1

Téma: Jak vysoko snímače?

Nastavit snímače je pro mě docela alchymie. Když jsou vysoko (blízko strun), kytara má sklon hučet a silné struny brát mnohem silněji. Snímače nízko zase mají mdlý, slabý zvuk. Otázka zní: najít tak akorát polohu a snímače mít v rovině, nebo je dát výš a malinko přizvednout směrem ke géčku? Jak to kdo řešíte?
(Mluvím konkrétně o RBX775.)

0 xLajků:

2

Re: Jak vysoko snímače?

Jaks psal...alchymii, ja to resim laboraci a systemem pokus-omyl. Kazde snimace to maj jinak, takze tu asi univerzalni rada nieje. U normos snimacu taky snimace blizko strun magnetem tlumi kmit struny, takze pozor aj na to.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

3

Re: Jak vysoko snímače?

Heri napsal:

najít tak akorát polohu a snímače mít v rovině, nebo je dát výš a malinko přizvednout směrem ke géčku?

podle mne je zbytecny to mit v rovine.. resp nevidim k tomu duvod.. tak je mam zkopce na vsech basach.. a docela dost v base.. kdyz sem mel padlo u kytarare tak mi je vysrouboval o dost bliz k strunam...  tezko rict... nehlede k tomu ze myslim ze konecny reseni neni.. proste jedou za cas s tim clovek zakvedla ..ikdyz sem uz zrejme nasel jakous takous mne vyhovujici polohu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4

Re: Jak vysoko snímače?

zalezi na sile snimace, ta ovlivnuje vzdalenost asi nejvic..
ja osobne zastavam nazor, ze "vzdalenost dela hloubku", tedy ze cim dal od strun tim hutnejsi a mohutnejsi sound (samozrejme se to nesmi prehnat).
Treba u jazzbassu jsem mel krkovej singl skoro v urovni tela a kobylkovej hned pod strunama...
u Precisionu mam snimac taky takra v rovine s telem.
Zalezi na tom, jaky typ zvuku ti vyhovuje, jestli mohutnejsi a mekci tak dal, jestli spise tvrdsi basy a ostry stredy a vejsky tak bliz...

myslim ze alchymie je to spravne slovo, stejne jako metoda pokus omyl wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

5

Re: Jak vysoko snímače?

hele je to probémový téma - jde o to že fakt jak psal OK je to pro každej snímač jiný
řekl bych že to je i jedna z částí zvuku - můžeš si udělat jakž takž zvuk už jen tím že to nastavíš různě vysoko
jinak snímače z kopce do kopce (rozuměj třeba níž u DG strun ) je uplně normální praxe....

ale na dálku ti stěží poradíme - protože ono to není jen typ od typu ale i kus od kusu, ale třeba u precision snímačů bejvá taková špička - zvýšení na A D struně....ale taky to není pravidlo....


jinak třeba snímače typu EMG blízko strunám nevaděj - oni nejsou tak magnetický - sám výrobce doporučuje to narvat co nejlbíž že to neovlivnuje rezonanci....zatímco starý dobrý pasivy ti to pěkně pocuchaj když je dáš blízko...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Kubš (21. 07. 2008 17.29:26)

Re: Jak vysoko snímače?

Axlík napsal:

ja osobne zastavam nazor, ze "vzdalenost dela hloubku", tedy ze cim dal od strun tim hutnejsi a mohutnejsi sound (samozrejme se to nesmi prehnat).

tak tady s tím teda nesouhlasím - resp. na žádný ze 3 bas takovejhle jev nepozoruju

spíš se čím hloub do těla snímače - tedy dál strun- dávám tak se zvuk ztenčuje a stává se pěkně nahovnozním :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Jak vysoko snímače?

ale je to logicke.. cim bliz mas snimac strunam, tim ostrejsi a min basovej je ten zvuk.. tzn. to musi platit i obracene...
ale co ja vim jak to funguje u tvejch bas, mas beztak samy takovy divny kousky wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

8

Re: Jak vysoko snímače?

mám uplně normální basy ty voe :-D
o dost normálnější než ten tvůj vercajk.....jinak pořád si myslím že tím že dáš dál od strun náký basy nebo hloubku nezískáš.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Štěpán Axman (21. 07. 2008 17.52:44)

Re: Jak vysoko snímače?

cim bliz mas snimac strunam, tim ostrejsi a min basovej je ten zvuk -  je tak?
kdyz to mas hnedka u strun tak to nebasuje a jen prdi... takze abys ziskal basy, musis dat ten snimac dal...
otazka je samozrejme jak daleko, to uz pak zalezi na osobnim zvukovem vkusu a kvalite a sile snimace (taky asi i na typu) ...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Kubš (21. 07. 2008 17.52:42)

Re: Jak vysoko snímače?

no to prdí protože ti to mlátí o ty magnety :-D ale to je jak nelaladěná kytara ta taka jen pleská :-D

když budu chtít basovější zvuk ze snímačů tak zvednu krkovej a případně ponížím kobylkáč...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

11

Re: Jak vysoko snímače?

no teoreticky by neměly ale taky to nejde uplně na "dotyk"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: Jak vysoko snímače?

Axlík napsal:

Treba u jazzbassu jsem mel krkovej singl skoro v urovni tela a kobylkovej hned pod strunama...
u Precisionu mam snimac taky takra v rovine s telem.

tak to mam taky.. :-) teda ne JB ale s humbacema na padle

Kubš napsal:

Axlík psal(a):

    ja osobne zastavam nazor, ze "vzdalenost dela hloubku", tedy ze cim dal od strun tim hutnejsi a mohutnejsi sound (samozrejme se to nesmi prehnat).

tak tady s tím teda nesouhlasím - resp. na žádný ze 3 bas takovejhle jev nepozoruju

spíš se čím hloub do těla snímače - tedy dál strun- dávám tak se zvuk ztenčuje a stává se pěkně nahovnozním :-D

Editoval Kubš (

no ono jestli to nebude i tema snimacema jak si daval axlik kobylac ke strunam a krkac do tela big_smile.. takze cim bliz kobylac nahoru tim vic ostrej zvuk :-D kdyz ho daval dolu vic byl slyset krlac takze vic basu big_smile

..btw chapu nejapna pripominka.. ale co kdyz...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

13

Re: Jak vysoko snímače?

Kubš napsal:

když budu chtít basovější zvuk ze snímačů tak zvednu krkovej a případně ponížím kobylkáč...

a sakra to sem prehlid .. timto je muj predesly prispevek jeste nejapnejsi... sorry 2 ale mazat se mi to nechce..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: Jak vysoko snímače?

no to mě spíš přišlo, že snímače blíž - snímá se víc jen struna, zvuk byl syntetičtější. Zato snímače dál - snímá se více celý nástroj (od toho různé výsledky), zvuk je takový přirozenější. Tak to přijde mně. Mám EMG a Bartolini.

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

15

Re: Jak vysoko snímače?

staří bluesmani přišli na to že ktyž se na jejich el. kytaře sníží snímače, kolikráte až pod rovinu pickguardu, vynikne pravda - hraje více dřevo a zvuk je čistější a kvalitnější. daň za toto je však slabý výstupní signál, a tak otáčeli džudlíky na zesilovačích o trochu více doprava. nádherně je to u baskytar znát na jolaně D-Bass u krkového snímače. magnetické pole velice ovlivňuje kmit struny a pokud je struna tahnutá k snímači je bržděná a omezována v oscilaci v horizontální  a vetikální -> menší sustain.
á propos, je to jak kdo chce, pokud někdo chce aby mu basa hrála tvrdějš je lepší mít snímače blíž strunám, pokud však někdo chce čistější a uhlazenější zvuk, tak dál od strun.
jiné je to trošku s použitím aktivního snímání nebo snímačů vyrobených na "hutný" zvuk- viz EMG - ty se daj přidělat na koště se strunou a pořád to hraje hutně a PODLE MĚ jsou to lživé snímače, tenhle typ, ne konkretní značka.
je to ale hypotéza, pro kterou lze najít vyvrácení pomocí vyjímek.
varování: někdy může být poznání pravdivého zvuku velkým zklamáním.

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

16

Re: Jak vysoko snímače?

hehe no to sem zvedavej jak mi bude lhat padlo s origos aktivnima EMG ted s pasivnima select emg schovanejma v tele brouka docela pekne...
btw.. kdyz je schovam do tela tak pak budu mit peknej zvuk a tu ztratu signalu mi srovnaj ty preampiky ne ?? smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17

Re: Jak vysoko snímače?

nooo

parabass napsal:

staří bluesmani přišli na to že ktyž se na jejich el. kytaře sníží snímače, kolikráte až pod rovinu pickguardu, vynikne pravda - hraje více dřevo a zvuk je čistější a kvalitnější. daň za toto je však slabý výstupní signál, a tak otáčeli džudlíky na zesilovačích o trochu více doprava. nádherně je to u baskytar znát na jolaně D-Bass u krkového snímače. magnetické pole velice ovlivňuje kmit struny a pokud je struna tahnutá k snímači je bržděná a omezována v oscilaci v horizontální  a vetikální -> menší sustain.
á propos, je to jak kdo chce, pokud někdo chce aby mu basa hrála tvrdějš je lepší mít snímače blíž strunám, pokud však někdo chce čistější a uhlazenější zvuk, tak dál od strun.

noooo, a pak ze to nejde. diky, moc pekne napsano.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

18

Re: Jak vysoko snímače?

parabass napsal:

jiné je to trošku s použitím aktivního snímání nebo snímačů vyrobených na "hutný" zvuk- viz EMG - ty se daj přidělat na koště se strunou a pořád to hraje hutně a PODLE MĚ jsou to lživé snímače, tenhle typ, ne konkretní značka.

No, je dost možný, že tě nechápu úplně správně, ale rád bych dodal, že aktivní EMG rozhodně nejsou lživé snímače. Co jsem slyšel, tak charakter nástroje vždy věrně přeádvaly dál. Cos asi měl na mysli je, že přidávají do zvuku něco, co je pro EMG charakteristické. Nevím jak to popsat něco jako punch. Nemusí se to všem líbit.

Weber basses -> Eden WTX260 -> 2x10'' G-D & 4x8" Hocke
0 xLajků:

19

Re: Jak vysoko snímače?

no já bych spíš řek že EMG nejsou moc "barevný" hodně vyrovnaný snímače, a díky aktivitě jak říká pooseek přidávají punch...

rozhodně lživější sou jakýkoliv klasický snímače (možná Aera ne ale pochybuju že by parabass Aera někdy zkoušel....) který hýřej barvama zvuku jak duha

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

20

Re: Jak vysoko snímače?

Kubš napsal:

No, je dost možný, že tě nechápu úplně správně, ale rád bych dodal, že aktivní EMG rozhodně nejsou lživé snímače. Co jsem slyšel, tak charakter nástroje vždy věrně přeádvaly dál. Cos asi měl na mysli je, že přidávají do zvuku něco, co je pro EMG charakteristické. Nevím jak to popsat něco jako punch. Nemusí se to všem líbit.

já jsem to myslel tak, že pokud dáš něco takového například na basu typu jazzbass, trochu ztrácíš jazzbassovou středovost a barevnost - z chrochtání máš dunění. navíc je tu ta možnost (myslím,že ne úplně nereálná), že se mýlim a píšu hovadiny.

PS- nemám nic proti EMG. proti gustu,žádnej dišputát,a navíc cituji sebe samotného: ne konkretní značka.

Kubš napsal:

možná Aera ne ale pochybuju že by parabass Aera někdy zkoušel...

ne nezkoušel přiznávám se - zřejmě jsem jediný :-), ale nevím proč pochybuješ

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

21

Re: Jak vysoko snímače?

m3 napsal:

sem zvedavej jak mi bude lhat padlo s origos aktivnima EMG

jake presne snimace budes mit??? taky by me to moooc zajimalo

anybody wants to get mellow, you can turn around and get the fuck out of here
0 xLajků: