dobrej reprák hraje i potichu dobře.

Jen ještě malá poznámka, s plochou membrány roste náchylnost na směrové vyzařování na vyžších kmitočtech. To znamená, že reprák vyzařuje výšky jen před sebe a ne do boku. Pokud teda budeš stát mimo osu bedny, může se stát, že uslyšíš jen huhlání v basech a nic konkrétního. Taky je to ale záležitost jak kterého reproduktoru.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

27

Re: 2000hz mene nez by melo byt

mam box 1x18 pucenej a muzu ktomu pridat 2x 10 ale jestli to bude mit vyznam

0 xLajků:

28

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

mam box 1x18 pucenej a muzu ktomu pridat 2x 10 ale jestli to bude mit vyznam

Zkus nejdriv 2x10. Ja za sebe rikam, ze s 18tkou moc stesti ve svete neudelas. To bych radeji uvazoval o dalsi 2x10 k tomu. Hlavne proto, ze se budes slyset, aniz bys to musel hulit jako prase a obtezovat ostatni. A vlastne je tak i bezohledne zabijet (mysleno zabijet jejich zvuk)

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

29

Re: 2000hz mene nez by melo byt

reknete me nekdo kdo hrajete uz dyl jak 5 let co byste si vybrali po zkusenostech bezohledu na to co mate doma treba uz ste taky zmenili nazory na nektery veci a to co mate doma byste si uz nekoupili jaka kombinace je nejvhodnejsi ja nevim co mam od toho ocekavat hraju odjakziva na nejaky sroty proto chci uz ted neco lepsiho nevim co se me libi mam rad i konkretni zvuk ale i hutnej nekonkretni spodek hraju takovej funk s (klavesy,kytara,trubka,bici,basa)

0 xLajků:

30 Naposledy upravil: kakabuz (16. 12. 2008 15.55:55)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

no jenomze jenom 2x 10 a nic vic je me na nic neslysim pres bubenika to uz sem mel a nestaci proto musim jit taky po necem co bude hrat proste nahlas

0 xLajků:

31

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Já mám nejlepší zkušenosti s 1x15" a k tomu navrch 2x10"
Můj názor!! Nekamenovat prosím!!

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

32

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Jinak 2x10" může hrát taky pekelně nahlas. Záleží na tý citlivosti, jak sem říkal. Taky to chce najít frekvenci, která se na pódiu prosadí. Pak se uslyšíš i s 1x10"

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Ivo (16. 12. 2008 16.03:52)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

reknete me nekdo kdo hrajete uz dyl jak 5 let co byste si vybrali po zkusenostech bezohledu na to co mate doma treba uz ste taky zmenili nazory na nektery veci a to co mate doma byste si uz nekoupili jaka kombinace je nejvhodnejsi ja nevim co mam od toho ocekavat hraju odjakziva na nejaky sroty proto chci uz ted neco lepsiho nevim co se me libi mam rad i konkretni zvuk ale i hutnej nekonkretni spodek hraju takovej funk s (klavesy,kytara,trubka,bici,basa)

Jestli ti stačí praxe 26 let intenzivního hraní, tak jednoznačně 4x10 s hornou a zesik 300W. Bohatě si s tím vystačíš všude. Skoro všude, pokud víš, že u zvuku basy existují i středy a nejen basy a výšky. Pak jen pro radost k tomu 1x15, ale to opravdu jen na obrovský podia.

kakabuz napsal:

no jenomze jenom 2x 10 a nic vic je me na nic neslysim pres bubenika to uz sem mel a nestaci proto musim jit taky po necem co bude hrat proste nahlas

O tom jsem mluvil výše. Pokud používáš jen basy a výšky, tak se neuslyšíš nikdy a ještě zničíš zvuk a dobrej pocit z hraní všem kolem sebe.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

34

Re: 2000hz mene nez by melo byt

.. no jo KAKABUZI není 2x10 jako 2x10 jsou na trhu značky kdy s bubeníkem problémy mít nebudeš a jen kvůli toho si pořizovat tu plachtu 18" a navíc hraješ funk tak tam bych se držel v klidu těch desítek třeba 4x10" naprostá pohoda !ofšem ve značce! big_smile lol wink  já hraju 21 let a 4x10" doporučuju všemi deseti!!!!  big_smile wink

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

35

Re: 2000hz mene nez by melo byt

chajda napsal:

Já mám nejlepší zkušenosti s 1x15" a k tomu navrch 2x10"

Souhlas. Za základ považuju 1x15". 4x10" bedny jsou možná v lecčem lepší, ale když zahraju spodní E-H, tak 15" má tu "hmotu", která pro moji osobu podstatně zlepší i barvu nízkých tónů.
Pokud se ti Kakabuzi líbí ta 18", nenech se zvyklat nevěřícnými Tomáši. Ideál je opravdu asi dokoupit 2x10" bednu, která dožene vyšší středy. Od věci by možná nebyla ani 2x12", protože pokud se se samotnou 2x10" necítíš dobře, 2x12" by měla být podstatně lepší a na zkoušky nebo menší akce ji můžeš vzít samotnou.
Co se týká watáže a bubeníka: o žádných kilowatech uvažovat nemusíš. Dneska se téměř všude vyskytuje PA, kam ti basu stáhnou, takže vlastní aparát používáš pro ozvučení pódia.
Pokud bys hrál bez PA, měl aparát za sebou a snažil se kvalitně ozvučit třeba kulturák, tak tě to na pódiu zabije. 300W zesilovač by měl být dostačující i když počítáš s výkonovou rezervou. Pokud by to náhodou nestačilo, nauč hrát kapelu tak, aby ses slyšel(tzn. kytaristům vyhradit frekvenční pásmo, kde se nebudete tlouct, bicmenovi poreferovat o tlumených blánách atd.) smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: kakabuz (17. 12. 2008 10.13:08)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

to zni dobre borci takze ted co udelam, ty 10sitky me pripadaji porad jako ze to nemuze hrat ovsem je to asi jenom moje mystifakce samozrejme kdyz tady ma vic lidi stejnej nazor urcite na to neco je, pokud bych stavel bednu ktera bude 4x12 nebo 1x15 vyjde to finacne na stejno nicmene ta 15cka me prijde malo na druhou stranu ted sem tam provizorne supnul 2 stary 15cky to starsi bedny a hralo to akorat ze sem se slysel takze mozna sem to s tema kilowatam prehnal ale myslel jsem to tak ze az budu hrat zase v klubu nekde na podiu tak aby ty hloubky na ecku opravdu byly hluboky ne huhlani no totiz hodne lidi pouziva 4x10 i co znam ja osobne a jsou to hraci kteri to maji spis jako kytaru tu basu proste hraji vysoky tony a libuji si v melodiich ja su typ kterej ma rad hlavne slapaci tempo malo tonu ale poradne a ve spravny cas at to slape(blbe se to vysvetluje)
Nehraju moc vyhravek jenom pri konci sloky na break nebo prechod jinak vetsinou hraji mene jinak ostatni hraci maji prostor je to styl neni to deficit umim hrat i vyhravky muzu to zasyopat cely ale ty pisnicky sou proste super kdyz nam ta basa zasahuje spis hodne vyrazne na par mistech nez spis tlumene po celou dobu proto sem si rikal za ty moje hloubky kdyz to ma spravne zadunenet na prvni dobu mam svoje misto v kapele ted uz to nebudu menit jsem tam proste od tech nizkych frekvenci a ty vysoky tony a vyhravky mam jenom obcas nebo kdyz nehraju s kapelou a hraju sam pro zabavu no tak si zahraju poradne ale na hrani s kapelou potrebuju neco opravdu dunivyho dole a tak teda si necham poradit od vas a na tohle pouziju tu 15cku no a ktomu bych supnul 2x12 boxik ovsem pro me by bylo nejlepsi finacne udelat jeden box s 15kou a 2ma 12ckama ale to sem nikde nevidel mimo to si myslim ze by bylo potreba to hermeticky oddelit coz je kravovina a manipulace je horsi takze 2 boxiky asi teda no to je penez zas ach jo

0 xLajků:

37

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Nerad tě budu muset zkamat, ale na pódiu by z basy moc spodků hrát nemělo. Pak to dělá bordel, zvukaři to leze do mikrofonů a negativně se to podepisuje na celým zvuku kapely, co pak leze z PA. Basa by se měla prosazovat ve slyšitelnějších nižších středech. Cca 100-500hz. Je v tom pásmu dobře čitelná a nedělá bordel. Čím výš ji posadíš, tím srozumitelnější bude. Podívej se na kytary. Hrajou kolem 1000hz a stačí jim 30w v lampě. Co leze dolů z PA do lidí, to si udělá zvukař sám podle potřeby.
Jak sem tady řešil v jiným vláknu, 30 hz je na pódiu prostě nepoužitelných.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

38

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Já mám teď jednu bednu, 2*10ku, 500W. A tlačí velice slušně, odehrál jsem s ní koncert s PA i be PA, dycky sem se slyšel a lidi zvuk chválili, i basáci, který na můj apec hráli po mně. Jak už jsem psal nahoře, záleží, jak je bedna postavená, jakej signál do ní pošleš a jak jsou rozumný lidi z kapely. Tak to nejdřív vyzkoušej a uvidíš, přidat k tomu 15ku, nebo tu tvojí 18ku, tak už není co řešit. Chci tim říct, že 210ky nemusej zdaleka bejt žádný šumítka bez basů, na malý hraní absolutně dostačujou:)

0 xLajků:

39

Re: 2000hz mene nez by melo byt

chajda napsal:

Nerad tě budu muset zkamat, ale na pódiu by z basy moc spodků hrát nemělo. Pak to dělá bordel, zvukaři to leze do mikrofonů a negativně se to podepisuje na celým zvuku kapely, co pak leze z PA.

Přesně ták... Ono když ti to bude na podiu příjemně dunět s 18tkou, tak se ti taky může stát, že tě tě zvukař stahne a dolu pujdeš jenom z podia. Pak budeš mít sice na podiu úžasnej basovej zvuk, ale dole v sále už budou jen ty nepříjemný basy z podia. Zvukař s tím neudělá vůbec nic a celá kapela půjde díky tobě zvukově do kopru. Ale to si musíš zjistit sám, já si taky jako mladej elev v tomhle razil svou a nenechal si poradit...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

40

Re: 2000hz mene nez by melo byt

to ja si zase poradit necham nebudu delat voloviny takze mam postavit 4x10 nebo radeji 4x12 boxik? mate nekdo po ruce nejakou hodnotu kteru by mel ten repro mit(od kolika do kolika hz + citlivost) at uz to muzu zacit skladat a objednavat

0 xLajků:

41

Re: 2000hz mene nez by melo byt

jinak borci muzu na rovinu rict ze kdybych to tady nenapsal a neresil to tak uz me doma stoji 18cka mozna samotna a pak bych premyslel o nejake 15cce ktomu a zrejme by to stalo za ho..o takze diky

0 xLajků:

42

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabusi, jestli to tema teda cely neni jen sranda, tak bych si bejt tebou koupil hotovou bednu a nic bych nestavel. usetris cas, prachy a tak vubec...

0 xLajků:

43

Re: 2000hz mene nez by melo byt

ne opravdu to neni sranda ta 18cka me znela dobre tak sem ji chtel ale papirove me chybely hz od 2khz nahoru tak sem se tady poradil a vysledek me hodne pomohl jinak pouzity veci neberu vzdycky to spatne dopadne a nova bedna platis 1/3 za znacku protoze ty repro co v tom maji s tou bednou stejny bych smontoval za pulku proto to chci nechat udelat

0 xLajků:

44

Re: 2000hz mene nez by melo byt

No nechci dělat reklamu, ale já osobně, kdybych si nesmontoval po letitých zkušenostech svoje bedničky, šel bych do Hockeho. Bedny na krámě má za cenu, za kterou normální smrtelník sežene materiál...
Jinak jestli přeci jen chceš postavit bednu vlastní a seš začátečník, doporučuju okopírovat klasický basreflex pro daný reproduktor s určitým oběmem. Není na něm co zkazit. Třeba eminence na svých stránkách uvádí příklady a objemy různě laděných beden pro jednotlivé reproduktory. Pak si jen navrhneš tvary bedny a hurá do toho.

Taky to ale není prdel a nikdo ti nezaručí, že výsledek bude hrát stejně jako originál. Vše je o tlumení, vyztužení stěn, použitých materiálech...

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

45

Re: 2000hz mene nez by melo byt

chajda napsal:

Basa by se měla prosazovat ve slyšitelnějších nižších středech. Cca 100-500hz. Jak sem tady řešil v jiným vláknu, 30 hz je na pódiu prostě nepoužitelných.

Záleží na poměru základní frekvence vs. vyšší spektrum signálu. Basa i reproboxy(i 15") většinou hrají stejně lépe středy. Ale když brnknu E strunu, tak tam ta základní frekvence musí trochu být. Ne dominantní, ale jak jsem psal, pokud je potlačená, nemá to podle mě tu hmotu. Co jsem četl, Kakabuz má asi podobné nároky na zvuk. Ani 8x10" bedna neumí zahrát základní frekvenci E 42Hz přesvědčivě. Když vezmu 4x10" box a 1x15" box a brnknu E strunu, tak u 4x10" to můžu dohnat korekcemi, ale ten zvuk je už nepřirozený, i když dohromady je plocha membrány větší než u 15".

davidak napsal:

Chci tim říct, že 210ky nemusej zdaleka bejt žádný šumítka bez basů, na malý hraní absolutně dostačujou:)

Basy tam být mohou, ale pak jde do prčic barva zvuku. Otázka je taky, čemu kdo říká basy.


lukas napsal:

kakabusi, jestli to tema teda cely neni jen sranda, tak bych si bejt tebou koupil hotovou bednu a nic bych nestavel. usetris cas, prachy a tak vubec...

Já bych stavěl, je to zábava smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

46

Re: 2000hz mene nez by melo byt

takze neco takovyho by mohlo hrat?

http://www.hocke.eu/b410/

0 xLajků:

47 Naposledy upravil: chajda (17. 12. 2008 12.39:33)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

big_smile big_smile big_smile Ne mohlo hrát. To HRAJE!!
I dkyž je to o zvyku. Spousta lidí zase hraje na 15" bedny. Třeba 2x 15 a jsou spokojení. Jde o to, že se nejnižší frekvence opravdu o něco potlačují. Neříkám, že nemají hrát vůbec. Oni z toho aparátu lezou. Je ale blbost na nich stavět to pásmo, ve kterým je baskytara slyšet. To je lepší dát výš. Pak odpadají výše zmíněné problémy s duněním, lezením do mikrofonů a slyšitelností vs. výkonem.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

48

Re: 2000hz mene nez by melo byt

ja bych taky stavel mam na to hroznou chut nejradsi bych dal 18cku nebo 15cku a 2x10 me se ta 18cka libila protoze to nebyl zvuk na tom ecku ale jenom vlneni cele mistnosti byl sem z toho unesenej proste te to odnese XD

0 xLajků:

49 Naposledy upravil: lukas (17. 12. 2008 12.36:04)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

nebo neco osvedcenyho okopcit - treba 2 x 12", pry slusne (a do frekvencnich "hlubin") hrajici, se standardnima eminencema:

http://www.heges.org/avatar2x12.jpg

0 xLajků:

50

Re: 2000hz mene nez by melo byt

lukas napsal:

nebo neco osvedcenyho okopcit - treba 2 x 12", pry slusne (a do frekvencnich "hlubin") hrajici, se standardnima eminencema:

jé, to je avatar wink

0 xLajků:

51

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kluci me tak vrta hlavou, ze se divam na hromadu inzeratu kde prodavaji box 4x10 nejcasteji 400w/8ohm ale i 600w/8ohm a u vic jak 5ti jsem nasel duvod prodeje : "potrebuju vetsi" "potrebuji vykonejsi" jak je mozne ze tolik lidi v takove mire maji potrebu vykonejsiho aparatu kdyz rikate ze s 4x10 400w je mozne hrat uplne vsude a slyset se bez problemu neni to divny proc jim to tedy nestaci ted jsem zase zmateny - nejlepsi by asi bylo skocit do prodejny a zkusit co nejakej s tech boxu umi - snad me to tam nechaji zkusit

0 xLajků:

52

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

nejlepsi by asi bylo skocit do prodejny a zkusit co nejakej s tech boxu umi - snad me to tam nechaji zkusit

Jo, přesně tak. Jinak já zrovna netvrdím, že s 4x10" je možné hrát všude všechno apod. Zastávám názor jako Chajda - 1x15" + 2x10" a není co řešit...

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

53

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

"potrebuju vetsi" "potrebuji vykonejsi"

kecaj smile internetu se neda verit.
btw. inzeratu je dost, ale kvalitni bednu prodava malo kdo...

0 xLajků:

54

Re: 2000hz mene nez by melo byt

prave proto nechci pouzitej a novej je moc drahej takovej zlatej stred me prijde si to postavit coz jsou nove repro a bedna je postavena dejme tomu trochu "hur" nez ve fabrice no ale aspon repro jsou nove a nemusi se clovek bat ze jsou ztrhany civky apod jak pres inzerat nehlede na to ze na ty repro je zaruka 2 roky

0 xLajků:

55

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

dejme tomu trochu "hur" nez ve fabrice

Nejlevnější a levné bedny jsou, co se týče zpracování, takové šunty, že to hůř postavit nemůžeš.
To teprve člověk zjistí, co to znamená slovo "šetřit".
Horší je návrh bedny, ale zpracování, pokud nebudeš vyloženě škudlit, bych se nebál.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

56

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Záruku na repro ti nikdo neuzná. Pokud nejde o odlepený pupek, popřípadě středící závěs. Ať se stane cokoliv, svedou to na nesprávný používání. Přetížení, nebo něco podobnýho...
Nehledě na to, že dobrý repra se nekazej.
Fakt nechci bejt nějakej zaujatej ale já bych volil Hockeho. Už proto, že ho v bazaru skoro nenajdeš.
A ta cena. I když mám teď dobrej aparát, od něho bych měl zvukově a kvalitně ten samej nehledě na to, že sem mohl proplýtvaný čas strávit cvičením na basu.
Ovšem pokud chceš přeci jen stavět, nic ti nebrání. Než ale uděláš trošku kvalitní bednu, chce to zkušenosti. Nemůžeš čekat, že hned první bedna, kterou uděláš bude hrát dobře. A taky si nechat poradit od lidí, co tomu rozumněj. Stavitelů a bastlířů, co dělaj opravdu dobrý kousky je tady na fóru spousta.

...JOLANA VIKOMTBASS a 10 prstů...
0 xLajků:

57

Re: 2000hz mene nez by melo byt

4x eminence 250W, 10", 8/16 Ohm, 50Hz-4kHz, 98dB, Xmax = 3mm stoji 4672,-
uchytky, draty,voloviny cca 500,-
bedna u stolara zjisteno 1.8cm mdf (to uz je tlusta solidni bedna) max 4 litry
tahle sestava me vychazi tedy s papirovym vykonem 1kw na necelych 10 coz by mohlo bejt i lepsi nez tohle u hockeho http://www.hocke.eu/b410h/

0 xLajků:

58

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Kakabuzi, pořád nevíme, kterýže to 18“ reproduktor máš na mysli, nebo jsem přehlédl?
Jedná se totiž o to, že dnešní 18“ profireproduktory jsou poněkud jinak konstruované a přímo pro baskytaru nejsou zcela „kůl“, zaměření výrobců je především do PA.
Něco jiného byly reproduktory starší provenience, např. EVM-18 apod., které sice nemají enormní výkony, ale zato mají docela rychlou odezvu. EVM-18 má Voice Coil 2,5“, účinnost 100dB. Samo o sobě se už dá na něj hrát. Firma Carvin je kdysi dávala do svých baskytarových boxů a staré Ampegy byly taky dobré.
Osobně jednu z beden, které mám k dispozici, je osazena právě tímto EV-18 se dvěma Gamma 10-A a na venkovní koncertování je to velmi dobrá kombinace – výkon, tlak od spodků, razance od desítek. Neztratil jsem se na žádném velkém podiu smile.

BL-700NT, TRB-1005NT, B4Fl, BB-350, RB-660Fl
SVM-360 hybrid, SVM-600 hybrid, 4x10 DeltaLite II-2510, 4x10 Beta 10-A, box EV-18B+2x10 Gamma, kombo SVM-300 KappaLite 3015, Peavey TNT-130 aj.
0 xLajků:

59

Re: 2000hz mene nez by melo byt

diky betarone za tvoji infuenci tvoje prispevky jsem procetl vsechny
prosim klikni zde:
http://eshop.dexon.cz/reproduktory.htm
dale klikni Beyma a je to tento:
18", 1200 W AES, 8 Ohm, 98 dB, 25 - 2 000 Hz, Nd magnet

jestli je vhodny na basove kombo si nejsem jisty slysel jsem pouze hrat a zbytek jsem odvodil od citlivosti (celkem to de)

0 xLajků:

60

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabusi, bedna z MDF bude tezka jako krava! a "volovin" bude vic nez za 500. hocke (i jini) dela z kvalitni preklizky, bedna ma hornu, vyhybku... hraje. jde pripadne prodat, coz tvoje pujde tezko. porad nevidim zadny +

0 xLajků:

61

Re: 2000hz mene nez by melo byt

lukas napsal:

kakabusi, bedna z MDF bude tezka jako krava! a "volovin" bude vic nez za 500. hocke (i jini) dela z kvalitni preklizky, bedna ma hornu, vyhybku... hraje. jde pripadne prodat, coz tvoje pujde tezko. porad nevidim zadny +

To je fakt. Taky jsem došel na to, že při porovnání financí a plusů a mínusů by bylo lepší koupit Hocke než kutit svoji bednu. Jen ty "voloviny" mě stály 1200,-.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

62

Re: 2000hz mene nez by melo byt

nj ale vaha me nevadi mam velky auto no a mam rozdil skoro 4 tisice oproti hocke ten je za 13 s hornou 600w a tahle bedna je taky nova akorat zbastlena doma ma ale 1kw stejny repro ale vykonejsi a je o 4 litry levnejsi i s tema 1200 stovkama za ty voloviny

0 xLajků:

63

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

nj ale vaha me nevadi mam velky auto no a mam rozdil skoro 4 tisice oproti hocke ten je za 13 s hornou 600w a tahle bedna je taky nova akorat zbastlena doma ma ale 1kw stejny repro ale vykonejsi a je o 4 litry levnejsi i s tema 1200 stovkama za ty voloviny

Tak pak OK, já ti to rozhodně nechci rozmlouvat, jak jsem říkal, je to zábava. Ale je to potřeba docela dobře nastudovat. Já už svou bednu dělám 1/2 roku, protože 4 měsíce čekám na repro, takže si občas říkám, jestli tehdy nebylo lepší koupit Hocke. Racionálně vzato asi jo...

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

64

Re: 2000hz mene nez by melo byt

co se týče domácího stavění reproboxů, tak si myslím, že to má smysl jedině v tom případě, pokud víš, že to bude a) lepší než box (nebo alespoň většina), který seženeš na krámě a/nebo b) máš specifický požadavky na zvuk/velikost/vzhled.
jinak myslím, že ta Beyma sama o sobě bude na basu v pohodě. Od 18" mě odrazuje potřebná velikost bedny a směrovost repráku...ta patnáctka je maximum.
Jo, pokud jseš maximalista a úchylný na nízké frekvence, tak můžeš ještě zavolit toto:
http://www.eighteensound.com/index.aspx … mp;pid=196
myslím, že stack s tvou 18" by byl nejen cool, ale s přehledem i boural stadióny big_smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

65

Re: 2000hz mene nez by melo byt

jehehehehe joooo tak ten je stylovej to bych taky mohl zbourat tu zkusebnu co sme ted staveli:D jinak s tim stavenim kdybych byl jasne rozhodnutej bych tady misto povidani si s muzikantama uz stavel doma tu bednu ale chci najit to reseni ktery je pro me nejlepsi a snazim se najit svoji potrebu toho co chci ono je to tezky kdyz clovek nema vedle sebe 10 aparatu vsechny si je pusti a pak sei vybere ajeto, ten hocke je hodne hodne lakavej a je to tzv uplne bez starosti - hrat to urcite bude a stacit taky ted je otazka jak moc chci neco neobvykleho v mem pripade hutna 18cka totiz stavba bedny je fajn ale mnohem lepsi je travit cas hudbou nez skladanim preklisek a vyhybek snazim se prijit na to jakej to bude mit dopad kdyz budu mit to co chci to znamena 25hz silny hloubky (zachvev mistnosti) - stalo by to vic penez protoze ktomu musim dat ty 10sitky to je dalsi bedna a jednu bednu 15cku ne uplne novou uz mam takze ta bude najednou knicemu atd no musim najit kompromis

0 xLajků:

66

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

jehehehehe joooo tak ten je stylovej to bych taky mohl zbourat tu zkusebnu co sme ted staveli:D jinak s tim stavenim kdybych byl jasne rozhodnutej bych tady misto povidani si s muzikantama uz stavel doma tu bednu ale chci najit to reseni ktery je pro me nejlepsi a snazim se najit svoji potrebu toho co chci ono je to tezky kdyz clovek nema vedle sebe 10 aparatu vsechny si je pusti a pak sei vybere ajeto, ten hocke je hodne hodne lakavej a je to tzv uplne bez starosti - hrat to urcite bude a stacit taky ted je otazka jak moc chci neco neobvykleho v mem pripade hutna 18cka totiz stavba bedny je fajn ale mnohem lepsi je travit cas hudbou nez skladanim preklisek a vyhybek snazim se prijit na to jakej to bude mit dopad kdyz budu mit to co chci to znamena 25hz silny hloubky (zachvev mistnosti) - stalo by to vic penez protoze ktomu musim dat ty 10sitky to je dalsi bedna a jednu bednu 15cku ne uplne novou uz mam takze ta bude najednou knicemu atd no musim najit kompromis

čéče....já ti nerozumím! big_smile
pokud tě víc bere hraní než stavba boxů, tak se na to vyser, prodej ten reprák, a dělej muziku.
Jinak na 25Hz už potřebuješ řádnou almaru a i když máš velký auto a hodný kamarády, co ti to pomůžou odstěhovat, tak tě to nebude dlouho bavit...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

67

Re: 2000hz mene nez by melo byt

tak to je jasny ze de hlavne o hrani stavba boxu je druhotna vec ale ma to souvislost big_smile ten hocke spatnej ale nebude to je zas dilema ten box bych stavel jenom s casti spis vyrizovani - stolar, projekt, montovani komponentu bych delal ja no a ve finale by to nehralo a ja bych si sel hodit ta jistota ma taky svoji hodnotu - zajimalo by me co si o tom mysli betaron ten se v tom hrabe furt

0 xLajků:

68

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Kakabuz: mám pocit že se až moc ohlížíš po číslech a až moc intuitivně jim věříš. Být tebou tak první prozkouším boxy co existují a na jejich hodnoty se ani neptám. Zaměřil bych se na 2x10, 2x12 popř 4x10 nebo i 1x15 kdyby se našla solidně hrajicí v bazaru za dobrou cenu. Jestli chceš ušetřit tak se dívej určitě po bazarech.
  Do stavění bych se nepouštěl bez zkušeností...a i ta cena, ona vyadá vždy ze začátku že to bude výhodnější, ale když to pak zpětně propočteš kde si cosi projezdil, zabil zpoustu času a pak všechny různé prkotiny tak se často dostaneš nad cenu stjeně kvalitního boxu který se prodává jako seriový kus.

A jak už bylo psané, u bas. aparátů na podiu s kapelou může být velký a težko odstranitelný problém že to huhlá , všechny to ruší ale sám se stejně neslyšíš. U tak velkého repra bych se ještě bál (no jsou to už takové moje předsudky) , že ve středech a výškách je zatlumenější, ale některé frekvence prostě výrazně vynikají a pak spíš nepříjemně zvoní pořád stejně.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

69

Re: 2000hz mene nez by melo byt

jak vas tak posloucham kluci tak vlitnu ted pres svatky do hudebnin si poslechnout hlavne ty vase nejoblibenejsi 4x10 a 1x15 a vyvodim z toho dusledky snad me nechaji to pustit na chvili nahlas smile totiz to huhlani z toho mam taky strach uz sem to zazil u boxu 2x15 vopravdu nebylo nikdy slyset poradne co hraju a pritom to rvalo jak blazen

0 xLajků:

70 Naposledy upravil: Ivo (17. 12. 2008 18.10:00)

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Kakabuzi, zapomeň na vzorečky a testuj osvědčené. Až se ti něco zalíbí, tak pak laboruj. Hlavně na nás nedej, protože co hlava, to myšlenka a zkušenost. Ale nezapomeň, že každej hrajeme jinak, jinej styl a na jinej nástroj a jinou hlavu... a hlavně v jiným chlívku a s jinejma prasatama.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

71

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

hocke ten je za 13 s hornou 600w

Omlouvám se, jestli mi něco uniklo, ale nezdražil jsem - tedy 4x10 + horn je za 10990,-.
viz
http://www.hocke.eu/b410h/

0 xLajků:

72

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

4x eminence 250W, 10", 8/16 Ohm, 50Hz-4kHz, 98dB, Xmax = 3mm stoji 4672,-
uchytky, draty,voloviny cca 500,-
bedna u stolara zjisteno 1.8cm mdf (to uz je tlusta solidni bedna) max 4 litry
tahle sestava me vychazi tedy s papirovym vykonem 1kw na necelych 10 coz by mohlo bejt i lepsi nez tohle u hockeho http://www.hocke.eu/b410h/

Mám pocit, že tady jsi popsal eminence beta 10, které mr. Hocke v tebou zmiňované bedně používá smile

0 xLajků:

73

Re: 2000hz mene nez by melo byt

A ještě perlička, Včera se mi podařilo hrát na 18" bednu. Samodomo, ale dobré. Postavil jsem na to Hocke 4x10" a krmeno cca na 150W to bylo maso. Čistý, dynamický, BRUTÁLNÍ! Při drnkání na Háčku se na mě kytarysti dívali jestli mi nejebe a vyžadovali stažení basů. smile Hrát grindcore tak to beru. Ale je pravda, že tyhle brutálně nízké frekvence mikrofony na pódiu nerady. Hraju na pětistrunku a míval jsem problém se zahuhláváním mikrofonů i s 15" bednou.

0 xLajků:

74

Re: 2000hz mene nez by melo byt

Janec napsal:

A ještě perlička, Včera se mi podařilo hrát na 18" bednu. Samodomo, ale dobré. Postavil jsem na to Hocke 4x10" a krmeno cca na 150W to bylo maso. Čistý, dynamický, BRUTÁLNÍ! Při drnkání na Háčku se na mě kytarysti dívali jestli mi nejebe a vyžadovali stažení basů. smile Hrát grindcore tak to beru. Ale je pravda, že tyhle brutálně nízké frekvence mikrofony na pódiu nerady. Hraju na pětistrunku a míval jsem problém se zahuhláváním mikrofonů i s 15" bednou.

Se zbraněmi hromadného ničení se musí opatrně smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

75

Re: 2000hz mene nez by melo byt

tak jo borci ja vam dam 10sitky nejaky 4x10 XD dam tam 4x18 1.2kw to bude 5kw a budu spolupracovat na demonstacich misto slznyho plynu ty lidi proste umlatim eckem heheheeheeeeee aspon sem nebudu muset davat vzorek jak to hraje to uslysite ne smile big_smile

0 xLajků:

76

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

4x18 1.2kw to bude 5kw a budu spolupracovat na demonstacich misto slznyho plynu ty lidi proste umlatim eckem heheheeheeeeee aspon sem nebudu muset davat vzorek jak to hraje to uslysite

jojo, nevím sice, kde bydlíš, ale myslím, že uslyším. A pokud neuslyším, tak minimálně tlaková vlna dojde. A v epicentru výbuchu bude stát shrbená postavička basáka a bude řvát au au, moje záááda, mám housera od tahání svýho aparátu!!!

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

77

Re: 2000hz mene nez by melo byt

..KAKABUZI nebuď  troškař pořádný full vypadá 8x18" koaxiál repro. co se budeš srát lol lol tongue

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

78

Re: 2000hz mene nez by melo byt

richo5 napsal:

18" koaxiál repro

to se nedělá...

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

79

Re: 2000hz mene nez by melo byt

..ale mohlo by big_smile tongue

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

80

Re: 2000hz mene nez by melo byt

big_smile ty koaxi udelam na kolene sverak mam no ci o me myslite ze sem nejakej nichtsmochtr big_smile big_smile

0 xLajků:

81

Re: 2000hz mene nez by melo byt

..no právě lol lol lol tongue

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

82

Re: 2000hz mene nez by melo byt

big_smile big_smile udelam si koaxialni basu s koaxialnim reprakem na koaxialni kabel s koaxialnim kombem jak me nekdo sahne na koax tak ho uskrtim koaxem

0 xLajků:

83

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kluci ktera znacka je highend co se komba tyce na trhu ze by Ampeg?

0 xLajků:

84

Re: 2000hz mene nez by melo byt

.. BEHRINGER...  lol

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

85

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

kluci ktera znacka je highend co se komba tyce na trhu ze by Ampeg?

Jednu značku těžko vybereš, ale tím Behringerem můžeme začít.... ne, Behringer to (zatím) není smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

86

Re: 2000hz mene nez by melo byt

bacha na to s tim behringerem nekdo by se tady mohl urazit prej to nekdy hraje big_smile

0 xLajků:

87

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

bacha na to s tim behringerem nekdo by se tady mohl urazit prej to nekdy hraje

Hrát se na to dá, ale high-end, ať si to vyložím jakkoliv, to není

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

88

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

bacha na to s tim behringerem nekdo by se tady mohl urazit prej to nekdy hraje big_smile

Kokoti..to byste čuměli, jak by vás Jenich rozbrnkal na behringera...on miluje low-endy a je s
nima velkej kamarád...

0 xLajků:

89

Re: 2000hz mene nez by melo byt

kakabuz napsal:

bacha na to s tim behringerem nekdo by se tady mohl urazit prej to nekdy hraje

mistergo napsal:

Hrát se na to dá, ale high-end, ať si to vyložím jakkoliv, to není

..tak pokud toto někdo považuje za hejend tak se omlouvám za urážku jeho chuťových pohárků  big_smile big_smile big_smile

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

90

Re: 2000hz mene nez by melo byt

B.A.S.O.X napsal:

Kokoti..to byste čuměli, jak by vás Jenich rozbrnkal na behringera...on miluje low-endy a je s
nima velkej kamarád...

Naopak, mě by to vůbec nepřekvapilo smile Už jsem pár věcí od něj poslouchal, takže vím, na co se připravit.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků: