1 Naposledy upravil: subroofer (08. 02. 2008 10.50:15)

Téma: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ
Signál: Baskytara

Přehled preampů v testu:
(řazení dle data přidání)
• BEHRINGER - MIC100 TUBE ULTRAGAIN (klasifikace: univerzál/lampa/DIBOX)
• TECH 21 - SANS AMP™ PARA DRIVER DI (klasifikace: univerzál/DIBOX)
• PEAVEY - MAX® BASS PREAMP (klasifikace: basa/lampa/ss)
• SOUNDCRAFT - SPIRITM M12 (klasifikace: mixážní pult)
• ART - MPA GOLD (klasifikace: univerzál)
• AMPEG - SVT-CL (klasifikace: univerzál) THX to Kobez
• AGUILAR - DB-680 (klasifikace: univerzál) THX to Kobez
• EBS - VALVE DRIVE (klasifikace: univerzál) THX to Kobez

průběžně zde budu doplňovat další
MXR M-80 (coming soon) THX to Kobez

Více info na:
http://lukasrufer.wbs.cz/Netopyri-usi.html

Reakce můžete psát i do méhou shoutboxu, na stránce u testu.
Nově jsem přidal i ANKETU. Za reakce budu jen rád. Díky.

0 xLajků:

2

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Muzu zapujcit muj preamp

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

3

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dante: SansAmp R.B.I.? Odkud jsi a jak by sis to představoval? Rozhodně díky za podporu.

0 xLajků:

4

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Jsem z Prahy.
Bud ti to muzu zaslat jako balik, ale nevim jestli to uz nebude dost tezke/drahe...ale asi by se to zvladlo. A to bych mohl bud od pristiho tydne zhruba tak abych to 19.2. stoprocentne mel doma, nebo po tomhle datu do zacatku brezna nebo az odjedu 8.brezna pryc, tak by to slo i na mesic.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

5

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dante: Pokud to myslíš vážně, tak opravdu oceňuji tvou nabídku. Co se týče těch datumů, tak bych to spíš viděl na ten březen. Jsem bohužel z České Třebové, což je asi 160km na východ. Uvidíme. Každopádně díky moc.

0 xLajků:

6

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Můžu zapůjčit Marka SA450 (zajímalo by mě, co leze z jeho D.I.), jsem z Přelouče..

0 xLajků:

7

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dan: To je někde kolem Pardubic? Nebo to je jiná Přelouč? Kdyby jsi dojel, tak vphoho...

0 xLajků:

8

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Jo, u Pardubic. Akorát bys mě musel proplatit jízdenku - ta dráha už taky nejni zadarmo.. smile

0 xLajků:

9

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dan: Jasně, těch 120 Kč (typuju) bych zaplatil, oceňuju snahu... Akorát nevim, jestli do toho testu brát vše, každopádně MARKův skalp mě láká :-), ale aby ze mě nestal frenetickej basstaster II. Ozvu se.

0 xLajků:

10

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

S tim zaplacenim to byl spíš vtip. Nebo spíš pokus, co ty na to...:) A hlavně povzdech nad cenama ČD... Jinak, proč nebejt basstaster, že? Mě zas láká, co se dozvim, ať už to bude pozitivní, nebo negativní...

0 xLajků:

11

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

určitě dobrá práce tohle by mohlo být zajímavý, ono v podstatě dost zajímavý by bylo kdyby lidi třeba doma něco spáchali a poslali na nákej společnej web smile  sice to bude ovlivněný basou, hráčem ale ten základní charakter tam bude smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: subroofer (15. 01. 2008 13.16:24)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dan: Takže 50:50 a káva zdarma? tongue Předběžně mi napiš, kdy míváš čas, jestli pouze víkendy, nebo třeba i odpoledne ve všední dny. Pokud můžeš vzít ještě nějakou krabku (nejlépe preamp), tak neváhej, ikdyž MARK asi něco váží viď? Napiš mi klidně mail nebo se ozvi na mých stránkách.

0 xLajků:

13

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Marek váží 3,4kg a nic jinýho zajímavýho zesilovacího nevlastnim, takže poberu navíc akorát basu smile Půl napůl, to je fér! Čas mám teď i ve všedních dnech, pže je zkouškový... Fóru se omlouvám za osobní vyřizování, ale je to nejjednodušší..

0 xLajků:

14 Naposledy upravil: subroofer (15. 01. 2008 13.25:38)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Kubš napsal:

určitě dobrá práce tohle by mohlo být zajímavý, ono v podstatě dost zajímavý by bylo kdyby lidi třeba doma něco spáchali a poslali na nákej společnej web smile  sice to bude ovlivněný basou, hráčem ale ten základní charakter tam bude smile

Jasný, já mám možná malinko výhodu, že buduji velice skromné studio a jsem schopen nastavit korektní podmínky pro všechny testy. Tzn., že již na začátku jsem si udělal plán, kterej budu muset dodržet.

Největším problémem jsou ovšem struny. Nechal jsem tam starý, viz. článek na mých stránkách (odkaz v uvodním příspěvku). Ty struny jsou už celkem vyznělý a nebudou měnit charakter tak, jako čerstvé. Problém je ale v tom, že by bylo ideální na to mít i vyhrazenej nástroj, neboť já mám jen jednu basu, no a tyhle struny musej brzo dolů... Když tam dám nový struny, budu hrát/nahrávat a na testování tam mohu dát ty staré, ale v momentě kdy takhle 3x převlíknu, tak ty nový sou v hazlu (vymačkaný po pražcích atd.)... Ach jo.

0 xLajků:

15

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

OK, tak se domluvíme na co nejdřív, vzhledem k těm podmínkám, co jsem teď nastínil.
Já mám čas denně od 15.00h. Pokud by jsi dorazil vlakem takhle nějak, tak počkám na nádru a pojedem ke mě. Co přivezeš za basu?

0 xLajků:

16

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

jasný na druhou stranu NENÍ  možný udělat objektivně uplně všechno....ono stejně co si budem povídat dost zvuku udělá i bedna která dodá koule...a nakonec vždycky jde jen o informativní charakter

když si najdu čas tak bych třeba mohl něco zplodit, na domácko-amatérský nahrávání mám výbavu solidní (Alesis IO24) takže mohl bych-sice nemám k dispozici JB jen PJ potažmo P a další P ale nevadí.....btw estli ještě nemáš Ampeg SVX tak si třeba jen v rámci testů stáhni demo z officiál stránek je to 14denní plně funkční verze!(krom toho K*YG*N se dá sehnat.....)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: subroofer (15. 01. 2008 13.39:54)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Já testuji pouze preamp, čistej, nic víc. Pasivní signál z basy přímo do preampu a odtud na HDD.
Pro mě nemá smysl testovat bedny, zrovna tak jako basy, pač nemám tolik prachů, abych se tím zabejval. Mám sice dost slušný studiový majky, kterejma bych mohl bedny snímat, ale už by to byl guláš.

PS: Ampeg SVX není pramp (takže tuhle aplikaci dost dobře nejde porovnávat podle stejných pravidel, protože někde ten reálnej gain nabrat musíš, SVX ti ho nedá), je to jen simulace ve všech směrech, a kromě toho je to hnus yikes - jen můj názor.

0 xLajků:

18

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

mnooo o tom by se dalo polemizovat dlouho já myslím že se s tím daj vykouzlit dobrý zvuky.ale to je fuck smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Kubš: Pokud si s tím jen hraješ, čili používáš to na cvičení doma atd., tak třeba dobrý. Na solidní studiovou práci to ale není. Netvrdím, že po hodině ztrávené s SVX vím první poslední, naopak, ale pro mé ucho znějí tyhle simulace, včetně digiHW věcí dost tupě a neživě. Ono, když to pak máš dát do mixu, kterej jiskří životem, tak zjistíš, že tam tu basu nemůžeš narvat..., že je placatá, neprůrazná, nekonkrétní. Prostě to nemá harmonický frekvence, tak jako dobrá flaška či dobrej transistor. Opět jen můj skromnej názor wink.

0 xLajků:

20

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

jasný, ono se všema multákama je to stejný ale zas když vysloveně potřebuješ jinej zvuk nebo efekt......

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dan napsal:

Čas mám teď i ve všedních dnech, pže je zkouškový...

Tak Dane, abychom jen nekecali... Mě by se to nejlépe hodilo pozítří (tj. čtvrtek) odpoledne, případně zítra (bylo by to hektický, ale zvládl bych to - rád). Takže čekám tvou odpověď.

0 xLajků:

22

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Rád bych ti vyhověl, ale tenhle tejden jsem ještě v Pze a za tejden v úterý mám navíc šílenou zkoušku, takže jedině až po ní. Za normálních podmínek jsem taky radši pro jakýkoliv spontánní rozhodnutí, ale zastihnul jsi mě zrovna v nejhorším období. Za tejden dva už to bude lepší. Chápu tvou situaci, ale...

0 xLajků:

23

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

mimochodem, nehodila by se ti do testíku hlava Hocke MT4504? bydlím v Dobrouči, což je do ČT pár kilometrů...

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: subroofer (15. 01. 2008 21.50:14)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

kurcatovium: Pokud by se tobě hodilo přijet a nemáš alergii na kočky a klastrofobii v 1+1, tak proč ne. Já rád poznám cokoli a kohokoli. HOCKE by byl první CZ zástupce. Takže napiš.

Dan: Chápu, to je uplně vklidu, se strunama si poradím. Ozvi se tedy, jak budeš moci.

0 xLajků:

25

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

subroofer: jestli by to nevadilo, tak ale až nejdříve příští týden... teď máme zkoušky (ve škole) a nevím, nevím... jde mi z toho hlava kolem, pokud vše půjde podle plánu od ponědlního odpoledne bych mohl mít volno... :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

26

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

kurcatovium: Jasný, beru vás s Danem za slovo... Jestli ty svoje palice nedovalíte, tak nahraju na web nějakej hnus a napíšu tam, že to sou ty vaše hlavy smile

0 xLajků:

27

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

smile Dovalíme, třeba to vyjde i na stejnej čas...

0 xLajků:

28

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Dan: nebylo by to špatný... toho marka bych rád omrknul a (případně) rozšlápnul ;-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

29

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Fňuk!

0 xLajků:

30

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

hele, nechci zas nějakej flame, ale proč na to nadáváte? big_smile stačí nějakej odkaz, esli se to někde řešilo

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

31 Naposledy upravil: kurcatovium (15. 01. 2008 23.55:15)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

já zapomněl... na tomhle fóru NEmám v podpise: "protivnej sviňskej hajzlík ... spam spam spam" zatímco jinde ano, ovšem držím se toho všude...

marka jsem nikdy neviděl ani neslyšel, ale rýpnu si zatraceně rád :-D

PS: tímto prosím moderátory o udělení speciálního ranku "hajzlík" či podobného :-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

32

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

No, nevim sice o co tady jde, ale klidně přijeďte voba. Upozorňuju, že veškerý krámy mám ve svým 1+1 (a bude tu značně těsno) neb je nenechám nikde v zimě žejo... A jestli tady míníte něco rozšlapávat, tak na vás pustím kočky.

0 xLajků:

33

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

subroofer: tady jde o to, že je tu jistá komunita (Dan, m3, Nook?) která naprosto nechutně vynáší do nebes Markbass.. ano, ono to může hrát moc pěkně, ale ... ale... to není normální todlencto :-D

PS: dá mi někdo toho hajzlíka?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

34

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

kurcatovium napsal:

tady jde o to, že je tu jistá komunita (Dan, m3, Nook?) která naprosto nechutně vynáší do nebes Markbass.. ano, ono to může hrát moc pěkně, ale ... ale... to není normální todlencto :-D

Jasně... Však bychom to brzy měli zjistit ne? Sice to bude "jen" test preampu z tý hlavy, ale právě preamp dělá zvuk a z preampu obvykle dáváme zvukaři signál. Ať již na koncertu či ve studiu.

0 xLajků:

35

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Hele, HW freaku,

shanim dom nějakou nahrávací zvukouku a padla mi do oka MAYA 44, nevíš o ní něco bližšího??  Popř esli ji někdo neprodává? smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

36

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Mayu 44 moc neznám. Záleží kolik do toho chceš vrazit, pak bych ti možná mohl pomoci. Na MIDI.cz se objevila E-MU 0404... za 2000. Moc neváhej, má super převodníky a mrtě softu.

0 xLajků:

37

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

no, mám to jen zatim na pokusy a blbnustí, tak shánim co nejlevnější.. na midi kouknu

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

38

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Hele, potřebuješ zvukovku vybavenou ASIO driverama. Nějaký multimediální sebelepší blbiny od CREATIVE apod., který sou levnější jsou jen vyhozené peníze. E-MU mám i výbornej interní mix a DSP efekty, který nezatěžujou CPU, ale akcelerujou se přímo na kartě. Pokud ti vyhovuje PCi slot a nepotřebuješ externí, tak bych to dál neřešil. 2000 Kč je dneska nic a na zvuku to poznáš už jen při poslechu mp3.

0 xLajků:

39

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

no, to mi povidej, já měl creative x-fi a byla casem docela na hovno.....  JJ, prave chci pci a ne externí,. jedna USB urcite ne a nemam v pc FofrWire, tak casem vezmu bud neco, co najdu na bazaru nebo tu mayu, ta se mi libi, pac ma fantomovy napajeni... tak diky smile

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

40

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

kurcatovium napsal:

je tu jistá komunita

komunita je silny slovo big_smile sme prachsprosta ucelova lobby se sklony k mafianskym praktikam..
neco jako CSSD nebo ODS.. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

41

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Aha, tak já nevěděl, že potřebuješ preamp nebo dokonce fantomové napájení (na majka?). Každopádně ten preamp bude hodně... no... prostě podprůměrnej, nemá moc zisk, ale lepší než nic.

Moc ale nechápu, jak to je řešený, pač všude vidím akorát obrázek PCi karty, která má 4 zdířky na jacka 1x digital RCA a 1xoptiku.
Tady podle toh popisu http://kytary.cz/esi-egosys-maya-44-zvu … gosys):1:0
by ty konektory musely být stereo a to fantomový napájení je kde, jak přes jacka jo?

0 xLajků:

42

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

jo, bohužel přes jacka big_smile 

ale to fantomový napájení není podmínkou... jen sem si řikal, že ta karta NA DOMA na KRAVINY a pokusný nahrávání bude ok.....  ale právě chci třeba jukat na bazerech po nějakejch třeba i jinejch.

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

43

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

.:: UPDATE ::.
Přidány ukázky zvuku ART - MPA GOLD (viz. úvodní příspěvek)

0 xLajků:

44

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

--UPDATE---
Přidal jsem ukázky preampů
AMPEG SVT-CL, AGUILAR DB 680 a EBS VALVE DRIVE

více v prvním příspěvku nebo zde:
http://kimi9.webgarden.cz/netopyri-usi- … -bass.html

0 xLajků:

45

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

subroofer: záslužná činnost. Máš to dobře udělaný. Pro moje osobní ucho je třeba velké zklamání tolik opěvovaný Aguilar (ještě jsem s ním do styku nepřišel). Je to fakt zajímavé, musím si to proposlouchat všechno důkladněji.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: subroofer (08. 02. 2008 23.06:46)

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

pipa: Díky za reakci. Také nezkrývám zklamání nad DB 680. Jeho síla je zřejmě v kroucení potenciometrama všude jinde, jen ne za ZERO smile. Měl sem na něj zhruba 6h času a tak kromě nahrávání ukázek jsem zkoušel jen parametr BASS, jelikož právě objem mi tolik chyběl. Nevím čím to je, jestli javorovým zúženým krkem mojí basy nebo co, ale ty protivný vejšky na DB 680 byly prostě pořád. Ten zvuk je takovej vykastrovanej... Majitel sám se mi svěřil, že mu trvalo týdny, než z toho něco dostal, ale prej to de, což mu věřím, protože jinak si nedokážu vysvětlit, co je na tom kromě precizního "all handmade" zpracování tak úžasnýho. Nebo je těžiště v pořádným boxu, kterej ten objem dodá... Fakticky asi nejzáhadnější preamp v testu. cool

0 xLajků:

47

Re: SROVNÁVACÍ TEST PREAMPŮ ::: (průběžný update)

Ahoj. Nedávno jsem přesunul svoje starší stránky do nové podoby, není to ještě stále ideální a podle mých představ, nicméně sem tam dal i starej test preampů s basou, takže je to zpět on-line:
http://lukasrufer.wbs.cz/Netopyri-usi.html (poslední resp. první článek uplně dole)

Čas od času ještě dostávám maily se zájmem o ten testík, takže více info tam a je tam už jen DOWNLOAD link pro balík těch samplů. Stream playery sem zrušil.

0 xLajků: