1

Téma: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Nojo já vim že tu furt otravuju s nějakejma basama. Ale tomuhle nešlo odolat- Sabre sem chtěl dycky a když se mi naskytla přiležitost výhodně prodat JB a eště výhodnějc koupit tohodle krasavce, kterýho sem si tak trochu vysnil..

Je to tedy Musicman Sabre, ročník výroby 79/80, čili ještě v době kdy Musicmanu šéfoval Leo a né Ernie Ball.

Je to model, ze kterýho vycházej GLka 2000, však vidíte sami. Barva hooodně tmavě zelená, skoro až černá.

A pocity? Tyjo hraje to jako čert(i na to prťavý kombíčko). Eště budu muset polaborovat s korekcema, ale zatim se mi to moc líbí, z krku mám o hodně lepší pocit než z JB, asi tim že mám velkou ruku. Odpoledne snad vyzkoušim na nečem větším..

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-250608-141729-main.jpg

další fota tady:

http://gdavidak.rajce.idnes.cz/MM_Sabre/

0 xLajků:

2

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

z krku mám o hodně lepší pocit než z JB, asi tim že mám velkou ruku.

Přesně totéž se mi stalo u Precisiona... jako by se levačka najednou osvobodila smile
Už jsem ti to psal, ale musím ještě jednou: GRATULACE JAKO SVIŇ smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

3

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

éééé...mehehe...pěkná....barva..hmatníku smile

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

4

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

pěkný-skoro vintage

davidak napsal:

Index » Baskytara » Už zas.. A naposled! MM Sabre

tomu se můžu jen smát.... :-D příště příde něco luxosoweho

davidak napsal:

Je to tedy Musicman Sabre, ročník výroby 79/80, čili ještě v době kdy Musicmanu šéfoval Leo a né Ernie Ball.

s tímhle opatrně to je tak zamotaný až to není hezký :-) myslím že tvůj model může bejt přesně ten přechodovej kdy už to nedělalo Leova firma ale Jackson a je to třeba tělo z Leovi CLF továrny a krk od Jacksona (i ty data by napovídali)

jinak tyhle maj dost pohlou minulost wink ale to at se dopátráte sami

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Jenich napsal:

éééé...mehehe...pěkná....barva..hmatníku smile

no ta barva to je právě to zamotaný - oni  prej od Lea chodili ty těla náký zprasený co se týče finishe takže jim to vraceli a jako vždy šlo o prachy tak se leo se všema těma problémama kolem MM sebral a utekl a sebou vzal i továrnu :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

pěkná, pěkná...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

7

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

oleeeeeeeeeeeeeeeee smile

no sup sup, vic dojmu z hrani wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

8

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Krásná basa, i přes tu barvu. smile

0 xLajků:

9

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

refiniš!!!!

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

10

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

ale fuj smile

0 xLajků:

11

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

símtě....dyt u některejch to dělali už ve výrobě smile

ta basa mi připomíná Fender Mustang-asi to menší tělo

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Co máte proti tý barvě? smile Je neotřelá a je taková antracitová no smile

Jinak zatim max nadšení, teď laboruju se seřízením.. Fuj.

Jojo tělo je docela drobný. Tu samou basu má i Klusi.

0 xLajků:

13

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Wow... můžu se zeptat na kolik přišla? Viděl jsem je vždycky za dost velkej balík...

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

14

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Kubš napsal:

ta basa mi připomíná Fender Mustang-asi to menší tělo

Tělo ani tak ne, spíš to bude tvar kobylky a podobně zahnutý control plate smile

http://i19.ebayimg.com/07/i/000/f7/90/44f0_1.JPG

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

15

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

no ne spíš mi to tělo příde takový "menší"
ale mustang to je jiná třída :-) "zbytková basa" :-D


jinak by mě zajimalo porovnání HH a Sabre - jak moc by se zvuk lišil

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: davidak (22. 07. 2008 19.29:05)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tak musim ještě doladit tu kobylu(než se potkám s Mikuldou wink ) a dostat tam tlumítka alá
http://i48.photobucket.com/albums/f224/Negative7bass/DSC01367.jpg

nevíte kde by se dala takováhle pěna pevná sehnat? díky za rady

0 xLajků:

17

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

takováhle pěna pevná sehnat

nějaká taková je u těch EMG, co se mi válí doma :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

18

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

vim, ale ta je moc pórovitá, takovej molitan, tohle je hodně tuhý spíš. však klusi nebo péčko věděj.

0 xLajků:

19

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Tož to je tím, že jsem to naživo nikdá neviděl a z toho obrázku moc nepoznám :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

20

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

nevíte kde by se dala takováhle pěna pevná sehnat? díky za rady

to je ta sama basa??? yikes
btw adtlumitka ted sem videl manika co mel pred kobylou preclu strcenej nakej filcovej hadr..btw hral skvele..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

21

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

m3 napsal:

to je ta sama basa???

popravdě musím se přiznat že to natural sabre se mi i líbí i když ten tvar sabre furt ne a ne sednout do mojeho očka...

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

22

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

jo aha to je ukazka tlumitek..ja myslel ze davidak nejak nedokoncil vetu.. chm.. a ja myslel ze ty tlumitka patrej na ty kulaty veci co sou pred nima..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

23

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

jako takhle? smile

http://i143.photobucket.com/albums/r141/denisedailey/P1070595.jpg

nejseš první kdo si to myslí.. smile

ba ne, jsou přilepený na ohnutejch předepjatejch plíškách, těma kulatejma kroutítkama nastavuješ zdvih smile

http://i48.photobucket.com/albums/f224/Negative7bass/DSC01358.jpg

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: davidak (17. 04. 2009 09.43:57)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Jupí tak je to hotový smile

kobyla:
http://img120.imageshack.us/img120/6899/bridgeqv3.jpg
celá
http://img120.imageshack.us/img120/6095/mainwp8.jpg

0 xLajků:

25

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

myslel sem, že tyhle tlumítka nefrčej od doby co není nutný napodobovat baskytarou zvukově kontrabas smile

0 xLajků:

26

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tyjo držte mě.. smile to není o zvuku ale o image wink

0 xLajků:

27

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Gratuluju, moc krásná basa, a řek bych že i podle toho hraje... fakt s emi líbí a mít takovou, vubec bych se nezlobil... ale koukám že je vidět že z toho GL2000 vychází z tohodle, podoba tam je hodně krutá, at už kobyla tělo a tak... ale gratulace

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: davidak (23. 08. 2008 22.12:43)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

dw4rF_cz napsal:

Gratuluju, moc krásná basa, a řek bych že i podle toho hraje... fakt s emi líbí a mít takovou, vubec bych se nezlobil... ale koukám že je vidět že z toho GL2000 vychází z tohodle, podoba tam je hodně krutá, at už kobyla tělo a tak... ale gratulace

děkuju za pochvalu smile nojo tak on Leo Fender z Musicmanu šel k GL a evoluce pokračovala.. smile a zdravim dalšího liberečáka na fóru wink

0 xLajků:

29

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Mě se moc líbí ten mohutný chromplech pod potenciometry (controlplate?), ta basa má takový industriální nádech...., pěkná, no

Jolana D-Bass, Jolana Studio Bass, Solton BK100 Germany, ZOOm B2
THE RAMONES Heidi is a Headcase... jdu si svojí cestou
0 xLajků:

30

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

takhle nějak to vypadalo pod kobylou. třeba mě ještě překvapilo, že na zadní straně, jak je kryt na baterku, tak šroubky jsou šroubovaný do malejch bronzovejch futýrek, né do dřeva. pozdější modely už měly normální vruty do dřeva.

ona ta basa industriálně jen vypadá, ale moc tak nezní smile

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-240808-101217-liv.jpg

0 xLajků:

31

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

K těm tlumítkům: a dá se to nějak zapnout/vynout? Něco podobnýho bylo tuším na kytaře fender jazz master... já bych to na basu bral hned, ale jen kdyby to šlo nějakou páčkou shodit dolů :-) přece jen to mít pořád zatlumený, to by nebylo úplně vono.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

32

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

děkuju za pochvalu smile nojo tak on Leo Fender z Musicmanu šel k GL a evoluce pokračovala.. smile a zdravim dalšího liberečáka na fóru wink

Jojo, však né nadarmo se říká že basy a kytary GL jsou poslední nástroje v opravdovém duchu Leo Fendera. Ale jinak tu tvojí MM bych si nechal líbit:D i když, já pujdu po novym roce do GL, nechám si to poslat z emériky, tak se těšim, protože to je taky hodně dobrá basička.

Modrobílýýýýý, modrobílýýý:D po Ještědem je stejně krásně:D a díy, taky zdravim Liberečáka:D

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

33

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

jo ty závitový pouzdra to sem zažil i na BTBčku....hodně sem na to koukal jak je to vychytaný..některý výrobcy tak uchytávaj i krky takže případný prohazování krků je uplně bezproblémová záležitost....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: parabass (24. 08. 2008 09.55:15)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Ach ještě chybí do Tvé trucovny precision a byly by to tři krásné příklady antického ideálu krásy pohromadě... no, ještě Rickenbaker (ano Kubši čteš dobře nestydím se toto napsat).

jo kdybych si chtěl udělat to tlumítko snadno a rychle, stačilo by uříznou hranol houževnatějšího molitanu a nacpat to tam?

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

35

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tao-kan napsal:

Něco podobnýho bylo tuším na kytaře fender jazz master

a na Jolaně Tornado, tam si myslim je to vypínatelný

Cožpak, kdybych tě Nebeská oběsil...?

http://www.sloganizer.net/en/style5,spalovac-spc-mrtvol.png
0 xLajků:

36

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tao-kan napsal:

K těm tlumítkům: a dá se to nějak zapnout/vynout? Něco podobnýho bylo tuším na kytaře fender jazz master... já bych to na basu bral hned, ale jen kdyby to šlo nějakou páčkou shodit dolů :-) přece jen to mít pořád zatlumený, to by nebylo úplně vono.

ty tlumítka sou právě na plechovejch předepjatejch listech, jejich vejšku/stlačení reguluješ otáčením toho kolečka s vroubkama, co je u toho, čili to natlačuješ na strunu nebo dolů ke kobyle

dw4rF_cz napsal:

Jojo, však né nadarmo se říká že basy a kytary GL jsou poslední nástroje v opravdovém duchu Leo Fendera. Ale jinak tu tvojí MM bych si nechal líbit:D i když, já pujdu po novym roce do GL, nechám si to poslat z emériky, tak se těšim, protože to je taky hodně dobrá basička.

však joo, na GL 2000ku jsem taky jeden čas koukal, ale pak sem šel do tohodle.. klidně ti to můžu někdy předvíst, ať víš, do čeho cca deš

parabass napsal:

Ach ještě chybí do Tvé trucovny precision a byly by to tři krásné příklady antického ideálu krásy pohromadě... no, ještě Rickenbaker (ano Kubši čteš dobře nestydím se toto napsat).

jo kdybych si chtěl udělat to tlumítko snadno a rychle, stačilo by uříznou hranol houževnatějšího molitanu a nacpat to tam

ten jazz není bohužel můj smile

jasně, kus molitanu narvanej pod kobylu to v pohodě vyřeší smile já jsem je tam dával kvůli tomu, že tam prostě patřej, né kvůli zvuku..

0 xLajků:

37

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

ty tlumítka sou právě na plechovejch předepjatejch listech, jejich vejšku/stlačení reguluješ otáčením toho kolečka s vroubkama, co je u toho, čili to natlačuješ na strunu nebo dolů ke kobyle

To je jasný, ale je to teda na pevno nastavený a nedá se s tím během hraní nic dělat? Jako že třeba jenom na refrén to nezapnu, co?

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

38

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tak ty tlumítka byly i na starejch JB....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

39

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tao-kan napsal:
davidak napsal:

ty tlumítka sou právě na plechovejch předepjatejch listech, jejich vejšku/stlačení reguluješ otáčením toho kolečka s vroubkama, co je u toho, čili to natlačuješ na strunu nebo dolů ke kobyle

To je jasný, ale je to teda na pevno nastavený a nedá se s tím během hraní nic dělat? Jako že třeba jenom na refrén to nezapnu, co?

na páčku se to dělá viděl sem to a snad to ani nevyžaduje zásah do těla nástroje

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

40

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

jojo přesně tak, musíš na to jet celej song bohužel. to už je lepší se naučit to Millerovský tlumení malíkovou hranou smile

0 xLajků:

41

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Když už jste v tom rozdělávání a bavíte se o stáří nástroje, nemáte někdo tabulku s výrobníma číslama MM, kde se dá přesně zjistit rok, popř. měsíc výroby nástroje?

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

42

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tyhle věci jsou většinou natisknutý na krku a patce v těle nástroje, ale pokud tě zajímaj vyloženě ty čísla, mrkni sem:
http://www.musicmanbass.org/
je to fanouškovská stránka, podrobně rozebraný tyoy kobylek, potisků, mechanik.. a sáhodlouhej seznam výrobních čísel.

0 xLajků:

43

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Dík, tak už vím, že mám leden 96.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

44

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Kubš napsal:
tao-kan napsal:
davidak napsal:

ty tlumítka sou právě na plechovejch předepjatejch listech, jejich vejšku/stlačení reguluješ otáčením toho kolečka s vroubkama, co je u toho, čili to natlačuješ na strunu nebo dolů ke kobyle

To je jasný, ale je to teda na pevno nastavený a nedá se s tím během hraní nic dělat? Jako že třeba jenom na refrén to nezapnu, co?

na páčku se to dělá viděl sem to a snad to ani nevyžaduje zásah do těla nástroje

super! :-)

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

45

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Ahí, Daviďáku. Prosimtě ještě mi napiš co je to za materiál, ta guma na ty tlumítka a čím jsi to lepil. Říkal jsem si že na ně prdím, ale na těch fotkách to vypadá dost dobře, tak jdu do toho též. Sehnal jsem takový izolační kaučuk černý, tak ho tam šupnu. Sabre je hezká.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

46

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Ahoj Péčko, ten můj materiál je takovej tužší molitan. Je samolepící, takže lepidlo sem neřešil.. A sehnal jsem ho u nás ve firmě- je to taková izolace která se dává k zesilovačům datovejch sítí UPC smile. Myslim, že to není úplně nejvhodnější, lepší by bylo něco víc "gumovějšího" a tužšího- z hlediska zvuku tohle neudělá moc velkej tlak, ale jak jsem psal nahoře, kvůli zvuku to tam nemám smile Kdyby ta tvoje guma byla dobrá, tak mi třeba prosím kousek nech, při výměně strun bych to předělal.. Já toho svýho mám taky ještě dost, kdyybs chtěl.

Až to budeš měnit, tak hlavně pořádně vyčisti ten plíšek, jinak to tam nebude držet. Tady máš inspirační obrázek:

http://i48.photobucket.com/albums/f224/Negative7bass/DSC01357.jpg

smile

0 xLajků:

47

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Já jsem na to vzal z práce takový černý kaučuk, co se tím izolují trubky na vodu, jmenuje se Isoline, zkusím to tam nalepit a když tak to pak zhodnotím:) Jestli jedeš na Moravský sraz, můžu tam kus toho kaučuku přivézt.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

48

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Tak jo, vyzkoušej to, jsem zvědavej, na moravskej sraz se chystám smile

0 xLajků:

49

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Tak, konečně plnohodnotný fungující tlumítka a pekelník sign. struny back in black.

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-231008-184514-forum.jpg

0 xLajků:

50

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Co to je za struny??? :-o Jinak basa je to pekna, coz o to... povleceni ciste, kalendar jakz takz, ale ten Videoton bych se bal, ze mi spadne v noci na kebuli.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

51

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

nespadne smile jsou to DR Black Beauties.

0 xLajků:

52

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

zlá basa uplně nejvíc !...dostalo to pěknej šmrnc těma černýma drátama big_smile

0 xLajků:

53

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

husteee smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

54

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

nespadne smile jsou to DR Black Beauties.

Mordyjé to by chtělo ukázku.. a nemyslím tím pevnost toho repráku na zdi....

0 xLajků:

55

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Silvio Manuel napsal:

Mordyjé to by chtělo ukázku.. a nemyslím tím pevnost toho repráku na zdi....

něco sem šoupnul do threadu ochutnávky

0 xLajků:

56

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidaku - ty přepínače... dělaj to samý co na na tom GLku - přepínač snímačů, serial/paralel, pasiv/aktiv? nebo to má jiný funkce? nějak se mi to nepodařilo dohledat sad a do těch zvukovejch ukázej si dával i rozepnutý hambáče takže mě to trochu vrtá hlavou...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

57

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

je tam kroucení volume+2 pásmo a přepínače sou: kobyla/kobyla krk/krk; pak nějaký přepínání fáze(já elektronice nerozumim takže sem to možná špatně nazval rozepínáním smile ) a pak nějakej bright switch, kterej nějak nefunguje, take přemejšlim že ho využiju na zapojení aktiv pasiv (sabre hraje i bez baterky)

0 xLajků:

58

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Killing úplně nejvíc big_smile big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

59 Naposledy upravil: davidak (04. 11. 2008 11.05:07)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tyjo tak sem se chtěl podívat na tu slavnou mjuzikmanovskou aktivku a ono to je pár odporů a kondenzátorů, jeden integráč a 4 drátky smile

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-041108-105141-elec.jpg


a tady ještě k tématu co nám smazal spider z ochutnávek- zapojení je takhle:

http://www.ernieball.com/mmonline/techinfo/controls/cfd_sabre_2eq_toggle.gif

0 xLajků:

60

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

mikulik napsal:

Killing úplně nejvíc big_smile big_smile

???

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

61

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Podle ukazky "a eště přidávám oba jakoby singly, ale to je divný a eště sem si na to nezvyknul." mi prijde, ze mas chybku v zapojeni. Hraje ti jen singl u kobylky. Zkus poklepat sroubovakem na jednotlivy civky. Mozna ti updl dratek ne prepinac uzemni obe civny na krkovym HB.

0 xLajků:

62

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tao-kan napsal:

???

jakože ta basa je zabijácká smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

63 Naposledy upravil: davidak (04. 11. 2008 11.09:08)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

batty napsal:

Podle ukazky "a eště přidávám oba jakoby singly, ale to je divný a eště sem si na to nezvyknul." mi prijde, ze mas chybku v zapojeni. Hraje ti jen singl u kobylky. Zkus poklepat sroubovakem na jednotlivy civky. Mozna ti updl dratek ne prepinac uzemni obe civny na krkovym HB.

jasně já sem to čet a i sem ti tam odpovídal.. mrkni na příspěvek výše, tam sem dával schéma jak to cca je. ty sabre takhle znáš? já hledal přesnou fci na tb a ono to asi nebude úplně tak přepínání:

talkbass napsal:

The front switch is a pickup selector, forward is neck only, middle is  both, and to the back is bridge alone.

The middle switch is a phase so it will instantly drop you volume and give a pretty useless sound IMHO, the rear switch is the "bright" which is so subtle most can't hear a difference.

0 xLajků:

64

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Tak to bych predratoval. Jeden prepinac pouzit na pasiv/aktiv, druhej na rozepinani HB(pokud tedy nemaji jen dva dratky).

0 xLajků:

65

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Jinak to vypada, ze jen prohodi hot a zeme u krkoveho snimace.

0 xLajků:

66

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

No a nechtěl bys nahrát ty ukázky se všema možnejma nastaveníma těch přepínačů? Abychom si mohli udělat obrázek, co to přesně dělá se zvukem... Z toho popisu moc moudrej nejsem sad

davidak napsal:

The middle switch is a phase so it will instantly drop you volume and give a pretty useless sound IMHO, the rear switch is the "bright" which is so subtle most can't hear a difference.

No a teda koukám, že Leo se od toho Sabre docela s elektronikou posunul a to GLko už má ty přepínače imho docela dobře použitelný... čímž tě teda vůbec nechci nijak ponoukat k "takovému tomu domácímu bastlení":D... ale "možnosti tu jsou" wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

67

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

přesně tak no.. jak řikáš. Ten bright použiju na aktiv/pasiv, pude to udělat jen tak že prostě vyřadim z obvodu baterku? už jsem zkoušel, jestli to bez ní hraje a v pohodě.

snímadla maj ovšem jen dva dráty.

0 xLajků:

68 Naposledy upravil: davidak (04. 11. 2008 11.37:01)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

hofa napsal:

"možnosti tu jsou"

to je album od načevy, ne? smile

no tak ona potom druhá generace Sabreu od EB, co má klusi, má těch možností víc a je to logičtější. Ale já po tý univerzálnosti zas tak netoužim. Navíc v tom pasivu to hraje děsně potichu. Ten přepínač aktiv pasiv si udělám, ale dál už se mi jít moc nechce, já bych stejně pak ani nevěděl, co kde použít.. Líbí se mi 2HB sound a ten používám nejvíc, to prostě tlačí, to ostatní mi zas tak moc zato nestojí smile

0 xLajků:

69

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Kouknu se ti doma, jak mam zapojeno prepinani aktiv/pasiv, ale myslim, ze je to jen DPDT prepinac, kterej bud pusti signal z volume potaku na vystupni jack nebo prepne cestu pres korekce. Sila signalu by mela byt podobna v aktivnim i pasivnim zapojeni.

A koukam, ze tam mas tam nejakej podezrelej jack(tyhle pouziva fokus), dej tam radsi neco odolnejsiho.

Skoda, ze ty snimace nepujdou rozepinat, JB zvuk taky neni k zahozeni.

0 xLajků:

70

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

batty napsal:

Sila signalu by mela byt podobna v aktivnim i pasivnim zapojeni.

tak tak... GLko to takhle má...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

71

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

batty napsal:

Kouknu se ti doma, jak mam zapojeno prepinani aktiv/pasiv, ale myslim, ze je to jen DPDT prepinac, kterej bud pusti signal z volume potaku na vystupni jack nebo prepne cestu pres korekce. Sila signalu by mela byt podobna v aktivnim i pasivnim zapojeni.

A koukam, ze tam mas tam nejakej podezrelej jack(tyhle pouziva fokus), dej tam radsi neco odolnejsiho.

tak jo, vyměnim tu samici a předělám ten jeden přepínač na aktiv/pasiv, mohli byste mi poradit, co přesně koupit? a případně nějaký schémátko co přepájet kam.. díky moc. jo a když bude aktivka přemostěná, můžu nechat jack uvnitř? sem línej ho pořád vyndávat, když ukládám basu do stojanu smile

0 xLajků:

72

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Když to zapojíš tak, aby byla baterka odpojená od aktivky a ne jen přemostěná aktivka, mělo by to být ok.

0 xLajků:

73

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Schéma: Prostě před aktivkou přemosti signál (zem by měla procházet i vypnutou (vyzkoušej)) a jeden z pólů baterky udělej vypínací. Pokud to bude ale nějak podivně vymyšlený (jako třeba signál s baterkou v jednom kabelu - viz Marcus Miller signature Jazz Bass), tak pak nevim. Musíš samozřejmě mít dvojitej přepínač, který tam ale předpokládám budou, nebo půjde vyměnit. Anebo to jako já přidělej na vysouvatelnej poťák hlasitosti.

0 xLajků:

74

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

ok prozkoumám a kdyžtak se budu dál ptát smile díky.

0 xLajků:

75

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tak, další dotáz- jakej kufr na MM? Je to velikostně +- stejný, jako JB? Profilovanej, nebo ne?  Lidi mi nadávaj, že je ostuda tahat MM v hadráku smile

0 xLajků:

76 Naposledy upravil: Ivo (06. 01. 2009 17.17:56)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

tak, další dotáz- jakej kufr na MM? Je to velikostně +- stejný, jako JB? Profilovanej, nebo ne?  Lidi mi nadávaj, že je ostuda tahat MM v hadráku

Doporučil bych univerzalni obdelnikovej plastak, aby byl mekce vypolstrovanej a mel co nejvic prihradek - to se vzdy hodi.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

77 Naposledy upravil: mikulik (23. 01. 2009 13.18:27)

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Hele, Davide, docela pěknej pokec o Šavlích, hezký obrázky included:

http://www.fenderforum.com/forum.html?d … 2222:17:42

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

78

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Pěkný šavle! Je to hezký povídání, a zrovna takový aktuální co smile A smutný, trh se s nima nikdy nevypořádal smile

0 xLajků:

79

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Ehm smile
Pozdě ale přece: po naší vzájemný výměně bas s Davidakem si nemůžu stěžovat na jeho Sabra... musím ocenit, že proti neohrabaný preci fošně je to basa pro dámy, pohodlná, ergonomicky skvěle zpracovaná... po čtyřhodinový zkoušce jsem ani necítil, že jsem na rameni měl nějakou basu. U precižna to setsakra poznám big_smile
Sabre má na můj vkus hodně ovladačů... ani nevím na co je kterej (3 poťáky + 3 páčky), prostě jsem to nastavil do konfigurace, kdy to hrálo nejvíc a hotovka smile
Rozhodně bych si Sabra uměl na zdi u mě v obýváku představit... smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

80

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

mikulik napsal:

Rozhodně bych si Sabra uměl na zdi u mě v obýváku představit... smile

he he, vim jak to je mysleny, ale jinak to zas az tak lichotive nevyzniva smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

81

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

počkej, jsem asi tupec, teda né asi, ale určitě.. mně to prostě nedochází big_smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

82

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tak se tak přehrabuju fotkama a našel sem tenhle obrázek americkýho přátelství..

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/davidak-170409-104427-heads.jpg

no a eště někdo řekněte, že F má ty hlavy pěknější.. smile

0 xLajků:

83

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

no to si kuř,že 100%ně tongue

0 xLajků:

84

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Fender se taky pomalu vrací ke starým logům jak koukám...

http://www.fender.com/products/prod_images/basses/0146202302_xl.jpg

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

85

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

fuj co to je za hrůzu v tomhle solidním threadu?

0 xLajků:

86

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

davidak napsal:

fuj co to je za hrůzu v tomhle solidním threadu?

big_smile to je jazzový bass smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

87

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Ivo napsal:

Fender se taky pomalu vrací ke starým logům jak koukám...

davidak napsal:

fuj co to je za hrůzu v tomhle solidním threadu?

Jo, to je novej mexickej model, ne? Voni pro tuhle sezonu změnili logo, začali nabízet i javorovej hmatník a přidali pár barev, jako třeba tudle Lake Placid Blue. Slušná práce smile

Fender Precision (USA) 1978
Columbus Jazz (Japan) 1970s
Fender Bandmaster Reverb 1971, Marshall DBS 72410 1997
Člen fuck klubu skrytejch čísel
0 xLajků:

88

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

@davidak

Nevim, jestli je ta Fendrácká hezčí, každopádně konfigurace n + 1 mi přijde krajně debilní a nepraktická (neustále jsem ten kolík dole o něco rozlaďoval).

0 xLajků:

89

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

jakože každá basa, která má kolík na spodní straně, je nepraktická?? to bys poslal do háje 60% bas i kytar.

0 xLajků:

90

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Wexx napsal:

každopádně konfigurace n + 1 mi přijde krajně debilní a nepraktická

Je to nejhezčí, nejoriginálnější a nejpraktičtější konfigurace jaká existuje.

Wexx napsal:

(neustále jsem ten kolík dole o něco rozlaďoval)

Daleko větší problém je opřít o zeď Fender než Musicman. Když se podíváš jen na obrázek tak zjistíš, že daleko náchylnější G mechaniku má právě Fender. To někde opřeš a G na 99% rozladíš. Ale jako správnej basák přeci víš, že baskytaru o zeď neopíráme, nemlátíme s ní, máme kvalitní kufr, který nám nástroj chrání.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

91

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Asi to záleží na prostředí, mě se teda mnohem častějc stávalo, že jsem spodkem hlavy někde o něco zavadil, takže jsem to G neustále dolaďoval. No a v situaci, když hraješ někde v hospodě a každej kolemjdoucí ti do basovky div nenablije myslim nošení stojanu fakt smysl nemá. Kufr nemam, protože k němu nemam auto, abych ho vozil a stojan nemam, protože k němu nemam místo.

0 xLajků:

92

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

tak jsem se dneska rozhod, že vyzkoušim ten proklínanej micro-tilt a je to teda supr věc. kdo nezná- v kapse na krk je taková kovová dosedací 3roubov8 ploška, která se dá závitem vytáčet nahoru a dolu. tim pádem je možný celkem jemně nastavovat úhel krku a těla(v krku je kovovej protikus, do kterýho ta ploška tlačí). krk mám rovnej, ale i přesto byl dohmat s .50kama docela vysokej, nedrnčící, a kameny dole a tohle se ukázalo jako pravý řešení.

vypadá to takhle nějak:

http://www.fretnotguitarrepair.com/images/DCP_2962.JPG


to jen jako pro informaci, o těhlech věcech tu moc infa není, takže, nebát se to použít, když to tam je! smile

0 xLajků:

93

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

teď sem nahrál takovej basovej motiv na sabre a skvéra, stejná nálada, ruce, prsty, mozek, zvukovka a čas.. tak můžete porovnat a schválně, co je co:
smile

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … sample.mp3

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/d … ample2.mp3

ale nejde tu o chyby a rozdíly v tempu, že.. wink

0 xLajků:

94

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Líbí se mi ten první,.. možná ten je skvér? netušim

0 xLajků:

95

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Můj názor: první je squier:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

96

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

kyby ne tak sou sqery lepsi nez vsichni predpokladame:D

0 xLajků:

97

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Není to druhý ten "zkuvenej" dvoucheesburgerovej Musicman? smile

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

98

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

to druhý bude sabre

0 xLajků:

99

Re: Už zas.. A naposled! MM Sabre

Jasné, ty singly nemaj tu brajtnes MMka.

0 xLajků: