1

Téma: jamman looper - návody, rady, reference

pořídil jsem si nedávno tuto krabičku a rád bych si vyměnil dojmy s někým, kdo s ní má větší zkušenost - proto bych byl vděčný za odkazy či jakékoli rady..vychytávky apod.

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

2

Re: jamman looper - návody, rady, reference

http://www.loopers-delight.com/tools/di … amman.html

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

3

Re: jamman looper - návody, rady, reference

nas kytarista to ma, cvici s tim doma, je to docela super vec
sme cvicili nejaky blues, tak tam nahral akordovy podklad, a pak sme do toho hrali
dost se mi to libilo-jednoduchy ovladani

0 xLajků:

4

Re: jamman looper - návody, rady, reference

no trochu ot ale slysel sem kytaraka co to mel na zivi hrani s tim ze nabrnk beglite a pak do to hral picovinky..ale byla to docela hruza pac tam treba nahral off-beat a jednu ranu tam dal mimo dobu a pak to tam jelo furt do kola.. hruza..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: jamman looper - návody, rady, reference

m3 napsal:

jednu ranu tam dal mimo dobu

to je ovšem chyba kytaristy, ne stroje 8¨-)
my tím začínáme řešit nedostatek muzikantů..nahraji na to beglajt kytarový..basu..a pak střídám basu a kytaru..také vokální smyčky apod.
jinak na cvičení je to super záležitost, to se teprve pozná, jak je kdo přesný 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

6

Re: jamman looper - návody, rady, reference

JamMana sem měl. Nemá kvantizaci (tzn., že nechává záznam zcela identický) a crossfade fukci (to je moc užitečné, neboť odstraňuje lupance který vzniká v místě napojení smyčky) jako přímý konkurent od Bosse, který navíc mám možnost reverse přehrávání. JamMan oproti tomu disponuje vyšší kapacitou karty, která se dá vyměňovat a USB připojením. Boss má možná lepší pedály, nejdou tak ztuha, jako JamMan. Jinak na blbnutí je to fakt super věc. Doporučuju.

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: hofa (19. 01. 2010 16.37:34)

Re: jamman looper - návody, rady, reference

tak sem si ho pořídil... je to supr a teď ho dodávají s 1GB kartou (dřív jen 128MB)...

dají se do něj nahrát pomocí USB i loopy z PC - člověk si musí vytvořit v JamManovi adresář LOOPXX (kde XX je číslo 1-99, který ještě není obsazený, do toho adresáře nahrát wav soubor se smyčkou, kterou pojmenuje LOOP.wav (pozor musí být mono - omylem jsem tam šoupl stereo a divil jsem se proč to nehraje), a poté překopíruje z jiného adresáře JamMana soubor XML (podle potřeby nastavení - nekonečná smyčka/single) - voila a hraje to smile

jinak výsledek hodně záleží na přesnosti každého efekt obsluhujícího soudruha big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8

Re: jamman looper - návody, rady, reference

Kdybys k nemu chtel footswitch, tak mi jeden zbyl. Vyrabel jsem ho, a Jamman potom sel do sveta bez nej.
Je to krabice od cdromky s hoodne kvalitnima spinacema Carling. Jeden me stal 250. Kdybys to chtel tak dej vedet. Ma to v sobe tri spinace - jednim listujes bankama nahoru, druhym dolu a tretim volis autorecord.
Jinak ty soubory jsou normalni xmlka a daji se s tim delat trochu kouzla. Vim ze jsem s tim laboroval kvuli tempu. Obsahuje to udaj, kolik trva doba, aby ti to pak sedelo treba na tap tempo. Tusim ze to byl pocet vzorku kolik trva jedna doba.
http://www.normbowler.com/jamman/
Tady neco  je k tomu

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

9

Re: jamman looper - návody, rady, reference

hofa a houdek..díky za informace 8¨-)
jiak ten přepínač by se mi hodil, můžeš poslat foto a celkovou cenu? aby nebyla nakonec vyšší, nežli originál přepínač 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

10

Re: jamman looper - návody, rady, reference

Neni to nic extra. Proste pixla od stary cdromky, nahore vyvrtany 3 diry a  v tom spinace. Z boku dira na stereo jack + propojovaci kablik. Klidne si to pak prehod treba do lepsi krabicky.
Necham ti to komplet za 500, coz neni ani cena materialu.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

11

Re: jamman looper - návody, rady, reference

no..origoš stojí jedenáct stovek..ještě podumám, ale spíše si raději trochu připlatím..každopádně díky za nabídku 8¨-)

baskytaristi jako ublížení neumětelové většinou bez špetky smyslu pro humor libujících si v kvalitních aparátech s vymydlenými strunami a nechutně barevnými nástroji
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: houdek.z (15. 02. 2009 15.08:28)

Re: jamman looper - návody, rady, reference

Jo tak jsem to jeste vyfotil.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/houdek.z-150209-145731-switch.jpg
No furt je to míň než za polovic. Jsou to tlačítka, který dáva P. Feiereisl do přepínačů pro svý zesilovače ESH. Nerozbitný. V době, kdy jsem měl Jammana, tak stál ten origo přepínač 1600,- Takhle mi to vyšlo cca 800,- za matroš.

Fender Standard P-Bass -> Boss GT1b -> Ibanez Promethean 3110 -> PA
0 xLajků:

13

Re: jamman looper - návody, rady, reference

tak další postřehy ze života s looperem smile

pro všechny doporučuju návod tady toho pána http://www.normbowler.com/jamman/ jak korektně vytvářet smyčky v pc a pak je přes usb naládovat do jammana... pokud dodržíte jeho postup, tak se podaří synchronizovat i ten vnitřní klik s bpm loopu (pokud bpm smyšky neznáte, budete potřebovat Sony Sound Forge nebo jiný soft, který ho dokáže ze samplu zjistit)...

ve zkratce pro neangličtináře - Jamman papá pouze WAV 44,1 kHz, 16 bit, mono...
xml soubor, který je ve složce každého loopu "popisuje" ten loop pro jammana tak, aby poznal jeho tempo, případné opakování (loop/single), typ taktu (3/4, 4/4, 5/4...) a zvuk metronomu... zásadní je položka tempo pro synchronizaci s vnitřním metronomem - jednoduchá pomůcka na jeho výpočet je: tempo (ve čtvrtinách taktu) = 2646000/bpm smyčky... pokud chcete údery metronomu v osminách, tak výsledek ještě podělte dvěma... údaje v závorkách v xml souboru musí být velkými písmeny (xml je Case Sensitive)

jinak už ho nějakou dobu používám i live, zatím ale především k pouštění smyček a ambietních zvuků... přeci jen je jeho použití s živým bubeníkem trošku komplikovanější... potenciometr, který ovládá úroveň hlasitosti smyčky funguje až asi od 1/4 jeho dráhy, což je trošku matoucí, ale zvyknul jsem si...

jinak je to super pomocník při skládání a cvičení


tak snad to někomu pomůže smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: jamman looper - návody, rady, reference

Co říkáte na tohle?
http://musiccenter.cz/Line6-JM4-Looper/:3:32995
Má někdo, docela se mi zamlouvá. Nemá ale propojení s PC.

Trace Elliot Club #4
Fender - Precision Bass home signature Steve Harris
Trace Elliot GP12 SMX 4x10, TE Elf, TE Transit B, LINE 6 Relay G30
Hraji v kapele http://bandzone.cz/chupacabra
0 xLajků:

15

Re: jamman looper - návody, rady, reference

morybundus 1 napsal:

Co říkáte na tohle?
http://musiccenter.cz/Line6-JM4-Looper/:3:32995
Má někdo, docela se mi zamlouvá. Nemá ale propojení s PC.

uff to vypadá, že k tomu abys to mohl efektivně využívat potřebuješ nějakou večerní školu od Line6 smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků: